22:10:26 - شنبه 18 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت شبانه‌روزی 26پایگاه اورژانس در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین برج ققنوس تابناك وب تبلغات در سمنان لاین تابناك وب تابناك وب

سمنان لاین – رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: 26 پایگاه اورژانس به صورت شبانه روزی، 2 کد فعال و یک اتوبوس آمبولانس در ایام نوروز در استان سمنان در سوانح و حوادث به مجروحان ارایه خدمات می کنند.

مهدی شادنوش  افزود: سه ایستگاه پایگاه سلامت در مسیر جاده ای شهرستان های آرادان، سرخه و دامغان به صورت شبانه روزی در ایام نوروز پاسخگو شهروندان است.
وی با بیان این که تمام بیمارستان های استان سمنان با حضور متخصصان و پزشکان در نوروز 96 به صورت عادی آماده ارایه خدمت هستند، افزود: چهار داروخانه شبانه روزی و هفت داروخانه کشیک فعال هستند و در شهرستان هایی که داروخانه شبانه روزی ندارند یک داروخانه کشیک معرفی شده است.
شادنوش یادآورشد: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی از ساعت هشت تا 11 در استان سمنان تا روز 14 فروردین 96 حتی در روزهای تعطیل دایر هستند و کلینیک دندانپزشکی نیز از ساعت 9 تا 13 به طور روزانه خدمات دندانپزشکی ارایه می دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: 28 تیم در قالب گروه های نظارتی از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در تعطیلات نوروزی فعالند و بازدید گروه های بهداشت محیط از اول اسفند 95 تا 15 فرودین 96 از مراکز عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی، و کنترل سلامت آب برنامه ریزی شده است.
شادنوش یادآورشد: از سوی معاونت غذا و داروی این دانشگاه نظارت بر فرآورده های خوراکی، آرایش و بهداشتی، دارویی از 25 اسفند 95 تا 14 فرودین 96 آغاز شده است.
وی ادامه داد: در بخش بهداشت، اسامی تمام زنان باردار که امکان زایمان آنان در روزهای تعطیل نوروز 96 وجود دارد تهیه شده و دوره های آموزشی و هماهنگی با اورژانس و مراکز بهداشتی و درمانی درباره این بانوان انجام شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: در سال گذشته تیم‌های بهداشت محیط در 6 هزار و 200 بازدید داشتند، 2 هزار کارت بهداشتی صادر و 2 هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف کردند و پنج هزار مورد کلر سنجی آب شرب، انجام دادند.
دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان 6 بیمارستان را در شهرستان های سمنان، دامغان، مهدیشهر، گرمسار، سرخه و آرادان و جمعیتی بیش از 500 نفر از استان سمنان را زیرپوشش دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب