14:30:42 - یکشنبه 26 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضور نخبگان در شوراهای شهر و روستا توسعه و آبادانی استان را به همراه دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان و رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت : شوراهای شهر و روستا فرصت مغتنمی برای مشارکت نخبگان در توسعه و آبادانی مناطق استان سمنان است و بدون تردید حضور و مشارکت نخبگان و صاحبنظران در شوراهای شهر و روستا توسعه و آبادانی استان را به همراه دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنامحمود قنبری  افزود: استان سمنان برای توسعه و آبادانی و عمران نیاز مبرم به مدیران دلسوز, جوان و نخبه در عرصه های مختلفی مانند شوراهای شهر و روستا دارد, حضور و مشارکت نخبگان و صاحبنظران در حوزه و مسائل مختلف شهری و عمرانی در توسعه و آبادانی مناطق شهر و روستایی اثر گذار و مفید است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه و آبادانی شهر و روستا در گرو فعالیت و مشارکت نخبگان و مدیران لایقی است که دغدغه توسعه و آبادانی شهر و روستا و استان خود را دارند, نخبگانی که دغدغه توسعه شهر خود را دارند در انتخابات شوراهای شهر و روستا ثبت نام کنند و در این بخش مشارکت داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان اضافه کرد: در استان سمنان در مجموع 308 روستا و 20 شهر صاحب شوراهای شهر و روستا خواهند شد.

قنبری تصریح کرد: از مجموع 20 شهر استان, شوراهای سه شهر سمنان, دامغان و شاهرود 7 نفره و بقیه شهرها 5 نفره است و همچنین از مجموع 308 روستا، 17 روستا صاحب شوراهای روستایی 5 نفره و مابقی صاحب شورای روستایی 3 نفره هستند.

وی ادامه داد: تا پايان روز ششم ثبت نام داوطبان انتخابات شهر و روستا در استان سمنان،  يكهزار و 528 نفر شامل 114زن و يكهزار و 414مرد ثبت نام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان افزود: در طی روز ششم ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا ۶۵۸ نفر شامل  ۴۸ زن و  ۶۱۰مرد موفق به ثبت نام شدند.

قنبری افزود: داوطلبان ثبت نام شده روز ششم برای شوراهای اسلامی شهر ۳۶۷ نفر و داوطلبان ثبت نام شده روز ششم برای شوراهای اسلامی روستا ۱۱۶۱ نفر است.

وی گفت: تا پايان روز پنجم ثبت نام، 64 نفراز داوطلبان زیر۳۰ سال و 4 نفر هم بالای ۷۵ سال سن دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان همچنین گفت: تا پيان روز پنجم در میان شهرستانهای استان سمنان ، شهرستان شاهرود با 236 نفر ثبت نام کننده بیشترین و سرخه با 41 نفر ثبت نام کننده کمترین میزان استقبال را ثبت نموده اند .

قنبری اضافه کرد: گفت : مسن ترین ثبت نام کننده در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا  با 82 سال سن از یکی از روستاهای شهرستان شاهرود و جوان ترین ثبت نام کننده نیز با 26 سال سن مربوط به یکی از روستاهای شهرستان گرمسار می باشد .

شایان ذکر است ثبت نام از داوطلبان عضویت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ساعت 24 روز یکشنبه ششم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب