19:16:57 - سه شنبه 21 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار:انعقاد ٣٠ تفاهم نامه گردشگری به مبلغ ٩٧١ میلیارد تومان در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – استاندار سمنان با تاکید بر ضرورت توسعه حوزه گردشگری در این استان گفت: از اسفند ٩٤ تا کنون ٣٠ تفاهم نامه گردشگری به مبلغ 971 میلیارد تومان در این استان منعقد شده است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا محمدرضا خباز روز سه شنبه در نشست تشکل های مردم نهاد و فعال های صنعت گردشگریدر سالن یادگار امام استانداری سمنان افزود : این تفاهم نامه ها شامل سه تفاهم نامه گردشگری سلامت، ١٣ مورد مربوط به مجتمع گردشگری، ١٢ مورد تکمیل و تجهیز کمپینگ، یک مجتمع تفریحی و سرگرمی و یک تفاهم نامه تکمیل و تجهیز مجتمع خدماتی بهداشتی بوده است.
وی اظهار داشت : بعد از برجام و با درایت دولت تدبیر و امید در کشور فضای اطمینان برای سرمایه گذاری بیشتر به وجود آمده است.
استاندار سمنان یادآور شد : سرمایه گذاران اطمینان پیدا کردند که سرمایه آن ها در ایران به خطر نمی افتد و رغبت آن ها برای سرمایه گذاری بیشتر شده است.
استاندار سمنان با بیان این که صنایع دستی می تواند به حوزه گردشگری کمک شایان کند، در بخش دیگری گفت : توانمندی بانوان استان سمنان در حوزه صنایع دستی قابل درک است اما قابل وصف نیست و آن ها به محلی دایمی برای عرضه کالای خود نیاز دارند.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد : باید از اعتبارات برای سرمایه گذاری در حوزه صنایع دستی و برای ایجاد مکان های دایمی برای فروش کالاهای صنایع دستی استفاده کرد.
این نشست زهرا احمدی پور رییس سازمان میراث فرهنگی کشور حضور داشت.
به گزارش سمنان لاین به گفته کارشناسان ، گردشگری و شعار تبدیل سمنان از معبر به مقصد گردشگری از اهداف استان سمنان برای تقویت و توسعه گردشگری و افزایش اشتغال در این حوزه است.
استان سمنان دارای بیش از یک هزار و 147 اثر تاریخی شناسایی شده است و تا کنون 718 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این استان به ثبت ملی رسیده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب