20:35:40 - دوشنبه 20 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد 100درصدی بازدید از موزه های سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سرپرست معاونت گردشگري اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: میزان بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان سمنان در بیست و هشتم اسفند ماه و نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد افزایش یافت.

به گزارش سمنان لاین مريم سلمانيان ضمن تبریک عید و خوشامدگویی به میهمانان نوروزی این استان، اظهار کرد: 19 هزار و 440 نفر در روز گذشته از مراکز تاریخی تفریحی و گردشگری استان سمنان بازدید کردند که این میزان نسبت به سال گذشته نشانگر افزایش بیش از 100 درصدی این بازدیدها است.

وی گفت: بر اساس آمار تجمیعی از بیست و ششم اسفندماه تاکنون نیز 41 هزار و 86 نفر از جاذبه های استان سمنان بازدید کرده اند.

وی افزود: 389 مسافر و گردشگر داخلی و 40 گردشگر خارجی در روز گذشته از موزه های استان بازدید کردند و بر این اساس، میزان بازدید از موزه های استان سمنان نیز نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش یافته است.

سلمانیان با بیان اینکه روز گذشته 32 هزار و 233 نفر در استان سمنان اقامت کردند، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود هشت درصد افزایش یافته است.

سرپرست معاونت گردشگري اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنانتصریح کرد: بر اساس آمار تجمیعی از بیست و ششم اسفند ماه تا کنون، 59 هزار و 107 نفر در استان سمنان اقامت کردند.

این مقام مسئول افزود: بر این اساس از بیست و ششم اسفند ماه تاکنون 899 نفر در هتل ها، 228 نفر در هتل آپارتمان ها، 350 نفر در مهمانپذیرها و 737 نفر در کمپ های موقت این استان اقامت کردند.

وی گفت: در این مدت 17 هزار و 721 نفر در مدارس، 11 هزار و 627 نفر در چادرهای مسافرتی و 27 هزار و 545 نفر در سایر مراکز اقامتی استان سمنان اقامت داشتند.

معاون میراث فرهنگی استان سمنان از افزایش بازدیدها از موزه های این استان خبر داد و افزود: میزان بازدید مسافر و گردشگران  داخلی و خارجی از موزه های استان در این چهار روزه با افزایش روبرو بوده است.

استان سمنان داراي بيش از يك هزار اثر تاريخي شناسايي شده است كه 718 اثر از اين تعداد در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.كاروانسراي لاسجرد، آرامگاه شيخ علاء الدوله، روستاي گردشگري پاده، كاروانسراي دهنمك، ميدان ارگ، خانه تدين، منطقه بنه كوه، موزه گرمسار، مجموعه تاريخي بسطام، آرامگاه شيخ ابوالحسن خرقاني، كاروانسراي مياندشت، كاروانسراي ميامي، چشمه علي، مسجد تاريخانه، غار دربند و شيرقلعه و… از جمله نقاط پربازديد استان سمنان هستند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب