خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/03/19 21:38
شناسه خبر : 15179

زیر ساخت لازم و کافی گردشگری در استان سمنان وجود ندارد

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: راه برون رفت استان سمنان از مشکلات اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری توجه به صنعت گردشگری است. به گزارش سمنان لاین ازایرنااحمد همتی افزود : جاذبه های طبیعی و تاریخی استان سمنان منحصر به فرد است و برای افزایش […] ...

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: راه برون رفت استان سمنان از مشکلات اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری توجه به صنعت گردشگری است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنااحمد همتی افزود : جاذبه های طبیعی و تاریخی استان سمنان منحصر به فرد است و برای افزایش اشتغال باید به صنعت گردشگری بیش از پیش توجه شود.
وی اظهارداشت : دولت برای ایجاد اشتغال پایدار علاوه بر ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی باید به سایر ظرفیت هایی پنهان این استان توجه بیشتری کند.
وی خاطرنشان کرد : زیر ساخت لازم گردشگری به معنی واقعی در استان سمنان وجود ندارد و باید برای جذب گردشگر به برنامه هایی که سایر استان های موفق کشور در این بخش داشته اند، توجه کرد.
نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : دولت تدبیر و امید برنامه های راهبردی را در رابطه با توجه و توسعه صنعت گردشگری در کشور ارایه داده است اما باید برای تحقق این برنامه ها مسوولان نظام فرا بخشی عمل کنند.
وی با بیان این که در شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد حتی یک هتل چند ستاره وجود ندارد،یادآور شد: نباید برای حضور گردشگران فقط به جلوه های طبیعی تکیه کرد و باید به زیرساخت های گردشگری نگاه ویژه ای داشت.
همتی تصریح کرد : گردشگری یک اصل و یک فرایند راهبردی است و علاوه بر توجه به حضور گردشگر در منطقه باید به نوع رفتار مسافران به طبیعت نیز توجه شود تا آیندگان نیز از این نعمت های خدادادی بهره مند شوند.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت : فقط نباید در آستانه عید نوروز زنگ خدمات گردشگری در کشور به صدا در آید و استان سمنان با برخورداری از طبیعت چهار فصل می تواند پذیرای گردشگران در تمام فصول سال باشد.
تقویت زیرساخت های اقامتی حوزه گردشگری و شعار تبدیل سمنان از معبر به مقصد گردشگری از اهداف استان سمنان برای تقویت و توسعه گردشگری و افزایش اشتغال در این حوزه است به طوری که در 2 سال گذشته 26 اقامتگاه بوم گردی و چند هتل در استان سمنان گشایش یافته است و در حال حاضر 6 اقامتگاه بوم‌گردی و چند هتل در شهرستان های مختلف در حال دریافت مجوز فعالیت و ساخت است.
بر اساس اعلام میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، در نوروز 95 بیش از 256 هزار نفر گردشگر در این استان اقامت داشتند.
28 پایگاه اورژانس و 26 پایگاه امداد و نجات هلال احمر به صورت شبانه روزی از 25 اسفند 95 تا 15 فرودین 96 در استان سمنان آماده خدمات رسانی به مسافران نوروزی است.
به گزارش ایرنا ، استان سمنان دارای بیش از یک هزار و 147 اثر تاریخی شناسایی شده است و تا کنون 718 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این استان به ثبت ملی رسیده است.