23:37:11 - چهار شنبه 22 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل میراث استان مطرح کرد:
ساخت نمایشگاه دایمی صنایع دستی استان سمنان 10 میلیارد ریال اعتبارنیاز دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ساخت نمایشگاه دایمی و مرکز آفرینش های هنری صنایع دستی استان سمنان برای ساماندهی عرضه فروش محصولات این حوزه به 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایرناحسین خواجه بیدختی افزود: هدف از ساخت نمایشگاه صنایع دستی در استان سمنان توجه به بازار فروش این محصولات است و تاکنون برای راه اندازی این طرح 2 میلیارد و500 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته است.
وی ادامه داد: براساس طراحی اولیه، بهره برداری ازاین نمایشگاه تا پایان سال 96 به اتمام می رسد و باید برای افزایش رونق کسب و کار در حوزه صنایع دستی استان سمنان با احداث مکان های عرضه این محصولات توجه بیشتری شود.
خواجه بیدختی اضافه کرد: ساخت نمایشگاه صنایع دستی در استان سمنان طرح مهم اشتغال آفرین تاکنون هشت درصد پیشرفت داشته است و در 4 هزار مترمربع زیر بنا در حال ساخت است و برای تکمیل این طرح مهم استانی باید سایر دستگاه های اجرایی تلاش بیشتری با اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری داشته باشند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان سمنان خاطرنشان کرد: این طرح در راستای برنامه های اقتصادی مقاومتی در حال راه اندازی است و زمین ساخت آن نیز تحت تملک دولت بوده که به این اداره کل واگذار شده است.
وی گفت: هنرمندانی خوش ذوقی برای ارایه صنایع دستی در استان سمنان فعالیت می کنند که باید با برنامه ریزی های دقیق و حمایت های همه جانبه فروش این آثار هنری در بین اقشار مردم استان رواج یابد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان خاطر نشان کرد: ظرفیت صنایع دستی در استان منحصربه فرد است و مزیت های این استان در تولید زیراندازها، نساجی سنتی و سفال و سرامیک در کشور صاحب سبک است.
به گزارش سمنان لاین چهار هزار و 500 هنرمند در 52 رشته صنایع دستی در استان فعالیت دارند و سفال و سرامیک، گلیم، جاجیم، نازک‌کاری چوب، روزدوزی‌های سنتی، سنگ‌های نیمه قیمتی، قلمکار، نمد و سراجی سنتی از جمله صنایع دستی بومی استان سمنان است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب