17:58:02 - چهار شنبه 1 مارس 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دادستان مرکز استان : ایجاد شعب ويژه حقوقي آب باهدف صيانت از حقوق آبي در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان از داير شدن شعب ويژه حقوقي آب در استان سمنان خبر داد و گفت: اين كار در راستاي صيانت از حقوق آبي در استان سمنان انجام مي‌شود.

حيدر آسيابي در نشست مديران و رؤساي آب منطقه‌اي سمنان با دادستان هاي استان سمنان به منظور تشريح طرح تعادل بخشي و احياء منابع آبي اظهار کرد: با داير شدن شعب ويژه حقوقي آب، هم برخورد جدي و قاطع با متجاوزين در حوزه آب صورت مي‌گيرد و هم اينكه باعث بازدارندگي از وقوع تخلف مي‌شود.

وي اضافه كرد: در بحث رسيدگي به پرونده‌هاي قضايي، علاوه بر برخورد قاطع و جدي، تدابير پيشگيرانه نيز نقش مهمي در بازدارندگي از تخلف دارد.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: نصب كنتور‌هاي هوشمند در چاه‌هاي كشاورزي، باعث پيشگيري از وقوع جرم مي‌شود.

دادستان عمومي و انقلاب مركز استان سمنان ادامه داد: قوانين و مقررات خوبي در حوزه آب وجود دارد که اگر به درستي اجرا و به خوبی پياده شوند و حمايت‌هاي قضايي هم وجود داشته باشد، ما مي‌توانيم كمك حال وزارت نيرو باشيم تا در حوزه آب، تخلفي صورت نگرفته و شاهد تجاوز به حقوق آبي نباشيم.

آسيابي افزود: اين موضوع به اين معني نيست كه ما پشتوانه قانوني، حقوقي و قضايي نداريم، بلكه عدم هماهنگي ها باعث بروز چنين تخلفاتي مي‌شود، لذا تعيين شعب ويژه حقوقي آب نقش بسيار مهم و مفيدي دارد.

وي خاطرنشان كرد: در بحث چاه‌هاي غيرمجاز، در كميسيون مربوطه، پرونده‌اي مفتوح نيست و همه پرونده‌ها رسيدگي و تعيين تكليف شده است.

دادستان مرکز سمنان با اشاره به اينكه استان سمنان با بحران كمبود آب و خشكسالي مواجه است و ميزان بارش‌ها در استان كم و ميزان تبخير بسيار زياد است، گفت: بحث اصلاح الگوي كشت، صرفه‌جويي در بخش آب كشاورزي و ارائه الگوي كشت مناسب با اقليم استان در احياء منابع آبي بسيار مهم و ضروري است.

آسيابي ادامه داد: آب مايه حيات و زمينه ساز توسعه كشاورزي، صنعت و… محسوب مي‌شود، به همين دليل، رسيدگي به وضعيت منابع آبي، خصوصاً در استان سمنان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب