14:14:05 - سه شنبه 4 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سوانح رانندگی نوروز 96 در استان سمنان 25 درصد کاهش یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: سوانح رانندگی در طرح نوروزی اسفند 95 تا 14 فروردین 96 در جاده های استان نسبت به دوره قبل 25 درصد کاهش یافت.

سردار روح الامین قاسمی افزود: در نوروز امسال سوانح رانندگی منجر به فوت در استان سمنان 13 درصد کاهش یافت و واژگونی خودرو در تلفات جاده ای سهم 74 درصدی داشت.
وی ادامه داد: بی توجهی مسافران به هشدارها و توصیه های مستمر پلیس در مورد پرهیز از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی همچنین رانندگی های طولانی مدت از دلایل عمده تلفات جاده ای در محورهای استان سمنان در نوروز 96 بوده است.
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: مهمترین علت واژگونی خودروها در محورهای استان سمنان بی توجهی راننده به جلو و خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که باید هموطنان در زمان تردد در تمام محورهای کشور به این نکات ایمنی توجه داشته باشند.
قاسمی اضافه کرد:74 درصد از تصادفات جاده ای در این مربوط به خودروهای سواری بود و علت 86 درصد از تصادفات در جاده های استان سمنان نیز بی‌توجه راننده به جلو و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه بوده است.
وی افزود: استفاده از تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی بیشترین تخلفات صورت گرفته در سطح جاده های استان در ایام نوروزی 96 بوده است.
فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی امسال 21 هزار 971 مورد تخلف رانندگی در جاده های استان ثبت شد و تصادفات منجر به فوت در این ایام در مقایسه با سال گذشته هشت درصد کاهش یافت.
سالانه دست کم 20 میلیون مسافر و گردشگر در محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می کنند.
پلیس راه استان سمنان با 40 دوربین سرعت سنج ثابت، بر تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان نظارت دارد و حدود 600 کیلومتر از محور اصلی غربی- شرقی کشور از استان سمنان عبور می کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب