0:18:33 - دوشنبه 6 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
غلامی خطاب به نماینده شاهرود: نماینده سمنان در یک بازی شطرنج گونه کیش و مات را به شما ارزانی داشت!
کانال تلگرام سمنان لاین

 

انتشار این مطلب بمنزله ی تأییدیا تکذیب آن نیست وصرفا بمنزله ی اطلاع رسانی میباشد

 

 

نویسنده :عباسعلی غلامی/  از موثرین دلسوز وکاندیدای چنددوره نمایندگی شهرستان شاهرود

ضمن ارج نهادن به فرمایشات اخیر نماینده ی محترم (شاهرود) در باب اهمیت توسعه ی شهرستان(شاهرود) و خرد جمعی بعنوان لازمه پیشرفت و توسعه که کمترین کسی در آن نفاق نظر دارد و بلاتفاق همه ی نیروها با هر اندیشه و تفکری روی آن وفاق نظر داشته و دارند.

با یک سوال از برادر خوبم جناب دکتر حسینی موضوع نقد را پی می گیرم.

چرا تاکید و توجه پیرامون توسعه ی شهرستان را فقط بعنوان حرف درمانی پیشه ی فعالیت و مسئولیت خود قرار داده اید؟

اینکه عده ای نمی خواهند شاهرود و میامی توسعه پیدا کند، بدنبال حذف شاهرود و میامی از نقشه ی کشور می باشند. اعتبارات در گردنه ی آهوان گیر می کند. خرد جمعی در شهرستان وجود ندارد.شاهرود از وفاق و همدلی در رنج است ودیگر بیاناتی که حکم گزارشگری و خبرنگاری دارد و معمولا بیان درد و رنج مردمان این دیار می باشد.

بارها و بارها تا آنجایی که سن بنده قد می دهد این دست از بیانات و شاید بهتر و آتشی تر از آن را نمایندگان ادوار گذشته از مرحوم حسینی گرفته تا دکتر جلالی چه از تریبون مجلس و چه در نشست ها و مناسبت های گوناگون بیان کرده و با مواضع سخت و محکم با راه انداختن راهپیمایی ها و اعلام خط خون و جدایی از سمنان با شعار تشکیل استان شاهوار فریاد دادخواهی و حق طلبی سر داده اند اما تا کنون فرجامی نوید بخش و توسعه ای قابل رویت را شاهد نبوده ایم.

 

جناب دکتر تکرار مکررات و به تعبیر بنده بیانات شما نیز حکم نقطعه سر خط را دارد چرا که حرف درمانی را که بیت کار خود در هر گزارش عملکرد و بیان سخن از بایدها بعنوان موانع پیش رو در امر پیشرفت و توسعه مطرح می نمایید این مطلب را می رساند که حضرتعالی بدون اطلاع و آگاهی از مسیر سنگلاخی حاکم بر شهرستان و موانع پیش رو خود را بر مردم عرضه کرده اید وگرنه برنامه ی شما می بایست بر پایه ی برخورد عملی با موانع سنگلاخی عملیاتی شود نه با حرف درمانی و نبش قبر موانع گذشته!

همه می دانیم نقشه ی راهی جهت امر توسعه در این شهرستان وجود نداشته و ندارد و اسناد توسعه ی شهرستان نیز تا کنون توسط عناصر غیر بومی و بعضا کارشناسان ناآگاه نسبت به ظرفیت ها و آمایش سرزمینی تدوین و فرصت ها را به مسلخ برده اند. در جایی فرموده اید برای استان نقشه ی راهی وجود ندارد.برادر گرامی شکوفایی گرمسار و سمنان شاهدی بر رد فرمایش شما دارد .نمی فهمم تعمیم دادن موضوعی که تحقیقا در شرق استان بالا خص شهرستان های شاهرود و میامی صدق می کند به کل استان چه تعبیری دارد؟

( توجه  برخی مسئولان شهرستان سمنان را به این نکته جلب می کنیم که وقتی یکبار فقط یکبار نماینده ی محترم شاهرود از مجموعه ی استان صحبت کرده با چه واکنشی مواجه شده اند ؛

…نمی فهمم تعمیم دادن موضوعی که تحقیقا در شرق استان بالا خص شهرستان های شاهرود و میامی صدق می کند به کل استان!!! چه تعبیری دارد؟)

به جرات عرض می کنم در غرب استان نقشه راهی وجود دارد که جزء نقشه راه توسعه ی نادر شهرستان های کشور است.نامه ی اخیر نمایندگان استان به رئیس سازمان برنامه و بودجه پیرامون تخصیص عادلانه اعتبارات که در آن جای امضای نماینده ی گرمسار خالی است به جای یک تدبیر منطقی و عقلایی با عرض معذرت مشابهت زیادی با یک طنز دارد.

آیا امضای نماینده ی محترم سمنان در پای نامه، کشیدن خط بطلان بر حقانیت شهرستان و ادعای تظلم خواهی شما و نمایندگان ادوار گذشته نیست؟ آیا این هوشمندی نماینده ی مردم سمنان در انداختن توپ به زمین شما تلقی نمی گردد؟

ساده اندیشی است که بپذیریم رضایت به چنین امری چشم پوشی از سهم خواهی تلقی شود.بلکه باید گفت زیرکی و هوشمندی نماینده ی محترم سمنان هر آنچه را سالها بافته بودیم را رشته ودر یک بازی شطرنج گونه کیش و مات را به شما ارزانی داشت.

( اینهم بخشی از مقاله ی سمنان لاین با عنوان ابعاد تأثیرگذار یک نامه با محوریت نماینده ی مرکزاستان:

…..اما نکته پایانی و دلیل اصلی  آشفتگی برخی مدعیان که حضور خود را درفضای غبارآلود جستجو کرده اند  اینکه ؛  دکترهمتی نماینده ی مرکزاستان با توجه به اشراف بر شرایط استان توانست با زیرکی و درایت  در تنظیم و آوردن امضای دو تن از دیگرنمایندگان استان پای این مکتوبه ی مهم علاوه بر خنثی کردن هجمه هایی که سال ها با بی انصافی بر بدنه ی کارشناسی مرکزاستان وارد می شد ، اکثرنمایندگان استان را باخودهمراه  و اصطلاحاً توپ را وارد زمین حریف کند تا ضمن تأکید بر عدالت و قانونمداری در استان سمنان بهانه را از دست آنها خارج کرده باشد.  شایان ذکراست حریفان گروهی انگشت شمار اند که این نامه هرآنچه این عده قلیل سالها بافته بودند را رشته کرد . )

غلامی در ادامه به درستی می نویسد؛

نقشه ی راه مستلزم شناخت ظرفیت ها و موانع می باشد. ظرفیت ها و موانع هم بر همه روشن است اما عملیاتی کردن اقدام و عمل جمله ی مورد تاکید مقام معظم رهبری را می طلبد.اهم ظرفیت های موجود، منابع انسانی نخبه و فرهیخته است که خوشبختانه در شهرستان تمام و کمال از آن برخورداریم البته به صراحت اعلام کنم شوربختانه شما از استفاده این ظرفیت بی بهره اید چرا که هر گونه نظر می کنم اکثرا افراد آزموده ورفوزه شده در گذشته ، پناه بردگان به دامن مسئولین و گردانندگان ستاد انتخاباتی در کارگروه های شما نقش آفرینی می کنند نه عناصر بی ادعا ی اندیشمند و متفکر. تاکید می کنم اکثرا چنین هستند و گرنه اقلیتی هم اهل خرد و اندیشه در بین آنان یافت می شوند.

اما موانع : جناب دکتر بنظر شما چه عاملی باعث می شود اعتبارات در گردنه ی آهوان گیر کند؟

اگر بگوئید نماینده ی مرکز استان،  پاسخ : امضای ایشان رد بر استلال شما خواهد بود. ضمن اینکه همان ابزار و مصونیتی که ایشان از آن برخوردارند در ید شما هم هست.

اگر بگوئید مدیر ارشد استان، پاسخ : طرح سوال از وزیر، استیضاح وزیر، طرح سوال از ریاست جمهور، نطق پیش از دستور ابزار برخورد با موضوع است. ضمن اینکه موافقت و مخالفت نماینده با انتصاب استاندار از امتیازات در دست شماست.

اگر بگوئید مدیران کل و معاونت های ارشد استان.  پاسخ:  چرا پیرامون سهم مدیریتی شهرستان در مرکز استان دفاع نمی کنید؟ آِیا می توان آماری از سهم مدیریتی شهرستان در استان حتی به تعداد انگشتان دست از اوایل انقلاب تا کنون داد؟

جناب دکتر موانع پیشرفت و توسعه در شهرستان عدم استفاده از ظرفیت های انسانی بومی و مدیران ریسک پذیر و خلاق و استفاده از خرد جمعی اهل فن و تخصص در امور می باشد ولا غیر. بر این باورم بر گرداندن اعتماد به جامعه بزرگترین نقشه ی راه جهت برون رفت از وضعیت اسفبار حاکم بر شهرستان می باشد مشروط بر اینکه حرف درمانی و خط و نشان کشیدن های بد فرجام را فراموش و با همان حسنی بودن به جای حسینی بودن با انتصاب مدیران ریسک پذیر و خلاق بومی و تکیه بر خرد جمعی و استفاده از اندیشمندان فکور مدیریت جهادی و اقدام و عمل را بیت پیشرفت و توسعه قرار دهیم.

عباسعلی غلامی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. منصف و عدالتجو باشیم   مارس 10, 2017  

  دوستان عزیز
  بهتر است به جای پاسخگویی به هم و مقابل هم بودن، مطالبه راهگشای خود را که همان “شفافیت در بودجه های استان در سالهای گذشته و اینده “است و باعث می شود تا شائبه بی عدالتی اداری و بودجه ای در استان برطرف شود را سرلوحه مطالبات خود قرار دهیم و مدت زمانی را صبر کنیم تا ببنیم این اقدام نمایندگان نهایتا منجر به چه می شود. ان شاء ا… که یک اقدام واقعی انجام شود و احتمال سیاسی کاری و توپ تو زمین اون یکی انداختن و… نیز تا بیشتر نشده و باز این مسئله هم موضوع بحث مردم نشده، از بین برود.

 2. حسین   مارس 9, 2017  

  مش داود ما هم معتقدیم به همدلی و اتحاد، اما تا الان چیزی که مادیدیم اتحاد برای تمرکز امکانات و بودجه ها تو سمنان بوده نه استان!!! اینجاهم لحن مطلب طوریه که باز مطالبه حق شده زیاده خواهی!!! در حالی که توسعه عجیب سمنان خودش پاسخگوی این لحن هست،
  در ضمن ماهم معتقدیم به شفافیت و عدالت در بودجه های استانی در سالهای گذشته و به بعد، اما ظاهرا اقدام صورت گرفته توسط آقای … بیشتر سیاسی کاری و منحرف کردن اذهان مردمه نه کار واقعی و ملموس، مثلا آقایون چرا از ادارات کل استان شروع نمیکنن که بودجه هاشون رو تا الان چطور مصرف کردن؟!! آرشیو دارن، صدجا ضبط شده، چیز محرمانه هم نیست، فقط دسترسی به منابع لازمه وگرنه همه این اطلاعات پراکنده پخش میشده
  بحث اینه اگه سیاسی کاری نیست و قصد واقعی برای همدلی و توسعه متوازن داریم خیلی کار هست که میشه شروع کرد، نه اینکه یه نامه داد و….

 3. موسوی   مارس 7, 2017  

  مسلما ادامه رویه فعلی اصلا به صلاح هیچ کس نیست، باید هرچه سریعتر هر کسی که در هر منصب و مقامی قرار دارد برای ایجاد شفافیت در بودجه های استان چه برای امسال و چه برای سالهای گذشته اقدام نماید و بعد از آن به صورت واقعی برای حل مشکلات تمام نقاط استان اقدام شود. در غیر اینصورت دوقطبی شدن فضا و ادامه این تقابلات لفظی مسلما نتیجه خوبی نخواهد داشت.
  موثرین و مسئولین دلسوز، صداقت و شفافیت پیشرفت و عدالت

 4. حسین   مارس 7, 2017  

  سه دهه زیاده خواهی و تمرکز امکانات در مرکز استان دیده نمیشه یا نمیخاد دیده بشه، اونم چیزی که مثل روز روشنه با کلی مهاجر تو سمنان، اما مطالبه منطقه ای برای توسعه خودش و تنظیم سند توسعه شده زیاده خواهی!!!!!!!! خودمون رو به خواب نزدیم

  • داود سمنانی   مارس 7, 2017  

   به جای اینکه از اتحاد و همدلی نمایندگان استان مظلوم سمنان حمایت کنید و از همدلی بدست آمده که با تدبیر کلیه نمایندگان استان پدید آمده حمایت کنید و فرصت تعالی همه استانو بوجود بیارید دارید با سیاست نخ نماشده اختلاف و تشتت در استان هم شاهرود عزیزو نابود میکنید هم سایر نقاط استانو.
   درود بر دکتر همتی عزیز
   درود بر دکتر حسینی بزرگوار
   درود بر دکتر حسن بیگی فهیم
   ودرود بر همه عزیزانی که اعتلای ایران اسلامی و سربلند و استان سمنان توسعه یافته را آرزو میکنند.
   و خداموند بدخواهان و تفرقه افکنان استان را ه راه راست هدایت کناد.
   آمین یا رب العالمین

 5. حسین   مارس 7, 2017  

  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و شیعته و المستشهدین بین یدیه

 6. همشهری   مارس 6, 2017  

  سمنان لاین عزیز بنظر میرسد این نامه هم درراستای برنامه زیاده خواهی وفرافکنی نمایندگان آن شهرستان میباشد که دراین چندساله بااستفاده از مدیریت بانفوذ در قدرت اجرائی این استان بنفع آن شهرستان گامهای زیادی برداشته اند درصورتیکه شهر مرکز استان حالت تحریم گونه داشته ومورد بی مهری خصوصآ دراین دولت است….

 7. مسعودیان   مارس 6, 2017  

  آقای غلامی این فرمایشات شما لطمه به اتحاد نمایندگان استان می زند.