1:48:22 - شنبه 11 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار بسطام تأکیدکرد:
مهمترين مطالبه مردم «شهرستان شدن بسطام» مي‌باشد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – شهردار بسطام در گفتگو با خبرنگاران گفت: شهرداري بسطام نيز مانند تمام شهرداري‌هاي استان سمنان با مشکلات مالي روبرو است.

 محمدعلي يعقوبيان با بيان اينکه بودجه اين نهاد در سال آتي شش ميليارد و200ميليون تومن بسته شده است افزود: در سال 92 بدترين شرايط بودجه به دولت و شهرداري‌ها اختصاص يافت و در سال 94 با توجه به اينکه از نظر اعتباري شرايط خوب نبود، توانستيم افزايش 200 درصدي را در بخش بودجه شاهد باشيم که پنج ميليارد و 200ميليون تومان آن محقق شد. يعقوبيان افزود: مهمترين مطالبه مردم شهرستان شدن بسطام مي‌باشد و مردم معتقدند سال‌ها است، بسطام از امکانات شهري دور نگه داشته شده‌اند و معتقد هستند بسطام با وجود زيرساخت‌هاي گردشگري و جمعيتي داراي پتانسيل‌هاي فراواني براي پيشرفت دارا است. وي در ادامه تصريح کرد: دولت‌مردان موظف هستند تا خدمات بهتري را به مردم ارائه دهند و مردم بسطام با شهدايي که تقديم انقلاب کرده است شايسته بهترين خدمات هستند.

به گزارش سمنان لاین ازپیام ،شهردار بسطام با بيان اينکه مردم از تبعيض‌ها دلواپس هستند و در جمهوري اسلامي به اين امر التزام داريم که بايد همه در کنارهم قرار گيرند، افزود: بايد درايت به خرج دهيم چرا که مردم تابع قانون هستند و خواهان آن هستند که عدالت و توسعه را در جامعه به عينه مشاهده کنند. يعقوبيان با بيان اينکه نبودن اداره ميراث فرهنگي از ديگر مشکلات شهر بسطام است، ابراز داشت: 16مکان ثبتي در حال حاضر در شهر بسطام وجود دارد که نبودن نماينده ميراث باعث ايجاد مشکلات عديده‌اي در اين شهر تاريخي شده همچنين بافت قديمي شهر تقريبا در حال نابودي و نيازمند احيا است.

به گزارش سمنان لاین وي در ادامه تصريح کرد: طرح جامع گردشگري بسطام به زودي ابلاغ مي‌شود اين طرح از سال 80 مطرح شده بود و امروز مشاهده مي‌کنيم که خواسته مديريت شهري و شوراي شهر در آن ديده نشده است، همچنين اين طرح شامل الزاماتي است که مسکن و شهرسازي و وزارت مسکن آن را لحاظ کردند، از سوي ديگر 40 هکتار مجموعه بافت قديمي و ميراثي شهر بسطام است که براي توسعه در بحث نما‌سازي، مبلمان شهري و تجاري‌سازي داراي ضوابط و مشکلاتي است.

شهردار بسطام با بيان اينکه در شهرهاي نمونه گردشگري بايد نگاه ويژه باشد، ابراز داشت: توسعه شهرهاي نمونه گردشگري درحال حاضر يدک کشي نام و بدون اعتبارات است که اين امر هزينه و زحمت شهرداري را افزون‌تر کرده در حوزه خدماتي و به ويژه اعتبارات بايد نگاه ويژه مديريتي ديده شود که با تلاش نماينده مردم شاهرود و ميامي، فراکسيون شهرهاي نمونه گردشگري در مجلس تشکيل خواهد شد.

شهردار بسطام با اشاره به آماده‌سازي شهر بسطام براي خدمت‌رساني به مسافران نوروزي گفت: تمام مدارس بسطام با ظرفيت 84 واحد آماده خدمت‌رسامي به مردم هستند. يعقوبيان با بيان اينکه در بخش خصوصي هم برخي‌ها براي خدمات‌رساني به مردم در تعطيلات عيد آماده هستند، گفت: بحث اسکان موقت و اسکان در چادر هم در ايام نوروز براي خدمت به مسافران نوروزي انجام مي‌شود.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. شهروی   مارس 12, 2017  

    باید برای شهرستان شدن بسطام ، همه با هم تلاش کنیم. به امید شهرستان شدن بسطام و تحقق اجرای قانون.

  2. رسول   مارس 11, 2017  

    دقیقاً. مطالبه به حق مردم بسطام ، شهرستان شدن است.