21:24:13 - چهار شنبه 8 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احمدهمتی درشورای اداری با حضورلاریجانی مطرح کرد:
کاهش فاصله زمانی سمنان – تهران با ایجادبزرگراه حرم تاحرم / فرودگاه سمنان درآستانه افتتاح است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: استان سمنان با رفع مشکل کمبود آب، قابلیت پذیرش ظرفیت هشت تا 10 میلیون نفر جمعیت جدید را دارد.

 

به گزارش سمنان لاین  احمد همتی چهارشنبه شب در نشست شورای اداری استان سمنان با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سالن یادگار امام استانداری سمنان، افزود: تصمیم گیری درباره آب های مرزی مشترک و دریاها نباید از روی احساسات باشد، باید با نگاه توسعه و امنیت کشوری به این مساله دیده شود و راهکارهای علمی و به دور از احساسات برای انتقال آب خزر به استان سمنان  لحاظ شود.
به گزارش سمنان لاین از ایرنا وی با اشاره به حادثه پلاسکو خاطرنشان کرد: باید به فکر تراکم جمعیت تهران و انتقال آن به استان‌های دیگر مانند سمنان بود.
وی با اشاره به ظرفیت های موجود در سمنان برای پذیرش سرریز جمعیت استان تهران، بیان داشت: فرودگاه سمنان درآستانه افتتاح است و بزرگراه حرم تا حرم فاصله سمنان با تهران را به یک ساعت کاهش می دهد.
نماینده شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به در پیش بودن انتخابات، گفت: بر رعایت عدالت، شفافیت و اجرای قانون در شوراهای نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید شده و اگر این اتفاق نیفتد به نظام آسیب خواهد رسید.

دکتر احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی همچنین حضور دکتر لاریجانی در سمنان را فرصتی ارزشمند برای رفع بعضی از مشکلات عنوان کرد.
نماینده شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: بحران افزایش تراکم جمعیتی در مراکز استان ها و خالی از سکنه شدن روستاها جدی گرفته شود، در 50 سال گذشته فرومد از توابع شهرستان میامی در استان سمنان 10 هزار نفر جمعیت داشت و با میل به مهاجرت اهالی فرومد به شهرهای صنعتی، در حال حاضر فرومد 2 هزار نفر جمعیت دارد.
سید حسن حسینی با اشاره به اینکه از نظر اعتبارات عمرانی استان سمنان در بین استان‌های کشور رتبه سی ام و در شاخص درآمدی رتبه استان بیست و دوم است، گفت: این تفاوت و فاصله مطلوب نیست و استان سمنان باید به جایگاه واقعی خود در این زمینه دست یابد.
وی با بیان اینکه بحران کم آبی، بیکاری، به ویژه در شرق استان سمنان وجود دارد، افزود: سمنان استان محرومی نیست، 36 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی و دکتری در حال تحصیل در این استان هستند، اما بعد از دانش آموختگی میل به شهرهای صنعتی و بزرگ پیدا می کنند.
حسینی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در حوزه اقتصاد و معادن در بودجه سال 96 طرح های ارزشمندی را به تصویب رساند، گفت: کاهش جمعیت در شرق استان بسیار ناراحت کننده است و کاهش جمعیت در این مناطق فرابحرانی است و باید آمایش سرزمینی در شهرستان های شاهرود و میامی انجام شود.
نماینده شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان سمنان با بحران کمبود آب مواجه است و بیکاری یکی از چالش های اساسی استان است، بر راه اندازی فرودگاه شاهرود با اقدامات جدی تر تاکید کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب