23:38:59 - دوشنبه 20 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش 37 هزار مترمربعی فضای ورزشی استان در دولت یازدهم/ کمترین سرانه ورزشی استان متعلق به مرکزاستان!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: 37 هزار مترمربع به فضاهای ورزشی این استان در دولت تدبیر و امید افزوده شد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنافرزاد فتاحی ، با اشاره به بهره برداری از 28 طرح ورزشی با 440 میلیارد ریال اعتبار در بیش از سه سال دولت یازدهم در استان سمنان، گفت: این سالن های ورزشی با وجود مشکلات مالی دولت تدبیر وامید در استان به بهره برداری رسید که این امر مبین توجه بیش از پیش دولت به افزایش سرانه و توسعه اماکن ورزشی است.
وی افزود: در حال حاضر سرانه ورزشی در استان سمنان به ازای هر نفر 81 صدم متر مربع است که با ساخت 30 مجتمع ورزشی و خانه ورزشی روستایی دیگر، سرانه ورزشی در استان به ازای هر یک نفر به 90 صدم مترمربع افزایش می یابد.
فتاحی خاطرنشان کرد: در سال 95 هفت خانه ورزشی در مناطق روستایی شهرستان های شاهرود، میامی و آرادان با مشارکت دهیاری ها به بهره برداری رسید که با ساخت این خانه های ورزشی، نشاط اجتماعی قابل توجهی در این مناطق ایجاد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: تا پایان سال 96 تعداد 15 خانه ورزشی روستایی در مناطق مختلف استان سمنان به بهره برداری می رسد که با تخصیص به موقع اعتبارات آنها، می توان گامی اساسی در توسعه و توازن ورزش های همگانی در استان برداشت.
فتاحی ادامه داد: در سال 95 بیش از 90 میلیارد ریال ازمحل اعتبارات ملی و 35 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان تخصیص یافت که می تواند در تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی در استان کمک شایانی کند.
سمنان لاین – شایان ذکراست کمترین سرانه ورزشی استان سمنان  در حال حاضر متعلق به شهرستان سمنان با 54 سانتیمتر سرانه فضای ورزشی به ازاء هرنفرمیباشد این درحالیست که با توجه به افزایش جمعیت مرکز استان در سرشماری اخیر قطعا سرانه ورزشی از این عدد هم کمتر میباشد و لذا توجه  مسئولان عالیرتبه استانی را بیش ازپیش در این خصوص می طلبد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. !!!!!!!!   فوریه 21, 2017  

    سمنان لاین محترم
    اولا سندت که میگی مرکز 54 سانتی متره سرانه اش رو بگو بعد بگو مال چه سالیه
    دوما به لحاظ کیفی طرح ها رو هم بگو، ورزشگاه شیک 15 هزار نفری سمنان، چند سالن ورزشی استاندارد چند صد نفری در حالی که شاهرود با اینکه تیم بسکتبالش به لیگ برترم صعود میکنه اما یکی از مشکلاتش که نمیتونه لیگ بره نداشتن سالن استاندارد برای مسابقات تو شاهروده، سالن دانشگاه صنعتی و البرز هم از روی اجبار بعضا استفاده میشن
    سوما لطفا سرانه رو از منبع معتبر مثلا همین اداره کل به تفکیک شهرستانی و نوع طرح و میزان اعتبار سوال کن و درج کن ، وگرنه همینجوری آمار دادن در شان شما نیست