17:53:28 - پنجشنبه 9 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار خبر داد؛
تأخیر در افتتاح پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان بدلیل کمبود اعتبار
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین-استاندار سمنان با اشاره به برنامه افتتاح گام اول پارک موزه دفاع مقدس استان در سوم خرداد 96، گفت: به علت کمبود اعتبارات، این پارک موزه در شهریور 96 افتتاح می شود.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا محمدرضا خباز روز پنجشنبه در نشست هیئت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان در سالن غدیر استانداری این استان افزود: مرحله نخست پارک موزه دفاع مقدس این استان شامل مرکز فرهنگی در شهریور 96 و همزمان با هفته دفاع مقدس افتتاح می شود.
وی با اشاره به اینکه پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان در مسیر عبور زائران مشهد مقدس قرار گرفته است و مردم می توانند از فضای معنوی و ارزشمند این پارک موزه استفاده کنند، اضافه کرد: تفاهم نامه شهرداری و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در اسرع وقت باید تنظیم و اجرایی شود و شهرداری باید عملیات اجرایی ایجاد فضای سبز را قبل از شروع سال جدید، آغاز کند.
خباز با اشاره به در دست تدوین بودن کتاب دایره المعارف استانی دفاع مقدس، افزود: همه دستگاه های اجرایی، نیروهای مسلح، شهردای، فرمانداری، دانشگاه ها و دیگر دستگاه های مرتبط باید در مدخل یابی، تهیه مطالب و مقاله برای این دایره المعارف همکاری صمیمانه داشته باشند.
استاندار سمنان تاکید کرد: تدوین این کتاب کار فرهنگی و علمی است و هرکس به اندازه توان و استعداد خود می تواند نقش داشته باشد.
در این نشست مهدی زندیه وکیلی معاون عمرانی استانداری، سرهنگ محمد حسن سلامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، و دیگر مسوولان استانی حضور داشتند و مباحثی درباره تسریع در ساخت پارک موزه سمنان و تدوین دایره المعارف دفاع مقدس این استان بیان کردند.
به گزارش سمنان لاین ٬ استان سمنان در دوران دفاع مقدس بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
پارک موزه و مرکز فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان سمنان به صورت یک فضای سبز و پارک مفهومی، در زمینی به وسعت ۱۲ هکتار در حاشیه شرقی شهر سمنان در کنار کمربندی تهران- مشهد و مصلای شهر سمنان قرار دارد که با هدف نشان دادن ارزش های هویتی و معنوی آثار شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و معرفی و شناساندن ابعاد تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، نظامی و انسانی آن در حال ساخت است و شامل بخش های سردر، صحن تاریخ میدان شروع جنگ تحمیلی، ساختمان مرکزی موزه، شهر نمادین محل بدرقه و اعزام رزمندگان می باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب