1:00:15 - پنجشنبه 2 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نشست رسانه ای استاندار با خبرنگاران شاهرودی/ سمنان لاین :انتظارمردم ،اجرای این رویه در تمامی شهرستان ها
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: انتقال آب از سرچشمه های قطری به شاهرود یک طرح ملی است و همه مسوولان استان سمنان پیگیر تکمیل این طرح هستند.

 

به گزارش سمنان لاین از ایرنا محمدرضا خباز شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شاهرود ، افزود: مسوولان استان سمنان برای تکمیل اجرای طرح انتقال آب از این سرچشمه ها سرگرم گفت وگو با مسوولان استان گلستان هستند.
خباز با تاکید بر اینکه موضوعاتی که به روش قانونی قابل پیگیری هستند را نباید مردمی کرد، افزود: تاکنون بیش از 30 میلیارد تومان برای این پروژه ملی هزینه شده و هنوز چهار هزار و 500 میلیاردتومان دیگر اعتبارنیاز دارد.
وی ادامه داد: در دستور کار نخست این طرح مقرر شده بود سدی در استان گلستان برای برطرف کردن نیاز مردم آن منطقه ساخته شود و در برابر، میزانی از آب چشمه سارهای قطری نیز به شاهرود منتقل شود در حالی که این سد ساخته شده اما کار انتقال آب به شاهرود با وجود مخالفت ها 17 سال به طول انجامید.
استاندار سمنان در باره اجرای تعریض راه شاهرود به آزادشهر استان گلستان هم گفت: اجرای این طرح هم با برخی مباحث زیست محیطی مواجه است که باید برطرف شود.
وی گفت: تا نظرات زیست محیطی در جنگل ابر به نتیجه نرسد نمی توان برای تعریض این جاده اقدام کرد.
استاندار سمنان گفت: تا کنون 545 میلیاردتومان از 948 میلیارد تومان اعتبار مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان ابلاغ شده و کل این مبلغ باید در سال های 95 و 96 تخصیص یابد.
وی افزود: در دهه فجر امسال 485 طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار 727 میلیارد تومان به بهره برداری رسید که از این تعداد، 187 مورد، طرح روستایی بود.
وی ادامه داد: اجرای این طرح ها نشان دهنده این است که از روستاییان غفلت نشده ، اما هنوز کارهای بر زمین مانده در سطح استان فراوان است.
استاندار سمنان همچنین به مقایسه طرح های افتتاح شده در دهه فجر امسال و سال های پیش پرداخت و گفت: در سال 94 ، 481 طرح با اعتبار 462 میلیارد تومان به بهره برداری رسید در حالی که در سال 93 تعداد طرح های قابل افتتاح حدود 400 مورد و با اعتبار 182 میلیارد تومان بود.
خباز با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات اقتصادی هیچ گاه از عمران و آبادی غافل نشده، یادآور شد: در دهه فجر، عملیات اجرایی 64 طرح با اعتبار 200 میلیارد تومان نیز در سطح استان آغاز شد.
وی با اشاره به نام نویسی دو هزار و 459 طرح در سایت بهین یاب، بیان کرد: تا هفته پیش، به بیش از یک هزار و 8033 مورد رسیدگی و مستحق دریافت تسهیلات تشخیص داده شدند که بانک های عامل نیز بیش از 370 میلیارد تومان وام به این واحدها پرداخت کرده اند.
وضعیت تکمیل جاده شاهرود- علی آباد کتول از طریق جنگل ابر نیز پرسش یک خبرنگار بود و استاندار سمنان در این باره گفت: جنگل ابر بحث محیط زیستی دارد که من آن را تایید یا تکذیب نمی کنم.
خباز با بیان اینکه در مناطق حفاظت شده باید مسایل زیست محیطی در احداث جاده ها در نظر گرفته شود، افزود: تا زمانی که نتوان نظر سازمان حفاظت محیط زیست را در این خصوص جلب کرد، اعتبار پایداری نیز برای طرح در نظر گرفته نمی شود.
فرماندار شاهرود نیز در پاسخ به این سوال تاکید کرد: برنامه ای برای آسفالت جاده جنگل ابر وجود ندارد.
همچنین یکی دیگر از خبرنگاران به موضوع مطرح شده از سوی مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره نرخ بیکاری استان سمنان پرداخت و درستی یا نادرستی آن را جویا شد. استاندار در این باره پاسخ داد: بر اساس اعلام سازمان آمار کشور نرخ بیکاری در استان سمنان 8.1 درصد است و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تنها مرجع رسمی اعلام آمار در کشور، این سازمان است.
خباز همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درخصوص وضعیت نقاط حادثه خیز جاده های استان در آستانه سفرهای نوروزی، گفت: رفع نقاط حادثه خیز بر اساس اولویت مناطق، در دستور کار اداره کل راه و ترابری استان قرار دارد و تاکنون چندین نقطه پرحادثه از جاده های استان اصلاح شده است.
وی با بیان اینکه مرحله نخست این کار انجام شده افزود: رفع نقاط حادثه خیز مسیر میامی به عباس آباد در مرحله دوم قرار گرفته و انجام خواهد شد.
وی در ادامه بیان کرد: اداره کل راه و ترابری در راستای افزایش شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی تلاش کرده تا از واژگونی خودروهایی که از مسیر منحرف می شوند، جلوگیری شود.
استاندار سمنان همچنین با اشاره به رشد 19 درصدی ماندگاری گردشگران در استان سمنان در نوروز 95 نسبت به مدت مشابه سال قبل، یادآور شد: یکی از راه های افزایش این ماندگاری، برپایی نمایشگاه های نوروزی است و در این مورد شاهرود سال پیش موفق بوده و رتبه نخست را در استان از آن خود کرد.
به گزارش سمنان لاین خباز اضافه کرد: با توجه به مصادف شدن عید نوروز با ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، برنامه هایی نیز برای ایجاد نشاط و شادابی بیشتر در این ایام در سطح استان در نظر گرفته شده است.
وضعیت طرح آمایش سرزمین در استان نیز پرسش مطرح شده از سوی خبرنگار دیگری بود.
استاندار سمنان با بیان اینکه طرح آمایش استان به صورت کلی، ماه پیش از سوی سازمان برنامه و بودجه استان اعلام شد، افزود: گزارش تفکیکی شهرستان ها هنوز ارایه نشده و پس از تکمیل در اختیار هریک از شهرستان ها قرار می گیرد چرا که نسخه ای برای پیشرفت هر منطقه است.
استاندار سمنان روز چهارشنبه به شهرستان شاهرود سفر کرد. وی در ابتدا با حضور در روستای کویری طرود، مرکز جامع خدمات سلامت این منطقه را افتتاح کرده و پس از آن در شهر مجن در شمال شهرستان شاهرود حاضر شد.
به گزارش سمنان لاین نشست با خبرنگاران شاهرود نیز آخرین برنامه سفر یک روزه محمد رضا خباز به این شهرستان بود که مردم استان امیدوارند این رویه ی استاندارمحترم در نشست با خبرنگاران شهرستان شاهرود برای تمامی شهرستان های استان نیز اجرا گردد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب