16:39:07 - پنجشنبه 30 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میدان ارگ، خانه تدین، آرامگاه شیخ علاء الدوله از نقاط پربازدید گردشگران درنوروز96
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –  سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بازدید و اقامت بیش از 270 هزار مسافر از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان سمنان و در مراکز اقامتی از بیست و ششم اسفند 95 تا دهم فروردین 96 ثبت شده است.

مریم سلمانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سمنان افزود: 278 هزار و 452 نفر از مراکز تاریخی تفریحی و گردشگری استان سمنان در مدت اجرای طرح خدمات سفرهای نوروزی از بیست و پنجم اسفند 95 تا دهم فروردین 96 بازدید کردند.
وی گفت: کاروانسرای لاسجرد، آرامگاه شیخ علاء الدوله، روستای گردشگری پاده، کاروانسرای ده‌نمک، میدان ارگ، خانه تدین، منطقه بنه کوه، موزه گرمسار، مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، کاروانسرای میاندشت، کاروانسرای میامی، چشمه علی، مسجد تاریخانه، غار دربند و شیرقلعه از جمله نقاط پربازدید استان سمنان از نظر گردشگران هستند.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه در این مدت 13 هزار و 704 نفر از موزه های استان سمنان بازدید کردند، افزود: بازدید 134 گردشگر خارجی نیز در همین مدت از موزه های استان ثبت شده است.
سلمانیان گفت: بر اساس آمار موجود، 274 هزار و 183 مسافر از بیست و پنجم اسفند 95 تا دهم فروردین 96 در استان سمنان اقامت کردند که شامل پنج هزار و 200 نفر در هتل‌ها، یک هزار و 43 نفر در هتل آپارتمان‌ها و 2 هزار و 40 نفر در مهمانپذیرهای استان می شود.
وی با اشاره به اقامت پنج هزار و 936 نفر در کمپ‌های موقت استان، افزود: در این مدت 88 هزار و 312 نفر در مدارس، 47 هزار و 708 نفر در چادرهای مسافرتی و 123 هزار و 944 نفر در سایر مراکز اقامتی استان سمنان اقامت کردند.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در این ایام 616 مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان سمنان نیز با هدف نظارت بر ارایه خدمت بهتر انجام شد.
استان سمنان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی شناسایی شده است که 718 اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب