23:02:12 - دوشنبه 6 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سهم 25 درصدی مرکزاستان از پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان سمنان!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: سمنان با پرداخت سه هزار و 811 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در شاخص درصد سهم پرداختی، رتبه هفتم کشوری را در بین استان ها دارد.

 

به گزارش سمنان لاین  محمد رضا خباز روز دوشنبه در پنجاه و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن شهدای فرمانداری سمنان، افزود: استان های گلستان، فارس، لرستان، گیلان، قزوین و مازندران رتبه های اول تا ششم را دارند و سمنان نیز با پرداخت سه هزار و 811 میلیارد ریال به 717 واحد صنعتی و کشاورزی، رتبه هفتم را به دست آورده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا وی اضافه کرد: در این بخش استان سمنان با همکاری بانک ها توانست رتبه خود را به هفتم کشوری رساند و این یعنی با تلاش بیشتر می توانیم به رتبه های بالاتر هم دست یابیم.
خباز، با بیان اینکه سمنان در شاخص تعداد واحدهای دریافت کننده تسهیلات رونق تولید، رتبه چهارم کشوری را در بین استان ها دارد، خاطرنشان کرد: در این بخش نیز استان های مازندران، اصفهان و گیلان رتبه‌های اول تا سوم را دارند و سمنان نیز با پرداخت تسهیلات به 717 واحد صنعتی و کشاورزی، رتبه چهارم کشوری را به دست آورده است.
وی، اضافه کرد: بر اساس گزارش های رسیده، بانک های استان سمنان به صورت مستقیم نیز به بیش از 201 واحد تولیدی تسهیلات پرداخت کرده است.
استاندار سمنان با بیان اینکه در مجموع کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان عملکرد خوبی داشته و در آینده شاهد تحول خوبی در اقتصاد استان خواهیم بود، خاطرنشان کرد: مسوولان استان سمنان باید نظارت خود را بر نحوه عملکرد واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات بیشتر کنند، تا تعهد این واحدها تحقق یابد و شاهد انحراف در این بخش نباشیم.
در این نشست که محمد همتیان معاون استانداری سمنان، سید عباس دانایی فرماندار سمنان، بهروز اسودی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و جمعی از مدیران اجرایی، اقتصادی و بانک های عامل استان و فعالان صنعتی حضور داشتند، مشکلات 6 واحد تولیدی در بخش های مختلف امور بانکی، زیربنایی، بیمه، مالیات، تامین اجتماعی و تسهیلات بررسی شد.
از 2 هزار و 549 واحد ثبت نام شده در سامانه بهین یاب، هزار و 803 واحد تایید و برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند که تاکنون 717 واحد موفق به دریافت تسهیلاتی به مبلغ 381 میلیارد تومان از بانک ها شدند.
از تعداد واحد های دریافت کننده تسهیلات، 171 واحد صنعتی به مبلغ 2 هزار و 851 میلیارد ریال و 546 واحد کشاورزی به مبلغ 960 میلیارد ریال بوده است.
در شهرستان سمنان نیز تاکنون 98 واحد صنعتی و کشاورزی به مبلغ 960 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند که 51 واحد صنعتی به مبلغ 800 میلیارد ریال و 47 واحد کشاورزی به ارزش 160 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند.

بااحتساب میزان تسهیلات پرداختی رونق تولیداقتصادی ،  شهرستان سمنان فقط درحدود 25درصد از تسهیلات را در کل استان سمنان دریافت کرده است!

شایان ذکراست بهروز اسودی روز شنبه در بیست و چهارمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان که در سالن مدیریت بحران استانداری برگزارشد با انتقاد از ازبانک های عامل استان گفته بود : شرکت خودروسازی فردا با 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری، برای دریافت هشت میلیارد تومان تسهیلات از یک بانک دچار مشکل شده است.
وی با اشاره به اینکه بانک از هشت میلیارد تومان تسهیلات درخواستی این واحد تولیدی به عنوان سرمایه در گردش فقط با 2 میلیارد تومان موافقت کرده است.

