14:23:49 - سه شنبه 7 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سکوت مبهم و معنا دار دکترسعیدجلیلی
کانال تلگرام سمنان لاین

دکترسعید جلیلی تاکنون درخصوص انتخابات سکوت کرده یک سکوت مبهم. رسانه هایش البته اندکی جلو تر رفته اند . یک کانال حامی او نوشته است :«امرور تاریخ همانقدر که ممکن است شیرین باشد،تلخم میتواند باشد لذا تاریخ جناح مومن و حزب اللهی تلخ است از این جهت که هیچ وقت حول یک عَلم جمع نشدیم نه اینکه نخواهیم چون بلد نبودیم نه اینکه نخواهیم بلد باشیم چون فکر میکردیم بلدیم! بله هنوز در نقطه صفر مرزیِ یک وحدت درست حسابی هستیم و تقریبا هیچ صراطی نمیتوان متصور شد که این ره به سر منزل مقصود برسد. مع الوصف باید گفت #انتخابات ۹۶ تنها امیدمان به یک شخص هست بله #شخص…مدعی گفتمان و تشکیلات هستیم اما سرانجام یک شخص میتواند تمام معادلات را بهم بزند و همه را با تمام دلخوری ها جمع کند زیر یک بیرق. شاید تنها مثالش احمدی نژاد ۸۸ بود که بالاجبار یا به اختیار،با عشق یا با اکراه هر چه بود همه جمع شدند و تفرقه ایی نبود.حال باید منتظر آن شخص ماند که می آید یا نه؟امیدواریم که بیاید…» ذیل این مطلب عکسی از سید ابراهیم رییسی درج شده بود.

با این تفاسیر به نظر می رسد که سعید جلیلی یک استراتژی ویژه برای مواجهه با چنین وضعیتی دارد. او که برای هیچ نامزدی حاضر به کناره گیری در این مورد به خصوص جدا گانه عمل خواهد کرد. رضایت او به کناره گیری برای ابراهیم رییسی چندان سخت و وقت گیر نخواهد بود.

شاید ابراهیم رییسی نامزد انتخابات شود اما برای وقوع چنین پدیده ای باید منتظر اتفاقات تازه تر هم باشیم. نگاه کنیم به حمایت این روزهای جمنا از فعالیت های ابراهیم رییسی. همین است که تاکید می کنیم. این رویداد نیاز به مولفه های دیگری هم دارد. زمان همه چیز را معلوم می کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب