18:13:38 - شنبه 11 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتراحمد همتی : در برابر بی عدالتی بودجه ای کوتاه نمی آیم / دانشکده داروسازی در سمنان ایجاد می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –  نخستین نشست خبری دکتر همتی نماینده مردم شریف شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی  در محل خانه مردم (دفترنماینده) برگزار گردید.

دکتراحمد همتی با اشاره به اینکه در آغاز کارنمایندگی دفترنماینده را باعنوان خانه مردم  برای ارتباط بهتر با مردم فراهم کردیم که در استان بی نظیر است ودیگر مراجعه ای از سمنان به تهران نداریم چون تمام امور همینجا پیگیری می شود.

وی تاثیرگذار بودن فراکسیون امید در مجلس را متذکر شد وافزود :

با عضویت در فراکسیون امید بسیاری از تصمیمات را در آنجا پیگیری می کنیم.

همتی با بیان اینکه با رای نمایندگان بنده  بعنوان اولین نماینده مرکزاستان  پس ازانقلاب موفق به حضور درکمیسیون تلفیق بودجه شده ام گفت :

مجلس دهم از سیاست بازی  دوری گزیده و این موضوع خودش را به وضوح در مصوبات و آرا نمایندگان نشان داده است.

همتی  با توجه به مصوبات مجلس عنوان کرد ؛ دیگر شاهد حقوق های نجومی نخواهیم بود و فیش حقوقی مدیران آنلاین و برخط خواهد شد.

وی همچنین گفت : کلیه حسابهای قوه قضاییه باید به خزانه وارد شود و استثنا کردن فساد می آورد و قوه قضاییه بعنوان ملجأ قانون مداری قطعا در شفاف سازی پیشتازخواهدبود.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه  درآمد سالانه استان ۵۵۰ میلیارد تومان است افزود:

بودجه سال آینده استان به میزان ۴۳۰ میلیارد تومان میباشد  و  ارتقای شاخص های توسعه اقتصادی  تاکنون به ۸ استان اختصاص داده شده که سمنان هم به آن اضافه شد و ۵۳ میلیارد اعتبار جدید خواهدگرفت.

وی درخصوص کمپ های تیم ملی گفت: با آغازبکار فرودگاه سمنان ظرفیت استفاده از کمپ تیم های ملی در استان فراهم می شود.

همتی با اشاره به اینکه  دکنر نوبخت قول تخصیص اعتبار۳۰ میلیارد تومانی برای فرودگاه سمنان را داده و تقریبا  این فرودگاه آماده افتتاح میباشد گفت :

۲۰ میلیارد  تومان برای بیمارستان سوانح و سوختگی، ۸ میلیارد تومانی به صورت اوراق برای بیمارستان 85تختخوابی مهدیشهر و اعتباری برای سد فینسک درنظرگرفته شده که  این تخصیص ها در متن نهایی بودجه لحاظ خواهدشد.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس در پاسخ به پرسش یکی ازخبرنگاران درخصوص ایجاد دانشکده داروسازی در سمنان گفت : با هماهنگی با وزیر مقرر گردید دانشکده داروسازی با توجه به شرایط خاص و وجود شرکتهای فراوان داروسازی ، در سمنان احداث گردد.رزیدنت جراحی و طب اورژانس هم از بخش هایی میباشد که در دست پیگیری میباشد.

دکترهمتی درخصوص  خودروسازی فردا هم گفت : این کارخانه تقریبا بصورت راکد رها شده بود که درمدت اخیر پیگیری های فشرده ای  در سطح وزارت مربوطه صورت گرفت که فاز اول آن آماده افتتاح  و در فازنهایی با ایجاد بخش رنگ وبدنه با اشتغال ۲ هزار نفری همراه خواهدبود.

وی همچنین از آغاز مرحله نهایی چهاربانده شدن جاده فیروزکوه به سمنان در آینده ای نزدیک خبر داد.

نماینده سمنان با اشاره به مطالبی درخصوص  برخی ادارات گفت  : هیچ اداره کلی نباید از مرکز استان خارج شود و همه چیز باید حول محورقانون باشد .

وی درپاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درخصوص عدالت بودجه ای دراستان و نگارش نامه توسط نماینده سمنان و امضای اکثرنمایندگان استان  گفت :

در برابر بی عدالتی بودجه ای کوتاه نمی آیم و به طور جدی آنرا پیگیری می کنم.

همتی دربخش دیگری ازسخنان خود ، تنها راه  توسعه و ایجاد اشتغال در استان را ورود سرمایه گذارهای خارج از استان به داخل استان و شهرستان عنوان کرد و افزود ؛

با توجه به اجرایی شدن قرارداد فاینانس فاضلاب شهرستان سمنان ، این پروژه با شرکت دو ملیتی مراحل نهایی خود را طی می کند و تقریبا به اتمام رسیده است.

دکترهمتی درپاسخ به پرسش یکی ازخبرنگاران درخصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای انتقال آب خزرگفت :

رئیس جمهور  برای بررسی کارشناسی و زیست محیطی انتقال آب خزر به سمنان دستور کتبی داده است.

وی همچنین از خنثی شدن برخی اقدامات و مانع تراشی ها برای انتقال آب خزر خبرداد.

درپایان   با توجه به حضور استاندارمحترم سمنان در شاهرود ونشست رسانه ای مختص این شهرستان اکثرخبرنگاران خواستار برگزاری این نوع جلسات توسط استاندارمحترم در مرکزاستان و دیگرشهرستان ها و بررسی موضوعات در حوزه ی همان شهرستان، علاوه بر نشست های رسانه ای استانی شدند.

به گزارش سمنان لاین  حضور تعداد زیادی خبرنگار و اصحاب رسانه در کنفرانس خبری دکتر احمد همتی در محل خانه مردم از نکات قابل توجه این نشست بود.

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. مسعود   آوریل 16, 2017  

  دکتر همتی هم هرچه گفت که مال سمنان بود پس شهرهای دیگر استان آدم نیستند با با خجالتم خوب …

 2. سمنان همشهری   مارس 20, 2017  

  هم استانی حسین . خود بزرگ بینی وزیاده خواهی و یاتعمدآ باعث میشود که شما مبادرت به مطالب نادرست نمائید سمنان ن نه میامی است نه بسطام است نه بیاجمند است ونه همه نقاط منطقه شاهرود باصطلاح شما شاهرود بزر گ وشهرستان شاهرود . شهر سمنان خود یک شهر تاریخی وقدیمی است که قدمت طولانی داشته واز نظر جمعیتی هم درسطح ایران هم ر تبه بالاتری قرار داشته ودارد هرچند دراین سی .چهل سال اخیر قریب سی وپنج شهر از نظ رجمعیتی از این شهر جلو زده اند .. …..

  • وای از این همه انصاف   مارس 23, 2017  

   استان:
   فک میکنم این جملاتی که گفتی نمایانگر تفکر و منش خودتون باشه پگرنه من برای هر حرفم هم آمار رسمی دادم هم دلایل منطقی رو اوردم که حتی با یه سرچ کوتاه میتونی به جواب برسی، ولی متاسفانه شما هم مثل مش داود میمونی، به ایشونم گفتم، شما هم دوست داشتی بخون دوباره، اون موقع معلوم میشه خودبزرگ بینی و زیاده خواهی ازجانب کدوم منطقه بوده و وی درسته و چی نادرست، تعصب بیجا نمیذاره درست نگاه کنی،
   اصلا اگه حق با شماست اکثر قاطع مدیران استان در گذشته و حال سمنانی بودن، چرا میترسن عملکرد سی ساله دستگاه خودشونو اعلام کنن،؟؟؟؟؟ شفاف و صادقانه، چرا از این کار واهمه دارن؟؟؟؟؟
   منطقی حرفتو بزن،
   برای رشد جمعیتی سمنان هم به آمار مرکز امار ایران برو لطفا و نرخ رشد جمعیت رو در سمنان و میانگین کشوری و استانی مقایسه کن، بعد بگو عقب افتاده، حداقل این چهارتا عکسی که این هموطن موسوی فرستاده بود میدیدی و اینجوری فقط از روی تعصب حرف نمیزدی،

   شفافیت دربودجه های سالهای گذشته و اینده و حل مشکلات تمام نقاط استان و توسعه متوازن استان، خواسته ما که تو بند اولش مونده رو زمین، حالا مشکل کجاست شفاف سازی نمیشه خدامیدونه!!

 3. حسین   مارس 19, 2017  

  در مورد دانشگاه صنعتی سمنان
  دولت قبل معتقد بود که هر شهرستان بجز تهران و برخی شهرهای بزرگ و دانشگاههای مهم، باید یک دانشگاه دولتی بیشتر نداشته باشن، حتی اون موقع دانشگاه صنعتی با تبدیل به دانشگاه جامع مخالفت کرد وقرار بود تو شاهرود هم دانشگاه جامع جدا گانه بزنن ولی نشد، کسی حذف نکرد دولت وقت برای هیچ جا راضی نبود و اگه ااون کار میشد باید جاهای دیگه هم انجام میشد
  در مورد اداره کل ها
  اولا ادارات کل فعلی در شاهرود از قدییم تو شاهرود بوده، حتی از شاهرود بعضی اداره کل ها رفته سمنان.
  در مورد بودجه، اولا بودجه های دولتی شهرستانی اختصاص می یابد نه شهری
  دوما تا 15 سال بعد از سالهای جنگ و شروع سازندگی یعنی سال 85 جمعیت شهری شاهرود (بیشتر از سمنان بود (به آمار رسمی مرکز امار نگاه کن) بعدشم جمعیت شاهرود سالها بیشتر از سمنان بوده و حتی الان به لحاظ شهرستانی از سمنان بیشتره ، اما متناسب با جمعیتش بودجه نگرفت، اگه دید شما رو قبول کنیم باید شاهرود 30 سال از سمنان بیشتر بودجه بگیره چون جمعیتش بیشتر بوده
  ***اینم الان بگم من معتقدم همون شفافیت مشکلات رو حل میکنه و من و شمای مردم رو اینطوری رو به روی هم قرار نمیده در حالی حتی همو نمیشناسیم، خدا کنه شفافیت ها ایجاد بشه
  در مورد بودجه های مناطق دیگه شاهرود که میگید اگه شفافیت ایجاد بشه مردم شرق استان میفهمن که چقدر از مشکلاتشون از ناحیه مسئولین شهری و موثرین منطقه خودشون بوده و بیخود به مرکز استان حواله میدادن، بعدشم مدیران ادارات دولتی توسط ادارات کل استان در مرکز استان تعیین میشه اینو فراموش نکن
  ** در مورد مقایسه سمنان با دیگر مرکز استان ها
  اولا سمنان نسبت به خیلی از مراکز استان کشور کم جمعیت تره، در صورت مقایسه باید با یک شهر هم جمعیت خودش مقایسه بشه نه باشهری که چند برابر سمنان جمعیت و بودجه داره، در این مورد اینم مهمه که مهم تحقق عدالت و بس، اگه جای دیگه بی عدالتی شده نباید اینجا تکرار بشه ، غیر چند استان اکثر استان ها به لحاظ توسعه و اکانات متوازنن چرا اونا رو مثال نمیزنین

  بماند درد بسیار است و مجال اندک…
  فقط خداکنه شفافیت اجرا بشه خصوصا برای بودجه های سالهای گذشته

 4. شهروی   مارس 14, 2017  

  حسین آقا: اون موقعی که نمایندگان قبلی شما برای عدم تحقق پروژهای مرکز استان البته حسادت تمام بر علیه شهرمان بلند شدند رفتند تهران دانشگاه صنعتی مجوز دار سمنان را حذف کردند. دانشکده پزشکی آزاد سمنان را به ناحق به شاهرود منقل کردند. برخی ادارات کل را غیرقانونی از مرکز استان خارج کردند و به شاهرود بردند ، تختهای دیالیز سهم تمام شهرستانهای استان را یکجا با نفوذ در هلال احمر (رئییس محترم کشوریش اهل شاهرود است) به شاهرود منتقل کردند.بیشتریت تخت بیمارستانی را در کل استان توو شاهرود ایجاد کردند و…. حالا هم بیشترین بودجه استان هرسال علیرغم کم جمعیت تر بودن شهر شاهرود نسبت به مرکز استان را به این شهر شاهرود اختصاص می دهند دم بر نمی آوردید؟ سهم استان را مال خود کردید. حداقل سهم شهرهای تابعه خودتان را هم بدهید . بسطام. مجن. کالپوش. بیارجمند. ضمنا فراموش نکن سمنان مرکز استان است و ما از این همه عقب ماندگی های مرکز استان که بخشیش را خودمان متاسفانه با این خصلت خوب اما در اینجا بد ، با نجابت متحمل شدیم و برخی را هم با نفوذهای مسولین و نمایندگان گذشته شما از دست دادیم خیلی ناراحتیم. حسین آقا سری به اصفهان. گرگان . مشهد. شیراز . خرم آباد. همدان. رشت. ساری و… بزن تا ببینی فرق این مراکز استانها با سمنان ما و این مراکز استانها با شهرستانهای استانشون را لمس کنی. پس دوباره بگم تا در ذهنش اینو داشته باشی که سمنان مرکز استان است. ((((( با ما در شهر بمانید))))

  • حسین   مارس 19, 2017  

   تو دو تا پیام جوابم عرض کردم،

 5. حسین   مارس 13, 2017  

  چی شد منتشر نکردی سمنان لاین محترم؟!؟؟!!!
  خوبه خود آقای همتی داره طرح های میلیاردی سمنان رو یکی یکی میشمره بعد میگه در برابر بی عدالتی بودجه ای کوتاه نمیایم!!!!! آقای همتی و دوستان عزیز، به بقیه نقاط استان خصوصا شرق استان نگاه کنین و طرح هارو مقایسه کنین،!!!
  آقای همتی نامه شفافیت بودجه ای رو پیگیری کنید که چاره کار همان است و بس، بزارید مردم بفهمن چی شده و چی گذشته بر این استان، بزارید مردم بفهمن که چند درصد مشکلاتشون مربوط به مرکز استانه چند درصد مربوط به مسئولین شهری خودشون وتفکر موثرین حاکم بر شهرستان خودشون،!!!
  به خدا کسی بیشتر از حقش نمیخاد..‌‌ فقط شفافیت میتونه عدالت رو برقرار کنه و مشخص بشه مشکل از کجاست… اخرش به خاطر این وضعیت کی مقصره؟ چکار باید کرد؟ و هزار تا درد دیگه ….

  • داود سمنانی   مارس 15, 2017  

   رفیق جان والکی قسم نخور که کسی بیشتر از حقش نمیخاد.
   اینکه به شکل غیر عرفی اداره کل راه و ترابری و اداره کل راه آهن و پارک علوم و فناوری استان و سازمان تبلیغات استان و هفده هجده تا اداره کلو که باید در مرکز استان باشه رو بردید یه شهرستان دیگه زیاده خواهی نیست.
   اینکه 40% بودجه استانو میبرید تو یه شهر و نه شهرستان زیاده خواهی نیست؟/
   اگه تختای بیمارستانی شاهرود 720 تاست و کل تختای سمنان و دامغان و گرمسار و سرخه و مهدیشهر و آرادان و شهمیرزاد و بسطام و میامی و شهمیرزاد فقط 600 تا ست زیاده خواهی نیست؟؟؟
   اینکه مثلا میامی حتی یک بیمارستان نداشته باشه و سرانه امکانات بیمارستانی شاهرود از کشورهای اروپایی هم بالاتر باشه زیاده خواهی نیست؟؟؟
   اینکه پارک علم و فناوری استان در شاهرود باشه و مجموع فضای کالبدی پارک شاهرود و مرکز رشدش بیشتر از 30 هزار متر مربع باشه و مرکز رشدسمنان توخونه اجاره ای باشه زیاده خواهی نیست؟؟؟
   حسین آقا میشه واژه زیاده خواهی رو برای من کم سواد معنی کنی ؟؟؟؟

   • حسین   مارس 19, 2017  

    وقتی نمیخای ببینی و از خواب بیدار بشی دیگه نمیشه کاریش کرد،
    وقتی نیمخای ببینی که چند ده هزار مهاجر از شمال و جاهای دیگه اومدن منطقه شما و چند برابر رشد طبیعی جمعیت سمنان اضافه شده درحالی که شاید هر ورز جلوی چشماته، نمیخای بیدار نمیشی
    وقتی حتی تو تعداد اداره کل ها هم برای اغراق و غوغاسالاری ، بازهم اغراق می کنی نمیشه کاریت کرد
    اینکه نمیخای ببینی 30 سال بیشترین بودجه استان تو شهر شما هزینه شده نه استان و حالا برای جبران عقب ماندگی همون 30 سال باید سالها تو جاهای دیگه استان و پرجمعیت ترین شهرستان استان (حتی طبق سرشماری 95) هزینه بشه یعنی نمیخای ببینی
    اینکه ادارات شهرستانها از جمله شاهرود مثل لونه میمونه وتو ادارات سمنان و ادارات کل داخل سمنان رو نمیبینی و اونوقت پارک علم وفناوری رو میبین که ساختمان داره میسازه، یعنی یک چندم اون چیزی که تو سمنان اتفاق افتاده یعنی نمیخای ببینی و از خواب بیدار شی
    وقتی شهر 5 هزار نفری میامی رو با دامغان و گرمسار که چندبرابرش جمعیت دارن و پراکندگی شدید جمعیت اون منطقه، اما با این حال قرار بیمارستان 32 تختخوابی بزنن و کارش شروع شده، یعنی نمیخای ببینی
    نه مش داود
    بحث بی سوادی نیست، بحث اینه که نمیخای ببینی؛ کسی که خودشو میزنه به خواب نمی شه بیدار کرد.

 6. موسوی   مارس 13, 2017  

  خداکنه سریعتر شفافیت در بودجه های سالهای گذشته استان اتفاق بیفته تا ببینیم کدوم منطقه تا الان جلوی بی عدالتی های بودجه ای اداری و مدیریتی نجابت و مدارا به خرج داده و تا الان کوتاه اومده
  ان شاء ا… زودتر شفافیت ایجاد بشه….

 7. حسین   مارس 12, 2017  

  خوبه خود آقای همتی داره طرح های میلیاردی سمنان رو یکی یکی میشمره بعد میگه در برابر بی عدالتی بودجه ای کوتاه نمیایم!!!!! آقای همتی و دوستان عزیز، به بقیه نقاط استان خصوصا شرق استان نگاه کنین و طرح هارو مقایسه کنین،!!!
  آقای همتی نامه شفافیت بودجه ای رو پیگیری کنید که چاره کار همان است و بس، بزارید مردم بفهمن چی شده و چی گذشته بر این استان، بزارید مردم بفهمن که چند درصد مشکلاتشون مربوط به مرکز استانه چند درصد مربوط به مسئولین شهری خودشون وتفکر موثرین حاکم بر شهرستان خودشون،!!!
  به خدا کسی بیشتر از حقش نمیخاد..‌‌ فقط شفافیت میتونه عدالت رو برقرار کنه و مشخص بشه مشکل از کجاست… اخرش به خاطر این وضعیت کی مقصره؟ چکار باید کرد؟ و هزار تا درد دیگه ….

 8. س-م   مارس 12, 2017  

  بدینوسیله از اقدامات مهم جناب آقای دکتر همتی نماینده عزیز سمنان و مهدیشهر و سرخه برای آبادانی این منطقه بزرگ سپاسگزاریم.

 9. محمدیان   مارس 12, 2017  

  سالها بود یک نماینده شجاع ، مطالبه گر و پیگیر نداشتیم. خدا را شکر مرکز استان اکنون یکی از بهترین نمایندگان طول تاریخ خود را تجربه می کند.

 10. رسول   مارس 12, 2017  

  دمت گرم دکتر همتی. دوستت داریم.

 11. فاطمه   مارس 12, 2017  

  آقای دکتر همتی لطفا جاده نظامی (سمنان به معلمان . اصفهان) را هم پیگیری کنید چراکه برای آینده ی سمنان خیلی مهمه. ضمنا ما و تمام خانواده مان قدردان تلاش های شما برای آبادانی و توسعه شهرمان هستیم. فاطمه از سمنان/ دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان- البته من داره درسم تمام میشه و این جاده به درد من نمی خوره ولی آیندگان قطعا دعاگوی شما خواهندبود. با تشکرمجدد