البته این موارد دربخش های دیگرصنعت درمرکزاستان هم مشاهده می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سید   مارس 8, 2017  

  یک عمر تسهلات رونق فراوان گرفتید چیزی نگفتیم حالا یکمقدار کم شده فریادتان گوش فلک رو کرده{تازه25درصدرقم بالایی نسبت به جمعیت شماست}

 2. همشهری سمنان .   مارس 7, 2017  

  مهمان حسین.. خارج از حاشیه پردازی زهنیت مغشوش که نیازی به پاسخ نداشت ولی صحبت این است که پرداخت تسهیلات رونق تولید برای واحدهائی تصویب گردیده وباید پرداخت شود که بدلیل افزایش ناگهانی ارز باکمبود نقدینگی مواجه ونا خواسته منجر به تعطیلی وبیکارشدن گارگران زیادی درکشور گردیده است .حال صرفنظر از اینکه این واحد تولیدی مورد بحث در کجا قرار گرفته شاید جزء چند واحد انگشت شماری باشد که بوسیله بخش خصوصی بزرگترین سرمایه گذاری دراین استان صورت گرفته که با راه انداختن ان تابیش از سه هزار نفر می شودمشغول بکار گردند
  حال دراستانی که قریب چهار صد ملیارد تومان رونق تولید برای تاکنون پرداخت گردیده است موافقت با پرداخت دوملیون وآنهم این واحد تولیدی موفق به دریافت نگردیده که بنظر افکار معیوب چون این واحد درسمنان واقع شده به جای کمک وراه گشائی برای راه اندازی . بایدباخاک یکسان شود….

  • حسین   مارس 9, 2017  

   همشهری جان
   اولا جوری تیتر زده که سمنان نحیف و لاغر کم اعتبار گرفته درهر صورت باید بیشترین اعتبار رو بگیره، همین !!! از دید شما نگاه نکرده که باید متناسب بگیره و صنعت راه بیفته و…‌
   کسی نمیگه چون واحد توسمنانه نباید تسهیلات بگیره و با خاک یکسان بشه!!!! میگیم متناسب با خودش باید بگیره اما این لحن و تیتر که مظلوم نمایی نادرست رو نشون میده اصلا مناسب نیست، دوما وضعیت جاهای دیگه بدتر از سمنانه و.. اما بازهم نگاه زیاده خواهی در هرصورت ول نمیکنه این دوستان مرکز استان رو ظاهرا

 3. همشهری سمنان علی   مارس 7, 2017  

  آقای دکتر روحانی یک استاندار اصلاح طلب شناسنامه دار را به سمت استان زادگاه خود برگزیده اند که اساسآ مبنا وشروع باعمل اصلاح وعدالت خواهد بود وبا تعاملات سیاسی بیگانه است . توقع این است که آقای دکتر خباز طوری عمل نماید که مایه تقویت فکر وخاطره خوش دراین شهرستان از ایشان گردد….

 4. حسین   مارس 7, 2017  

  عزیز من یه مقدار فکر هم خوبه!!! خوب یک چهارم شده برا یه منطقه و سه چهارم برای مناطق دیگه، خب وقتی مشمول دریافت نیستن یا نسبت به مناطق دیگه وضعیت بهتری دارن تسهیلات نمیگیرن دیگه، اینا زیاده خواهی نیست؟؟؟!!!!! وامصیبتا از این انصاف….

  • داود سمنانی   مارس 7, 2017  

   مش حسین آقا بیشترین واحد تعطیل و راکد در شهرکهای صنعتی کشور در شهرک صنعتی سمنانه
   شهرک صنعتی سمنان تعطیل ترین شهرک ایرانه اونوقت شما میگید صنعت سمنان نسبت به جاهای دیگه وضعیت دیگه ای داره؟؟؟؟؟
   التماس تفکر و انصاف افندی

   • حسین   مارس 9, 2017  

    شما که با انصافی، اولا این امارهای هردمبیل رو از کجا آوردی دوما مش داود یه نگاه به آمار و وضعیت اقتصادی بقیه شهرها کن بعد بگو وضعیت ما بدتره، خودتو زدی به خواب وگرنه تا الان بیدار شده بودی