4:11:03 - شنبه 25 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ابعاد تأثیرگذار یک نامه با محوریت نماینده ی مرکزاستان
کانال تلگرام سمنان لاین

تحریریه سمنان لاین – وقتی مردم نامه ی نمایندگان استان بامحوریت نماینده ی سمنان،مهدیشهر وسرخه به نوبخت را خواندند  و در ذیل آن تأیید 3 تن از نمایندگان استان را مشاهده کردند،  عدم امضای یکی از نمایندگان استان برای  خوانندگان این مطلب جای هیچ تعجبی نداشت چرا که نمایندگان مختارند حتی درسطح ملی هم با موضوعی همراهی کنند یا موافق و همراه نباشند.

لیکن آنچه جای تعجب داشت ذوق زدگی برخی سایت های مدعی عدالت و توزیع و توسعه متوازن هرچنداندک شرق نشین از این اقدام نماینده ی گرمسار  که آنرا نشان از هوش و ذکاوت!!! ایشان دانسته بودند.

در این خصوص ضمن جداکردن حساب این گروه محدود از دلسوزانی که دغدغه ی توسعه و آبادانی شهرستان خود را دارند ، بایست چند نکته مورد مداقه ی جدی مسئولان ارشد استان قرار گیرد؛

اول اینکه چرا باید برخی رسانه های غوغاسالار که دائما در استان سمنان ماسه ی بی عدالتی را برصورت مردم و مسئولان اجرایی نظام در دولت های مختلف پاشیده اند و با این اقدامات بر طبل اختلاف در استان می کوبند  از یک اقدام قانونی اکثر نمایندگان استان، اینگونه برآشفته و از عدم همراهی یکی ازنمایندگان اینگونه ذوق زده شوند؟

ثانیا مگر نه اینکه توسعه متوازن استان از مسیر توزیع قانونی اعتبارات می گذرد و همین همکاران رسانه ای-هرچندمحدود شرق نشین – سالهاست دغدغه ای جز عدالت و توزیع عادلانه بودجه و امکانات را نداشته و ندارند؟

لذا کمترین توقع این بود که این عزیزان از عدم همراهی نماینده یا هر مسئول دیگری از این مطالبه ی دیرین مردمی  به جای کف زدن و هورا کشیدن ،حداقل اندکی انتقاد برای حفظ ظاهر می کردند.

لذا پرسش اینجاست  چرا این نامه که به اعتقاد بسیاری از دلسوزان هم استانی ناشی از تحلیل درست نماینده ی سمنان از شرایط استان و همراه ساختن نمایندگان شاهرود و دامغان است اینگونه خواب را بر عده ای برآشفته کرده است؟

عده ای که دکتر کاتب را نماینده ی واقعی دانسته که از نفوذ خود برای گرفتن امکانات و بودجه برای حوزه انتخابیه ی خود استفاده می کند و بقیه نمایندگان استان را تازه وارد و … دانستند.

در پاسخ به این رویاهای کودکانه که صد البته نشان از ژاژخاییدن نویسندگان آن است بایدگفت :

آیا دکتر جلالی که سالهای متمادی در کسوت نمایندگی مردم شریف شاهرود و ریاست مرکزپراهمیت پژوهش های مجلس بودند نفوذ کمتری از دکترکاتب فعلی داشتند؟

بنابراین با این تحلیل ارائه شده – که به زعم ما نادرست میباشد –  نماینده ی سابق شاهرود تلاش کافی برای حوزه انتخابیه و مردم شریف شاهرود نداشته اند که دائما همین گروه از کمبودها،توزیع ناعادلانه بودجه و عدم توجه به شهرستان شاهرود سخن به میان می آوردند .

دیگر اینکه دکترهمتی نماینده مرکزاستان بعنوان یکی از اعضای کمیسیون تلفیق که برای اولین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی یکی از نمایندگان سمنان وارد این کمیسیون مهم شده  ونمایندگان محترم دامغان و شاهرود  هم اکنون به ترتیب نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و دبیرکمیسیون اقتصادی مجلس  میباشند که به نوبه ی خود نشان ازجایگاه رفیع این 3 نماینده استان ما در مجلس دارد لذاتأکید ایشان پای چنین نامه ای نشان از اهمیت موضوع و خواست دیرین مردم خوب استان ممتاز سمنان میباشد.

اما نکته پایانی و دلیل اصلی  آشفتگی برخی مدعیان که حضور خود را درفضای غبارآلود جستجو کرده اند  اینکه ؛  دکترهمتی نماینده ی مرکزاستان با توجه به اشراف بر شرایط استان توانست با زیرکی و درایت  در تنظیم و آوردن امضای دو تن از دیگرنمایندگان استان پای این مکتوبه ی مهم علاوه بر خنثی کردن هجمه هایی که سال ها با بی انصافی بر بدنه ی کارشناسی مرکزاستان وارد می شد ، اکثرنمایندگان استان را باخودهمراه  و اصطلاحاً توپ را وارد زمین حریف کند تا ضمن تأکید بر عدالت و قانونمداری در استان سمنان بهانه را از دست آنها خارج کرده باشد.

البته شایان ذکراست به عقیده ی نگارنده ، لزوما منظور از حریف  “کاتب ” نماینده ی محترم مردم شریف گرمسار نمیباشد بلکه شامل گروهی انگشت شمار  است که این نامه هرآنچه این عده قلیل سالها بافته بودند را رشته کرد . ما هم قطعاً در آینده ای نزدیک به ابعاد دیگر این اقدام هوشمندانه خواهیم پرداخت.

 

درخواست مهم دکترهمتی و اکثرنمایندگان استان از دکترنوبخت +تصویرنامه

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. همشهری   مارس 2, 2017  

  باتشکر از آقای دکتر همتی ولی بهتر است بدلیل مسکوت ماندن طرح های مهم زیر ساختاری توقف ویا قرار نگرفتن بمرحله اجراءمثل انتقال اب . طرح ساخت سدهای چاشم وفینسک .عدم توسعه راههای توجیه دار منشعب از مر کز استان ادامه راه حرم تاحرم . ودیگر.. وخانم ابتکار بانادیده‌ گرفتن علم و مواهب خدادادی . و عملکرد آقای نوبخت .شماکه نمایندگی نزدیک به نیمی از جمعیت کل استان وشهرهای سمنان .مهدیشهر .وسر خه را نمایندگی میکنید .تذکر جدی به آقای دکتر روحانی بدهید …

 2. حسین   فوریه 28, 2017  

  غوغاسالاری ها و فرافکنی ها ادامه پیدا خواهد کرد اگر شفاف سازی انجام نشه، متاسفانه ظاهرا این کارها برای برخی نون و آب داره یا قدرت و کسب منصب و در نتیجه یعنی ادامه بازی با عصاب مردم و سوءاستفاده از ایشان،
  جلوی ضررو هر موقع بگیری سوده پس باید کل بودجه استان در اچسالهای گذشته و آینده شفاف سازی بشه تا همدلی پیش بیاد در غیر اینصورت ابهامات مردم نه تنها باقی میمونه بلکه زیادتر هم میشه و اختلافات جدی تر و…..‌
  خدا کنه شفاف سازی انجام بشه

 3. همشهری مهدی   فوریه 28, 2017  

  دوستان عزیز بهتر است همان کاری که نمایندگان محترم استان خواستند دنبال شود کارکرد درتقسیم بودجه واختیار همان مدیریت وبرنامه ریزی مسئول است که عملکردخودسرانه و تعامل گونه ایشان با بعًضی از نماینده گان اظهر و من الشمس است ..

 4. !!!!!!!!   فوریه 28, 2017  

  خدا کنه در حد حرف باقی نمونه!!! شفافیت برای بودجه های سالهای گذشته هم لازمه و خیلی خیلی مهم،
  آقایون اگه واقعا قصد شفاف سازی رو دارن از استانداری و ادارات کل استان بخوان که گزارش سی ساله بدن و صرفا برای بودجه سال آینده به نوبخت نگن!!! البته اگه قصد پاسخ به مطالبه مردم رو دارن نه چیز دیگه …..
  شفاف سازی در ادارات کل استانی که به نظر راحتتر میاد تا اینکه مستقیما از سازمان برنامه ریزی کشور مطالبه بشه!!!!!!

 5. امینی   فوریه 27, 2017  

  [جالبه این سایت ….نیوز با خزعبلاتی که میبافه عملا امنیت و وحدت استان نشانه گرفته…. چه انتظاری از تاختن به عدالت استانی؟ این سایت نعل وارونه میزند اما با عقبه سیاسی یک ذی نفوذ]

 6. شهاب   فوریه 26, 2017  

  همتی؛ متشکریم

 7. همشهری سمنان   فوریه 26, 2017  

  سمنان لاین قابل تشکر است از آقای دکتر همتی بخاطر جدی بودن درکارشان . همه‌ مسئولین ارشد شهری سمنان هم اختیارات زیادی دارند باید بسیار جدی تر باشند واین جور نباشد که بنشینند تا زرد آلو بیفتد تودهانشان …
  .

 8. منصف و عدالتجو باشیم   فوریه 25, 2017  

  >>>>ارزش و اهمیت شفاف سازی برای بیان حقیقت و جلوگیری از غوغا سالاری هاو هوچی گری هاو سوء استفاده هاست، ضمن تشکر مجدد از نمایندگان محترم استان و تحلیل مناسبی که در این بخش ارائه شده است، باید با هر وسیله ممکن و در حد توان خودمان از اینگونه اقدامات “استقبال و پشتیبانی” کنیم،
  >>>>> همچنین برای جلوگیری از ادامه سخنان ابهام آمیز و اختلاف افکن و همچنین پاسخ مناسب به سخنانی که سالها خصوصا در شرق استان با نام درخواست عدالت مطرح شده (که متاسفانه “میزان زیادی” صرفا برای سوءاستفاده و سیاسی کاری و رای جمع کردن بوده) >>>>می بایست شفاف سازی را برای بودجه های 3 دهه گذشته نیز انجام داد.
  >>>>با انجام این کار مهم، ضمن تکمیل این اقدام فوق العاده ارزشمند نماینگان استان، ابهامات فراوان ایجاد شده در ذهن مردم توسط برخی سوءاستفاده کنندگان در گذشته نیز برطرف گردیده و باعث حل ریشه ای موضوع میشود.
  >>>>

 9. سماوی   فوریه 25, 2017  

  اقدامات و تلاش های نماینده ی خستگی ناپذیر سمنان قابل تحسین است. حتما عده ای ازمردم این تلاش ها را می بینند اما باید این اقدامات را همه مردم سمنان متوجه شوند.
  بغیر از این وبسایت که واقعا در راستای منافع استان علی الخصوص سمنانو مهدیشهروسرخه و شهمیرزاد فعالیت میکنه در جای دیگه ای تلاشهای نماینده رو به این شکل نمی بینیم.
  نهایتا قدردان زحمات دکترهمتی برای شهرمان هستیم. یاعلی مدد

 10. صدقی   فوریه 25, 2017  

  این نامه طومار خیلی ها رو در هم پیچیده اگه به … مراجعه کنید می بینید چقدر به جِلِز و وِلِز افتادند.
  دکترهمتی مرحبا و دست مریزاد
  با تشکر از سایت وزین …

  • پارسا   فوریه 25, 2017  

   دقیقا ….
   یک مثل قدیمی هست که میگه سیخ رو که تو آتیش بگذاری … حساب کار خودشو میکنه…
   حالا هم اونایی که تا حالا فریاد واعدالتا سر میدادن دارن با مغلطه رو این افتضاح سرپوش میگذارن تا معلوم نشه چه بودجه های بی حساب و کتابی …