12:15:35 - شنبه 4 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقادصریح اسودی از بانک های عامل استان ؛
خودروسازی فردا معطل ۸ میلیارد تسهیلات بانکی/ مونسان : هیچ مشکلی نیست!!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بانک ها در ارایه تسهیلات 30 طرح مهم و موثر اقتصادی بخش صنعت، معدن و کشاورزی استان برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با واحدها همکاری کنند.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا بهروز اسودی روز شنبه در بیست و چهارمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، افزود: شرکت خودروسازی فردا با 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری، برای دریافت هشت میلیارد تومان تسهیلات از یک بانک دچار مشکل شده است.
وی با اشاره به اینکه بانک از هشت میلیارد تومان تسهیلات درخواستی این واحد تولیدی به عنوان سرمایه در گردش با 2 میلیارد تومان موافقت کرده است، خاطرنشان کرد: از تسهیلات درخواستی شرکت کلران نیز سه میلیارد تومان و از تسهیلات درخواستی شرکت رویان دارو پنج میلیارد تومان پرداخت شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اینکه به واحد سیم و کابل مغان شاهرود 10 میلیارد تومان پرداخت شده است، بیان داشت: به جای تعدادی از واحدهای تولیدی که مدارک مورد نیاز بانک را تامین نکردند نیز طرح‌های دیگر جایگزین شد.
دبیر کمیسیون شورای هماهنگی بانک های استان سمنان با اشاره به اینکه بانک های استان بر اساس میزان تولید واحدها به آن ها به عنوان سرمایه در گردش تسهیلات پرداخت می کند، افزود: تسهیلات سرمایه در گردش از مرحله تامین مواد اولیه تا فروش محصولات تولیدی در نظر گرفته می شود.
حسن مونسان با بیان این که هیچ مشکلی ! برای ارایه تسهیلات به واحد خودروسازی فردا ندارد، یاد آورشد: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش با توجیه اقتصادی، فنی و میزان سهمیه بانک ها برای پرداخت تسهیلات پرداخت می شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان هم دراین جلسه با بیان اینکه 60 طرح اقتصادی مهم استان سمنان در سفر سوم وزیر امور اقتصادی و دارایی باید به نتیجه برسد، خاطرنشان کرد: تصمیمات و مصوبات در حوزه اقتصادی و به ویژه صنعت و معدن باید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و عمل گرایی باشد.
محمد همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی از مسوولان شهرستان سمنان حضور داشتند.
شایان ذکراست در دیدار هفته ی گذشته ی دکتر احمد همتی با مهندس نعمت زاده در دفتر ایشان برخی مشکلات صنعت حوزه انتخابیه مطرح گردید.

در این جلسه همچنین مشکلات خودروسازی فردا و روند توسعه ای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید بزودی سفری از طرف ایشان و معاون اول رئیس جمهور به سمنان انجام شود.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب