17:19:49 - پنجشنبه 16 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده مردم شاهرود : در آمایش سرزمینی، توانمندی های شهرستان شاهرود در نظر گرفته شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح آمایش سرزمینی، به توانمندی های شهرستان شاهرود در بخش های کشاورزی و معدن توجه شده و متناسب با شأن این شهرستان تهیه شود.

 سید حسن حسینی شاهرودی پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان شاهرود در فرمانداری ویژه این شهرستان، تاکید کرد: هرچند در طرح آمایش سرزمینی، شاهرود و سمنان به عنوان دو شهر محوری استان دیده شده اند، اما باید از دیدگاه نخبگان و دانشگاهیان شهرستان شاهرود نیز در آماده کردن این طرح استفاده شود.
وی همچنین از تصویب ایجاد منطقه اقتصاد مقاومتی در میامی خبر داد و گفت: این طرح در افق توسعه شهرستان های شاهرود و میامی راه گشا خواهد بود.
این عضو خانه ملت از تلاش های کمیته مردمی فرودگاه شاهرود نیز تقدیر کرد و گفت: این فرودگاه متعلق به همه مردم بوده و یکی از محورهای توسعه شهرستان است.
حسینی شاهرودی با اشاره به برگزاری ده ها نشست مسوولان شهرستان پیرامون توسعه فرودگاه شاهرود ، بیان کرد: کارهای گوناگونی در زمینه هایی چون توسعه باند، برج مراقبت، سوخت گیری و مرز هوایی که لازمه توسعه صادرات است، انجام شده است.
وی از برگزاری نشست های متعدد پیرامون مسایل شهرستان با 17 وزیر یاد کرد و گفت: مدیران شهرستان با کسب اطلاع از قوانین و جلب اختیار برای پیگیری مطالبات شهرستان اقدام کنند.
عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین به افزایش اعتبار سال آینده استان از 150 به 340 میلیارد تومان در دولت و مجلس اشاره کرد و افزود: با این اقدام، بودجه سال 96 استان سمنان دو برابر می شود.
حسینی شاهرودی با بیان اینکه 180 میلیارد تومان اعتبارات سد کالپوش در بودجه سال آینده تصویب شده، یادآور شد: تکمیل سد مجن و شبکه های پایین دست آن و دریافت ردیف اعتباری برای مرکز تحقیقات علوم رفتاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز در بودجه سال آینده دیده شده است.
وی همچنین از تصویب طرح مطالعاتی راه آهن اینچه برون- شاهرود- طبس خبر داد و تاکید کرد: این طرح در صورت اجرا، یکی از رخدادهای نادر ریلی کشور خواهد بود.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای این طرح از عهده دولت خارج بوده و نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است، افزود: در گذشته شرکت هایی از فرانسه و تاجیکستان خواهان سرمایه گذاری بودند اما ایران هیچ طرح مطالعاتی در این خصوص نداشت.
حسینی شاهرودی با تقدیر از تلاش وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان شهرهای مسیر اینچه برون- شاهرود- طبس ، بیان کرد: این طرح در صورت اجرا 850 کیلومتر مسیر ریلی را از شمال به جنوب متصل کرده و دریای عمان و خلیج فارس را به آسیای میانه و روسیه نزدیک تر خواهد کرد.
وی در ادامه صحبت های خود به دو انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخابات شوراها در شهرستان از طرفی فرصت و از دیگر سو، تهدید است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه اقشار گوناگون برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی می کنند، یادآور شد: باید مراقبت کرد افراد خوش نام، با سابقه، ولایت مدار و متخصص در این حوزه ورود پیدا کنند.
حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه به دنبال راه اندازی گروه و یا معرفی شخصی برای انتخابات شورای شهر نیست، بیان کرد: همه مردم باید کمک کنند تا منطقه و شهر خود را از مشکلات رهایی بخشند.
وی افزود: جذب مردم نیازمند ایجاد امکانات رفاهی است همان گونه که گذشتگان چنین امکاناتی را برای شهر ایجاد کردند.
حسینی شاهرودی به نقش رسانه ها نیز اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه با مطالبه گری و نقد عالمانه در همه حوزه ها نظرهای خوبی را ارایه می کنند.
وی با بیان اینکه نباید نقد را با تخریب اشتباه گرفت، تاکید کرد: انتقاد باید سازنده باشد و منجر به اصلاح جامعه شود در غیر این صورت منافع شهرستان را خدشه دار می کند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب