خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/03/11 18:13
شناسه خبر : 14773

دکتراحمد همتی : در برابر بی عدالتی بودجه ای کوتاه نمی آیم / دانشکده داروسازی در سمنان ایجاد می شود

سمنان لاین –  نخستین نشست خبری دکتر همتی نماینده مردم شریف شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی  در محل خانه مردم (دفترنماینده) برگزار گردید. دکتراحمد همتی با اشاره به اینکه در آغاز کارنمایندگی دفترنماینده را باعنوان خانه مردم  برای ارتباط بهتر با مردم فراهم کردیم که در استان بی نظیر است ودیگر […] ...

سمنان لاین –  نخستین نشست خبری دکتر همتی نماینده مردم شریف شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی  در محل خانه مردم (دفترنماینده) برگزار گردید.

دکتراحمد همتی با اشاره به اینکه در آغاز کارنمایندگی دفترنماینده را باعنوان خانه مردم  برای ارتباط بهتر با مردم فراهم کردیم که در استان بی نظیر است ودیگر مراجعه ای از سمنان به تهران نداریم چون تمام امور همینجا پیگیری می شود.

وی تاثیرگذار بودن فراکسیون امید در مجلس را متذکر شد وافزود :

با عضویت در فراکسیون امید بسیاری از تصمیمات را در آنجا پیگیری می کنیم.

همتی با بیان اینکه با رای نمایندگان بنده  بعنوان اولین نماینده مرکزاستان  پس ازانقلاب موفق به حضور درکمیسیون تلفیق بودجه شده ام گفت :

مجلس دهم از سیاست بازی  دوری گزیده و این موضوع خودش را به وضوح در مصوبات و آرا نمایندگان نشان داده است.

همتی  با توجه به مصوبات مجلس عنوان کرد ؛ دیگر شاهد حقوق های نجومی نخواهیم بود و فیش حقوقی مدیران آنلاین و برخط خواهد شد.

وی همچنین گفت : کلیه حسابهای قوه قضاییه باید به خزانه وارد شود و استثنا کردن فساد می آورد و قوه قضاییه بعنوان ملجأ قانون مداری قطعا در شفاف سازی پیشتازخواهدبود.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه  درآمد سالانه استان ۵۵۰ میلیارد تومان است افزود:

بودجه سال آینده استان به میزان ۴۳۰ میلیارد تومان میباشد  و  ارتقای شاخص های توسعه اقتصادی  تاکنون به ۸ استان اختصاص داده شده که سمنان هم به آن اضافه شد و ۵۳ میلیارد اعتبار جدید خواهدگرفت.

وی درخصوص کمپ های تیم ملی گفت: با آغازبکار فرودگاه سمنان ظرفیت استفاده از کمپ تیم های ملی در استان فراهم می شود.

همتی با اشاره به اینکه  دکنر نوبخت قول تخصیص اعتبار۳۰ میلیارد تومانی برای فرودگاه سمنان را داده و تقریبا  این فرودگاه آماده افتتاح میباشد گفت :

۲۰ میلیارد  تومان برای بیمارستان سوانح و سوختگی، ۸ میلیارد تومانی به صورت اوراق برای بیمارستان 85تختخوابی مهدیشهر و اعتباری برای سد فینسک درنظرگرفته شده که  این تخصیص ها در متن نهایی بودجه لحاظ خواهدشد.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس در پاسخ به پرسش یکی ازخبرنگاران درخصوص ایجاد دانشکده داروسازی در سمنان گفت : با هماهنگی با وزیر مقرر گردید دانشکده داروسازی با توجه به شرایط خاص و وجود شرکتهای فراوان داروسازی ، در سمنان احداث گردد.رزیدنت جراحی و طب اورژانس هم از بخش هایی میباشد که در دست پیگیری میباشد.

دکترهمتی درخصوص  خودروسازی فردا هم گفت : این کارخانه تقریبا بصورت راکد رها شده بود که درمدت اخیر پیگیری های فشرده ای  در سطح وزارت مربوطه صورت گرفت که فاز اول آن آماده افتتاح  و در فازنهایی با ایجاد بخش رنگ وبدنه با اشتغال ۲ هزار نفری همراه خواهدبود.

وی همچنین از آغاز مرحله نهایی چهاربانده شدن جاده فیروزکوه به سمنان در آینده ای نزدیک خبر داد.

نماینده سمنان با اشاره به مطالبی درخصوص  برخی ادارات گفت  : هیچ اداره کلی نباید از مرکز استان خارج شود و همه چیز باید حول محورقانون باشد .

وی درپاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درخصوص عدالت بودجه ای دراستان و نگارش نامه توسط نماینده سمنان و امضای اکثرنمایندگان استان  گفت :

در برابر بی عدالتی بودجه ای کوتاه نمی آیم و به طور جدی آنرا پیگیری می کنم.

همتی دربخش دیگری ازسخنان خود ، تنها راه  توسعه و ایجاد اشتغال در استان را ورود سرمایه گذارهای خارج از استان به داخل استان و شهرستان عنوان کرد و افزود ؛

با توجه به اجرایی شدن قرارداد فاینانس فاضلاب شهرستان سمنان ، این پروژه با شرکت دو ملیتی مراحل نهایی خود را طی می کند و تقریبا به اتمام رسیده است.

دکترهمتی درپاسخ به پرسش یکی ازخبرنگاران درخصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای انتقال آب خزرگفت :

رئیس جمهور  برای بررسی کارشناسی و زیست محیطی انتقال آب خزر به سمنان دستور کتبی داده است.

وی همچنین از خنثی شدن برخی اقدامات و مانع تراشی ها برای انتقال آب خزر خبرداد.

درپایان   با توجه به حضور استاندارمحترم سمنان در شاهرود ونشست رسانه ای مختص این شهرستان اکثرخبرنگاران خواستار برگزاری این نوع جلسات توسط استاندارمحترم در مرکزاستان و دیگرشهرستان ها و بررسی موضوعات در حوزه ی همان شهرستان، علاوه بر نشست های رسانه ای استانی شدند.

به گزارش سمنان لاین  حضور تعداد زیادی خبرنگار و اصحاب رسانه در کنفرانس خبری دکتر احمد همتی در محل خانه مردم از نکات قابل توجه این نشست بود.