22:11:57 - یکشنبه 26 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسن بیگی خبرداد:احداث 3 پروژه بزرگ صنعتی سال 96در دامغان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی از آغاز روند احداث سه پروِژه بزرگ صنعتی در این شهرستان در سال ۹۶ خبر داد.

 ابوالفضل حسن بیکی  اظهار داشت: مبنای برنامه ریزی‌های اقتصادی و عمرانی و عملکرد ما در شهرستان دامغان سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متأسفانه در گذشته کلنگ‌های زیادی بر زمین زده شده که دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح هیچ‌گاه به بهره‌برداری نرسیده و در حد وعده باقی مانده است، افزود: سیاست ما اعلام سرمایه‌گذاری‌ها و احداث پروژه‌ها پس از قطعیت امر است در این مسیر سال 96 با تلاش‌های انجام شده سه پروژه بزرگ صنعتی در دامغان احداث خواهد شد که زمینه اشتغال سه تا چهار هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با فعالیت‌های انجام شده و مدیریت مطلوب مراکز آموزش عالی شهرستان دامغان در حالی که اغلب دانشگاه‌های کشور باریزش تعداد محصلین روبرو هستند، دانشگاه‌های دامغان روند روبه رشدی دارند، خاطر نشان کرد: با توجه به این روند بودجه عمرانی دانشگاه دامغان در سال 96 به میزان 300 درصد افزایش می‌یابد.

بیکی در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شهرستان دامغان با سرمایه گذاری بخش خصوصی و ویژگی معافیت مالیاتی ده ساله اشاره کرد و گفت: برای کمک به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دامغان 100 میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شد اما چون این منطقه توسط بخش خصوصی ایجاد می شود مبلغ مورد نظر به مناطق ویژه اقتصادی شهرهای سمنان و گرمسار اختصاص یافت.

(شایان ذکر است درخصوص منطقه ویژه گرمسار احتمال دریافت چنین اعتباری هست اما منطقه ویژه اقتصادی سمنان  طبق گفته های صادقی مدیرعامل شرکت شهرک های استان منطقه ویژه سمنان 10 میلیارد بودجه تملیکی خود را هم  هنوز دریافت نکرده است.)

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واقع شدن این شهرستان در مرکز عبور کریدور شمال جنوب و شرق و غرب کشور به اهمیت استراتژیک این شهرستان در اقتصاد و حمل و نقل پرداخت و اضافه کرد: امیدواریم بودجه خوب در نظر گرفته شده برای تکمیل کریدور شمال جنوب در سال 96 با همکاری وزارت راه و شهرسازی تخصیص پیدا کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب