14:50:59 - جمعه 24 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیربهداشت تأکیدکرد؛
دانشکده دندانپزشکی سمنان یکی ازبرترین ها درکشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ایران از معدود کشورهای دنیا بود که بیماران بیش از 50 درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کردند، گفت: اگر طرح تحول نظام سلامت اجرایی نمی‌شد کشور امروز با یک بحران جدی روبرو شده بود.

بازدید وزیر،نماینده سمنان و استاندار از دانشکده دندانپزشکی

 سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در  سفر خود به سمنان در همایش ملی ارتقاء سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی سمنان که در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد اظهار کرد: اجرای طرح تحول وظیفه ذاتی و بدیهی دولت و حاکمیت بوده که با تاخیر اجرایی شد.

وی با بیان اینکه دولت و حاکمیت سه وظیفه مهم امنیت، آموزش و درمان را به عهده دارد، ادامه داد: عمده نیازهای دیگر و از جمله زیرساخت‌ها را بخش خصوصی می‌تواند ایجاد کند اما دولت‌ها باید بیش از هر چیز دیگری در این سه حوزه امنیت، آموزش و درمان باید فعالیت کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه هنوز با شرایطی که به یک نظام سلامت کارآمد برسیم فاصله داریم گفت: راهی طولانی پیش رو داریم و هنوز کارهای زیادی در این بخش مانده تا انجام دهیم.

وی با توجه به مشکلات حوزه سلامت گفت: علیرغم هزینه‌های بالای درمان و سهم بالای پرداختی مردم، مشکلات دیگری هم در این حوزه وجود داشت.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما در آغاز کار با مشکل کمبود دارو روبرو بودیم افزود: مردم برای تامین برخی اقلام دارویی با مشکل جدی روبرو بودند.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین در حین سخنرانی به آقای عسکری یکی از معاونین خود گفت ؛

خاطرتان هست همین دانشکده ی دندانپزشکی سمنان در حال منحل شدن بود که با همت این مجموعه اکنون شاهد درخشش این دانشکده بعنوان یکی از برترین هادرکشور ونزدیک تهران هستیم که جای بسی خوشحالی و تشکر دارد.

درخواست وزیر بهداشت از خبرنگاران برای شناساندن موفقیت ها و امکانات خوب دانشکده دندازشکی سمنان به هموطنان در تمامی نقاط کشور

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب