خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/03/24 20:44
شناسه خبر : 15397

حوادث رانندگی استان سمنان ، یک کشته و16مصدوم برجا گذاشت

سمنان لاین –  رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: هفت مورد حوادث رانندگی روز پنجشنبه در محورهای استان سمنان یک کشته و 16 مصدوم برجای گذاشت. سرهنگ حسن خسروجردی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا در تشریح این حوادث ، افزود: یک دستگاه خودرو سواری در ساعت 16 و 45 دقیقه در کیلومتر 23 […] ...

سمنان لاین –  رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: هفت مورد حوادث رانندگی روز پنجشنبه در محورهای استان سمنان یک کشته و 16 مصدوم برجای گذاشت.

سرهنگ حسن خسروجردی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا در تشریح این حوادث ، افزود: یک دستگاه خودرو سواری در ساعت 16 و 45 دقیقه در کیلومتر 23 محور سمنان- دامغان به دلیل توجه نکردن به جلو واژگون شد که این سانحه یک کشته و 2 مصدوم برجای گذاشت.
وی تصریح کرد: در 6 مورد حادثه دیگر در محورهای استان سمنان 14 نفر مصدوم شدند که حال عمومی این این مصدومان براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان مطلوب گزارش شده است.
سرهنگ خسروجردی گفت: از آغاز مرحله اول سفرهای نوروزی در استان سمنان بیش از 61درصد حوادث فوتی و جرحی ناشی از واژگونی خودرو ها بوده است.
وی اضافه کرد: 81 درصد سوانح رانندگی در محورهای استان سمنان در مرحله اول سفرهای نوروزی توجه نکردن به جلو و ناتوانی در کنترل خودروها بوده است.
وی اضافه کرد: از دلایل اصلی واژگونی خودرو ها ،خستگی و خواب آلودگی است که باید رانندگان در هنگام تردد در محورهای استان برای جلوگیری از افزایش سوانحی از این دست به توصیه ماموران راهنمایی و رانندگی توجه کنند.
سرهنگ خسروجردی اضافه کرد:واژگونی خودرو علت بیش از 60 درصد سوانح رانندگی در این استان است.
پلیس راه استان سمنان با 40 دوربین سرعت سنج ثابت، بر تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان نظارت دارد.
سالانه دست کم 20 میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می کنند.