14:00:42 - شنبه 25 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهایی قاتل شب‌ها در سفیدکوه ازنا +عکس
کانال تلگرام سمنان لاین

سمور سنگی با بی‌رحمی شدید شبانه شکار می‌کند.

منصور درویشی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا  در این رابطه اظهار کرد: سمور سنگی یکی از پستانداران بوده که در چرخه محیط زیست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رهایی قاتل شب‌ها در سفیدکوه ازنا +عکس

 

وی اضافه کرد: این جانور دارای قدی کوچک، پاهای کوتاه و انگشت‌رو بوده و بدنش کشیده و استوانه‌ای، پوستش نرم و از جمله گوشتخواران کامل است. طول سر و تنه سمور سنگی 40 تا 54 سانتی‌متر و موهایش قهوه‌ای با لکه‌ای پهن و سفید در زیر گلو است که در پایین دوشاخه می‌شود و دارای پوزه‌ای باریک بوده که کشیده نیست.

درویشی ادامه داد: این جانور شب‌ها برای شکار از لانه خارج شده و به لانه‌های مرغان و کبوتران حمله می‌کند و با بی‌رحمی شدید آنها را می‌کشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از رهاسازی یک قلاده سمور سنگی در طبیعت این شهرستان خبر داد و گفت: این حیوان باعث کشته شدن تعدادی مرغ از دهستان دربند شده که توسط سگ‌های محلی گرفتار و از ناحیه سر و گردن آسیب دیده بود.

وی با بیان اینکه یکی از ساکنین او را از دست سگ‌ها نجات و جهت درمان و تیمارداری به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل داده بود، افزود: این پستاندار بعد از بهبودی کامل در محل زیستگاه خود یعنی پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا رهاسازی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب