21:28:53 - سه شنبه 14 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساختمان 90ساله پست و تلگراف شهمیرزاد اقامتگاه‌ بوم‌گردي شد/ افزایش ظرفيت اسكان درمهدیشهر
کانال تلگرام سمنان لاین

رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان مهديشهر گفت: شهرستان مهديشهر ظرفيت اسكان و اقامت يك هزار و 500 نفر شب مسافر و گردشگر را در ايام نوروز دارد.

به گزارش سمنان لاین همايون جورابلو با اعلام این خبر اظهار کرد: آموزش و پرورش با ظرفيت 800 نفر شب و ساير دستگاه‌هاي اجرايي و شهرداري‌ها و … با ظرفيت پذيرش بيش از 480 نفر شب، آماده پذيرايي و اسكان مسافران نوروزي هستند.

وي با بيان اينكه ظرفيت پذيرش و اسكان مسافران در واحدهاي تحت پوشش اين اداره 220 نفر است، گفت: دو هتل مهديشهر ظرفيت پذيرش 120 نفر شب را داشته و دو خانه مسافر نيز امكان اسكان 20 نفر را فراهم مي‌كنند.

جورابلو با اشاره به اينكه اقامتگاه‌هاي بوم گردي اين شهرستان نيز ظرفيت پذيرش 80 نفر شب را دارند، گفت: با راه اندازي اقامتگاه بوم گردی لِرگا، تعداد اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي اين شهرستان به 14 اقامتگاه افزايش يافته است.

وي افزود: اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي به‌دليل هزينه مناسب، ارائه خدمات سنتي و … نقش موثري در افزايش اسكان مسافران دارند.

وي تصریح کرد: اقامتگاه‌ بوم‌گردي جدید لرگاه که به معنی لم دادن و استراحت کردن است ظرفيت اقامت 10 نفر شب را دارد.

وی ادامه داد: این مجموعه با بازسازي خانه‌اي سنتی با  قدمت 90 سال كه اولین ساختمان پست و تلگراف شهمیرزاد بوده به عنوان اقامتگاه بوم‌گردي خدمات ارائه مي‌کند.

شهرستان مهدیشهر در 16 کیلومتری شمال سمنان قرار دارد. شهر زیبا و خنک شهمیرزاد از جمله شهرهای شهرستان مهدیشهر است، علاوه بر آثار تاريخي، طبيعت بكر و آب و هواي منحصر به فرد اين مناطق از جمله جاذبه هاي قابل توجه مسافران و گردشگران است.

سابقه تاریخی مهديشهر به پیش از اسلام و حتی زمان سلسله‌های پیشدادی می‌رسد. در شاهنامه فردوسی از سنگسر(مهديشهر كنوني) سخن رفته است.

ملاده، پرور، رودبارك، غار دربند،چاشم، شيرقلعه، كافر قلعه، بزرگترين باغ گردوي جهان و … از جمله جاذبههاي شهرستان مهديشهر محسوب ميشود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب