20:31:30 - سه شنبه 4 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ابوبکر بغدادی چگونه از بازداشت گریخت؟
کانال تلگرام سمنان لاین

در جدیدترین فیلم مستند منتشرشده از رهبر گروه تروریستی داعش، جزئیات تازه‌ای از چگونگی فرارش از دست نیروهای امنیتی عراق بیان شده است.

به گزارش سمنان لاین از پایگاه خبری عربی 21، روزنامه دیلی میرور چاپ بریتانیا در گزارشی نوشت: «صوفیا عماره، کارگردان مراکشی در فیلمی به روایت جزئیات کاملی از زندکی ابوبکر بغدادی، دوستان، خانواده و زنانی که به ازدواج خود درآورده است، پرداخت.»

طبق این گزارش، عماره گفت «نیروهای ویژه عراقی در سال 2013 به خانه ویژه‌ای که معتقد بودند بغدادی در آن مخفی شده بود حمله کردند، ولی بغدادی پیش از اینکه نیروهای عراقی بتوانند او را بازداشت کنند، از آنجا فرار کرده بود.»

به نوشته میرور، در فیلم مستندی به نام «ابوبکر بغدادی؛ در مسیر قوی‌ترین مرد جهان» که عماره کارگردان آن است، آمده: بغدادی از مسیر حفره‌ای مخفی که از قبل تعبیه شده بود، از خانه‌ای در شمال عراق فرار کرد.

این گزارش نشان می‌دهد این اعتقاد وجود دارد که بغدادی که دولت آمریکا برای یافتن اطلاعاتی از مکان اختفایش 20 میلیون دلار پاداش تعیین کرده، در منطقه‌ای بیابانی در خارج از شهر محاصره شده موصل مخفی شده است.

دستگاه‌های اطلاعاتی معتقدند که رهبر داعش در موصل زندگی می‌کرد، اما پیش از محاصره بخش شرقی از این شهر فرار کرد و احتمالا تلاش می‌کند خود را به شهر رقه سوریه برساند که داعش آن را پایتخت خلافتش می‌داند.

طبق این گزارش، کارگردان مراکشی که فیلمش هفته گذشته در شبکه‌های تلویزیونی فرانسه پخش شد اظهارات همسر سابق بغدادی را تایید می‌کند که مدعی شده بود بغدادی شب‌ها به خانه‌اش می‌آمد و از گربه خود مراقبت می‌کرد. این زن گفت که از بغدادی یک دختر به اسم هاجر دارد و خودش و دخترش از ترس تهدیدات داعش مخفی زندگی می‌کنند.

در این فیلم ادعا شده است بغدادی در دوران خردسالی پسری خوب و بازیکن فوتبال شاخصی بود و به این فکر می‌کرد که وکیل شود اما نتوانست امتیازات لازم را برای ثبت‌نام در دانشکده حقوق کسب کند. او سپس تلاش کرد وارد ارتش وقت عراق شود، اما به خاطر ضعف بینایی پذیرفته نشد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب