14:17:21 - جمعه 24 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درحضور وزیربهداشت صورت گرفت:
انتقاد دکترهمتی از رو به تعطیل بودن بخش های مهم آنژیوگرافی و قلب بیمارستان کوثرسمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: برطرف شدن مشکلات و مسایل مختلف طرح تحول نظام سلامت به خاطر آثار مفید آن برای جامعه باید به طور جدی دیده شود.

 
به گزارش سمنان لاین  احمد همتی روز جمعه در آئین اختتامیه همایش ملی ارتقای سلامت دهان و دندان خانواده با محوریت مادر و کودک در دانشکده دندانپزشکی سمنان، با بیان این که باید اثرات طرح تحول سلامت دیده شود، خاطر نشان کرد: پرداخت نشدن 9 تا 12 ماه حقوق پزشکان، پیراپزشکان، بخش دارویی و مشکلات تعرفه های شرکت های بیمه باید به صورت گسترده بررسی شود.
وی افزود: طرح تحول نظام سلامت که در دولت تدبیر و امید اجرایی شده است با مشارکت و هم فکری بهتر باید ادمه یابد زیرا طرح تحول سلامت، یک طرح عظیمی بود که با تلاش دولت یازدهم حوزه بهداشت و درمان را متحول کرد.
همتی با تاکید بر اینکه با حذف طرح تحول سلامت به یقین به مشکل برخورد می کنیم، ادامه داد: برای حل مشکلات این طرح در چهار ماه گذشته از سوی مجلس شورای اسلامی مصوب شد هشت هزار میلیارد تومان اوراق قرضه برای طرح تحول سلامت از مجلس تزریق شود.
نماینده شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مرکز استان سمنان بخش رزیدنتی بی هوشی در حال شکل گیری است‌ و جای تشکر دارد اما بخش جراحی این دانشگاه متأسفانه بدلایلی تعطیل شده که باید مجددا با جذب رزیدنت جراحی راه اندازی شود، افزود: وجود دانشکده داروسازی در مرکز استان لازم است .وی همچنین گفت ؛بیمارستان مهدیشهر با رشد 65 تا 75 درصد ساخت تا پایان سال 96 به بهره برداری می رسد.دکترهمتی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تقریباً تعطیل شدن بخش آنژیوگرافی بیمارستان کوثرسمنان و روبه تعطیل بودن بخش قلب این بیمارستان خواستار پاسخگویی مدیران دانشگاه علوم پزشکی سمنان در اینخصوص شد.

همتی همچنین از سفر وزیر بهداشت به سمنان با توجه به کسالت همسرایشان که دلیل لغو سفردیروز بود قدردانی کرد.
لازم به ذکر است در چند روز گذشته با انتشار خبر نیمه تعطیل شدن بخش آنژیوگرافی و قلب بیمارستان کوثر توسط سمنان لاین انتقادات زیادی بهمراه داشت که نهایتا با موضع گیری درست و بجای نماینده مرکزاستان در حضور وزیربهداشت همراه شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. همشهری حسین .   فوریه 27, 2017  

    مسئولیت هر گونه کم وکسری پیگیری مطالبات این شهرستان از دولت فرماندار محترم هم میباشند ..

  2. همشهری سمنان   فوریه 25, 2017  

    مسئولان ارشد شهر سمنان وامام جماعت هم باید مطالبات این شهر را جدی تلقی نمایند وآقای همتی را تنها نگذارند که بیشتر اثر بخش باشد .

  3. ترحمی   فوریه 25, 2017  

    درود بر نماینده شجاع و مطالبه گر سمنان. آفرین بر ایشان.