22:50:57 - شنبه 4 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره و نمایشگاه هنرهای تجسمی استان سمنان گشایش یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: جشنواره و نمایشگاه هنرهای تجسمی این استان در مجتمع فرهنگی هنری کومش گشایش یافت.

 محمدرضا سوقندی شامگاه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : این جشنواره با 168 اثر هنرجویان آموزشگاه ‌های آزاد هنری استان در پنج رشته طراحی، نقاشی، آبرنگ، نقاش، پاستیل کودکان و رنگ و روغن کلاژ برگزار شده است.
وی تصریح کرد : این جشنواره در پنج رده سنی، تا ٢٣ اسفند 95 در 2 نگارخانه اصلی و سیمرغ مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان در حال برگزاری است.
سوقندی با بیان این که این نمایشگاه در قالب جشنواره هنرهای تجسمی آموزشگاه های آزاد هنری برگزار می شود، یادآورشد: اختتامیه این جشنواره بیست و سوم اسفند در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار می شود.
وی با اشاره به هجدهم اسفند سالروز ایجاد کانون های فرهنگی مساجد در کشور گفت : در برنامه ششم توسعه تاکید شده در تمام مساجد این کانون ها راه اندازی شود ولی مهم تر از راه اندازی کانون ها جاافتادن، فعال سازی و کیفی سازی برنامه‌های کانون فرهنگی مساجد است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر این که جریان سازی در تعامل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در کانون ها باید تاثیرگذار باشد، خاطرنشان کرد: کتابخانه باز، کتابخانه مسجد، گروه های سرود، نشریات تجربی، پیوند کانون قرآن در خانه های نور، تولیدات فرهنگی مساجد از اهداف کانون های فرهنگی مساجد در کشور است.
239 کانون فرهنگی و هنری مساجد و 32 آموزشگاه آزاد هنری در استان سمنان فعالیت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب