21:31:00 - سه شنبه 4 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از «تالار مرکزاستان» مصوبه ی سفر ریاست جمهوری به سمنان چه خبر؟
کانال تلگرام سمنان لاین

نویسنده ؛ سیدحسین شریعت/ موثرین شهرسمنان


آرزو به دل ماندیم تا روزی در قاب تصویر یا از جعبه‌جادویی رادیو و یا از بنری نصب شده در خیابانها و‌میادین شهر ، ببینیم و بشنویم و بخوانیم که فلان کنفرانس و یا همایش ملی و بین المللی در سمنان برگزار‌می شود.

در آن زمان اگر این مطلب را به مسئولی مطرح می کردیم ، می گفت:

چون سمنان فاقد فرودگاه است و‌ هتلی هم برای اقامت میهمانان ندارد ، پس امکان پذیرش هیچ‌همایش و کنفرانسی را ندارد.

بماند که با فقدان فرودگاه ،امکان‌هیچ‌ اتفاق مبارکی دیگری را هم نداشتیم. دل به رویای داشتن فرودگاه بستیم و با دستهای خالی اما دلی پرشور ، فرودگاه شد مطالبه جدی ما.

فرش قرمزی را هم برای سرمایه گذاران پهن کردیم‌ و باز با دستان خالی ، اما با دلگرمی دادن به سرمایه گذاران ، از آنها خواستیم که بیایند و برای ما هتلی بسازند.

پس از سالها وعده و‌وعید ، خدا را شکر شنیدیم فرودگاه سمنان بزودی عملیاتی می شود و از سوی دیگر هم، سرمایه‌گذاری خوش ذوق و اهل فن ، برای شهرمان هتلی پنج‌ستاره ساخت . خیالمان راحت شد . سینه سپر مدعی برگزاری کنفرانس ملی و بین المللی شدیم.

حالا سمنان هم فرودگاه دارد و‌هم هتل. ببینیم و بشنویم. اما نه؛ دلخوش نباشیم که دوستان مسوول می فرمایند که امکانات سمنان برای این آرمان بزرگ ، کامل نیست.

دو دستی بر سر کوبیدیم و فریاد وااسفا سردادیم. گفتیم دیگر چه‌چیزی کم داریم؟ گفتند یک تالار بزرگ مرکزی برای برپایی همایشهای ملی و بین المللی.

با شنیدن این مطلب ، یادمان آمد که در سفر پرخیر و برکت دولت تدبیر و‌امید به سمنان عزیز، مصوبه ای برای احداث این تالار در مرکز استان داشتیم. تا رفتیم به خود بیاییم و‌بار دیگر مطالبه‌گری‌کنیم‌، خدا را شکر ، استاندار محبوبمان خود زبان مطالبه ما مردم‌شدند.

داستان از اینجا آغاز شد که ایشان در جلسه پیگیری مصوبات سفر دولت خدمتگزار به استان ، از عدم جذب بودجه و یا عدم‌پیگیری اجرای این مصوبه مهم گلایه مندی خویش را به درستی از مسوولین ذیربط اعلام‌نمودند.

امروزهم شنیدیم که رئیس جمهور محبوب روز پنجشنبه 1396/1/17  وارد استان سمنان خواهند شد و تنها مصوبه ی صفر تا صد مرکزاستان در سفر قبلی ایشان به سمنان طبق اطلاع ما همین تالار بوده – شایان ذکراست البته بازهم طبق اطلاع ما ،مابقی مصوبات مرکزاستان در سفردولت تدبیربه سمنان تکمیل  مصوبات دولت قبل و… بوده است – که امیدواریم!!! مدیران مربوطه قدمی دراینخصوص برداشته باشند ومشخص کنند این مصوبه در چه مرحله ای قرار دارد و افکارعمومی را از  اقدامات خود دراین زمینه  آگاه سازند.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. طبسی   آوریل 12, 2017  

    از آقای دکتر همتی نماینده شجاع سمنان می خواهیم موضوع را پیگیری نمایند.

  2. شهروی   آوریل 5, 2017  

    دمت گرم . عالی بود آقای شریعت . امیدواریم مسوولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان پاسخگوی مردم باشند.