14:05:36 - شنبه 4 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اس 300 در کویرمرکزی ایران آزمایش و عملیاتی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – سامانه پدافندی قدرتمند «اس ۳۰۰» در کویر مرکزی ایران آزمایش و عملیاتی شد و در کنار سامانه های پدافندی دیگر قرار گرفت.
اس ۳۰۰ آزمایش و عملیاتی شد
به گزارش سمنان لاین ، آزمایش این سامانه استراتژیک کاملا محرمانه بود که امروز اجازه دادند آزمایش«اس ۳۰۰» رسانه ای شود.یگان های پدافندی این سامانه نخست در جای جای کویر مرکز ایران مستقر شدند تا «اس ۳۰۰» را که دشمنان  این مرز و بوم نمی خواستند در ایران اسلامی ببینند، آزمایش و عملیاتی کنند.

شلیک موشک های سامانه پدافندی «اس ۳۰۰» تنها در یک مرحله انجام نشد بلکه طبق برنامه منسجم در رزمایشی به نام «دماوند» باید عملکرد  «اس ۳۰۰» به طور دقیق ارزیابی می شد  و در این ارزیابی فرمانده  کل ارتش نیز حضور داشت.

در آزمایش این سامانه پدافندی چندین موشک اهداف مختلفی از جمله موشک بالستیک و پهپاد را رهگیری و منهدم کردند.یک موشک، موشک بالستیکی را هدف گرفت که از نقطه ای در ایران اسلامی شلیک شد و سامانه  اس ۳۰۰ توانست این موشک بالستیک را رهگیری  و منهدم کند.

موشک های دیگر بدنبال پهپادهایی رفتند که در ارتفاع بالا پرواز می کردند که «اس ۳۰۰» ها، پهپادها را از پای درآوردند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش که در استان سمنان حضور داشت با تاکید بر اینکه  جواب رجز خوانی های دشمن را در میدان خواهیم داد گفت: وقتی موشکی بتواند جسم  کوچکی در آسمان آن هم ده ها هزارپایی زمین را رصد، رهگیری و منهدم کند ببینید با اسکادران دشمن چه خواهد کرد.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی با تاکید براینکه سامانه «اس ۳۰۰» حق ایران بود و این حق را گرفتیم افزود: «اس ۳۰۰» از امروز در کنار سامانه های قدرتمند ایرانی مانند «مرصاد و تلاش» قرار گرفت تا آسمان ولایت لحظه به لحظه  امن تر و مقدرتر شود.

وی گفت: از آنجا که احتمال دارد  مشخصات این سامانه پدافندی دست کشورهای دیگر نیز بیفتد گفت: متخصصان ایرانی این سامانه را بر اساس تهدیدها و نقشه های عملیاتی  آزمایش کردند و هیچکس دیگری به چگونگی عملیاتی شدن این سامانه دسترسی نخواهد داشت.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش به تحرک پذیری بالای این سامانه اشاره کرد و افزود: «اس ۳۰۰» سامانه ای مهلک برای دشمن است چرا که حتی ریز پرنده ها، موشک های بالستیک و موشک های کروز نیز نمی توانند از دست این سامانه فرار کنند.

امیر اسماعیلی با تاکید بر اینکه هم اکنون ایران «اس ۳۰۰» های زیادی دارد گفت:خبر مهم تر طراحی و ساخت اس ۳۰۰ کاملا ایرانی با نام « باور ۳۷۳ » است که در آینده ای نزدیک تست  آن را مردم عزیز ایران مشاهده خواهند کرد.

وی افزود: «اس ۳۰۰» ایرانی کاملا  بومی و فناوری آن چند گام جلوتر از «اس ۳۰۰» روسی است.در پایان تست و آزمایش سامانه «اس ۳۰۰» و عملیاتی شدن آن ، رژه سامانه های مختلف پدافندی جمهوری اسلامی ایران از جمله «اس ۲۰۰»، تلاش، مرصاد و دهها سامانه پدافندی دیگر جلوه ویژه ای به رزمایش پدافندی دماوند داد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب