22:10:26 - شنبه 18 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت شبانه‌روزی 26پایگاه اورژانس در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: 26 پایگاه اورژانس به صورت شبانه روزی، 2 کد فعال و یک اتوبوس آمبولانس در ایام نوروز در استان سمنان در سوانح و حوادث به مجروحان ارایه خدمات می کنند.

مهدی شادنوش  افزود: سه ایستگاه پایگاه سلامت در مسیر جاده ای شهرستان های آرادان، سرخه و دامغان به صورت شبانه روزی در ایام نوروز پاسخگو شهروندان است.
وی با بیان این که تمام بیمارستان های استان سمنان با حضور متخصصان و پزشکان در نوروز 96 به صورت عادی آماده ارایه خدمت هستند، افزود: چهار داروخانه شبانه روزی و هفت داروخانه کشیک فعال هستند و در شهرستان هایی که داروخانه شبانه روزی ندارند یک داروخانه کشیک معرفی شده است.
شادنوش یادآورشد: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی از ساعت هشت تا 11 در استان سمنان تا روز 14 فروردین 96 حتی در روزهای تعطیل دایر هستند و کلینیک دندانپزشکی نیز از ساعت 9 تا 13 به طور روزانه خدمات دندانپزشکی ارایه می دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: 28 تیم در قالب گروه های نظارتی از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در تعطیلات نوروزی فعالند و بازدید گروه های بهداشت محیط از اول اسفند 95 تا 15 فرودین 96 از مراکز عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی، و کنترل سلامت آب برنامه ریزی شده است.
شادنوش یادآورشد: از سوی معاونت غذا و داروی این دانشگاه نظارت بر فرآورده های خوراکی، آرایش و بهداشتی، دارویی از 25 اسفند 95 تا 14 فرودین 96 آغاز شده است.
وی ادامه داد: در بخش بهداشت، اسامی تمام زنان باردار که امکان زایمان آنان در روزهای تعطیل نوروز 96 وجود دارد تهیه شده و دوره های آموزشی و هماهنگی با اورژانس و مراکز بهداشتی و درمانی درباره این بانوان انجام شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: در سال گذشته تیم‌های بهداشت محیط در 6 هزار و 200 بازدید داشتند، 2 هزار کارت بهداشتی صادر و 2 هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف کردند و پنج هزار مورد کلر سنجی آب شرب، انجام دادند.
دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان 6 بیمارستان را در شهرستان های سمنان، دامغان، مهدیشهر، گرمسار، سرخه و آرادان و جمعیتی بیش از 500 نفر از استان سمنان را زیرپوشش دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب