14:10:15 - سه شنبه 7 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سهام عدالت با دستور رهبری به مردم واگذار شد
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که سهام عدالت با عنایت مقام معظم رهبری به مردم واگذار شد گفت: آرزویی که برای واگذاری امور به بخش خصوصی و آحاد مردم در نظر بود با واگذاری سهام عدالت تحقق یافت.

 علی آقامحمدی در آیین رونمایی سامانه طرح سهام عدالت که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد گفت: خصوصی‌سازی از ابتدا با چالش‌هایی در کشور همراه بوده است و بعد از پایان جنگ نیز بنا به ضرورت‌های آن زمان دولت اداره امور اقتصادی کشور را به دست گرفت. اما رفته رفته تصمیم در نظام به آن شکل گرفته شد که امور اقتصادی کشور به عموم مردم واگذار شود.

به گفته‌ آقامحمدی بعد از جنگ تحمیلی خصوصی‌سازیها به شکل قاعده‌مند انجام نشد و با وجود واگذاریهای حداقلی خاطرات تلخی در اذهان عمومی ایجاد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بنا بر گزارشهای کارشناسی که در خصوص اصل 44 قانون اساسی به مقام معظم رهبری ارائه شد تصمیم به این شکل گرفته شد که فعالیت مردم در فضای اقتصادی به صورت خصوصی و به شکل تعاونی انجام شده و دولت نقش هماهنگ کنندگی را داشته باشد.

وی با بیان اینکه سیاستهای کلی اصل 44 بیش از 4 سال برای نهایی شدن در مجمع باقی ماند گفت: در نهایت در بند ج که مربوط به واگذاری سهام به طبقات مختلف مردم بود با نظر مقام معظم رهبری سهام به شکل سهام عدالت به مردم واگذار شد.

آقامحمدی گفت: امروز 35 درصد داراییهای مردم به شکل سهام عدالت نامیده شده و در اختیار مردم است همچنین با در نظر گرفتن 20 درصد از واگذاریها به بخش خصوصی در سال جاری پیش‌بینی می‌شود با واگذاری حدود 45 درصد از واگذاریها به عموم مردم انجام گرفته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: آرزویی که برای واگذاری امور به بخش خصوصی و آحاد مردم در نظر بود با واگذاری سهام عدالت تحقق یافت.

وی با بیان اینکه تا امروز 24 هزار میلیارد تومان از محل سود سهام از سوی مردم قسط پرداخت شده تا آنها مالک سهام شوند، گفت: 50 درصد مالکیت از محل سود شرکت‌ها و 50 درصد مابقی با عنایتی که از سوی رهبری انجام شد در اختیار مردم قرار گرفته است.

آقامحمدی با اشاره به این نکته که 532 هزار تومان از محل سود شرکت‌ها برای سهام عدالت قسط پرداخت شده و مابه‌التفاوت آن تا یک میلیون تومان باید از سوی مردم پرداخت شود گفت: در عین حال مردم می‌توانند با واگذاری قسمتی از سهام خود مالک قسمت باقیمانده سهام عدالت شوند.

به گفته عضو شورای اصل 44 مردم می‌توانند با پرداخت 400 هزار تومان صاحب یک میلیون تومان سهام شوند.

وی تاکید کرد: سازمان خصوصی‌سازی مکلف شده است 2 سوال را از مردم بپرسد که آنها تمایل دارند از کدام روش مالک سهام عدالت خود شوند و برای این موضوع سایتی از طرف سازمان خصوصی‌سازی آماده شده است و تا 27 اسفندماه مردم می‌توانند روش مد نظر خود برای دریافت سهام عدالت را مشخص کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شبهه‌ای که در این خصوص مطرح شده این است که ممکن است مردم به طور کامل سهام خود را واگذار کنند گفت: در پایان واگذاری سهام عدالت 55 میلیون نفر مردم در بازار بورس اوراق بهادار فعال می‌شوند و به نظر می‌رسد ایرادی که در این خصوص مطرح شده خطا باشد چرا که مردم می‌دانند این سهام سودده بوده و آن را به سادگی از دست نمی‌دهند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب