14:14:05 - سه شنبه 4 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سوانح رانندگی نوروز 96 در استان سمنان 25 درصد کاهش یافت
کانال تلگرام سمنان لاین تابناك وب تابناك وب تبلیغات تابناك وب تابناك وب

سمنان لاین – فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: سوانح رانندگی در طرح نوروزی اسفند 95 تا 14 فروردین 96 در جاده های استان نسبت به دوره قبل 25 درصد کاهش یافت.

سردار روح الامین قاسمی افزود: در نوروز امسال سوانح رانندگی منجر به فوت در استان سمنان 13 درصد کاهش یافت و واژگونی خودرو در تلفات جاده ای سهم 74 درصدی داشت.
وی ادامه داد: بی توجهی مسافران به هشدارها و توصیه های مستمر پلیس در مورد پرهیز از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی همچنین رانندگی های طولانی مدت از دلایل عمده تلفات جاده ای در محورهای استان سمنان در نوروز 96 بوده است.
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: مهمترین علت واژگونی خودروها در محورهای استان سمنان بی توجهی راننده به جلو و خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که باید هموطنان در زمان تردد در تمام محورهای کشور به این نکات ایمنی توجه داشته باشند.
قاسمی اضافه کرد:74 درصد از تصادفات جاده ای در این مربوط به خودروهای سواری بود و علت 86 درصد از تصادفات در جاده های استان سمنان نیز بی‌توجه راننده به جلو و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه بوده است.
وی افزود: استفاده از تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی بیشترین تخلفات صورت گرفته در سطح جاده های استان در ایام نوروزی 96 بوده است.
فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی امسال 21 هزار 971 مورد تخلف رانندگی در جاده های استان ثبت شد و تصادفات منجر به فوت در این ایام در مقایسه با سال گذشته هشت درصد کاهش یافت.
سالانه دست کم 20 میلیون مسافر و گردشگر در محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می کنند.
پلیس راه استان سمنان با 40 دوربین سرعت سنج ثابت، بر تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان نظارت دارد و حدود 600 کیلومتر از محور اصلی غربی- شرقی کشور از استان سمنان عبور می کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب