21:37:22 - یکشنبه 19 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر تامین اجتماعی سمنان : هتلینگ بیمارستان شفا یکی از بهترین ها درکشور و استان / پلی کلینیک سرخه در شرف افتتاح
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان از انجام بیش از 4000عمل جراحی در مراکز درمانی تحت‌پوشش این اداره کل در 10 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا سید مجتبی اکرم در جمع خبرنگاران این استان اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تا کنون بیش از یک‌میلیون نفر از بیمه‌شدگان برای دریافت خدمات درمانی به مراکز درمانی تحت‌پوشش این سازمان در استان مراجعه کردند.

وی از درمان سرپایی 890 هزار نفر در مراکز درمانی این استان از طریق ویزیت پزشک عمومی خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از 112 هزار نفر توسط پزشکان متخصص و 43 نفر نیز خدمات دندانپزشکی دریافت کردند.

مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان با اشاره به بیمارستان شفا به عنوان مهمترین مرکز درمانی این سازمان در مرکز استان افزود: از ابتدای امسال تاکنون 850 نفر در این بیمارستان بستری شدند.

وی از انجام بیش از 4000عمل جراحی در استان در این مدت 10 ماهه خبر داد و افزود: در همین مدت بالغ بر یک‌هزار زایمان در مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی سمنان اتجام شده است.

دکتر اکرم با ابراز رضایت از کیفیت خدمات زنان و زایمان در این استان ادامه داد: ظریب اشغال تخت‌های زایمان در مراکز درمانی وابسته به این سازمان در سمنان بیش از 71 درصد بوده است.

وی از ارتقاء سطح خدمات درمانی ارائه شده به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در این استان در یکی دو سال اخیر خبر داد و افزود: در همین مدت درمانگاه گرمسار به درمانگاه تخصصی ارتقاء یافت. ضمن اینکه درمانگاه ایوانکی نیز که بزودی آزمون جذب نیروی آن انجام می‌شود و بعد از تجیز آن برای اوائل سال 96 افتتاح می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان از ساخت یک پلی‌کلینیک در سرخه خبر داد و افزود: این پلی‌کلینیک در حال ساخت است و بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش ما بر این است که برای تابستان 96 آماده بهره‌برداری شود.

وی از ارتقاء هتلینگ و نوسازی تجهیزات درمانی و پزشکی بیمارستان سمنان خبر داد و گفت: امسال اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال برای هتلینگ این بیمارستان هزینه شده و این بیمارستان از نظر هتلینگ به یکی از بهترین بیمارستان‌های کشور و استان تبدیل شده است.

راه‌اندازی سی‌تی‌اسکن در بیمارستان شفا با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد ریالی

اکرم با بیان اینکه قرار بود هتلینک بیمارستان شفا سمنان در حد سه ستاره باشد ادامه داد: با کاری که در این بیمارستان انجام شده هتلینگ آن در حد چهار ستاره ارتقاء یافته است.

وی از برنامه‌ریزی برای نصب یک دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان شفا خبر داد و افزود: اعتباری بالغ بر 18 میلیارد ریال برای خریداری و نصب این دستگاه تخصیص یافته و قرار است پیش از پایان سال دستگاه سی تی اسکن آن نصب و از فروردین‌ماه فرآینده خدمات‌دهی و راه‌اندازی رسمی آن آغاز شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه در استان سمنان بالغ بر 470 هزار نفر تحت‌ پوشش تامین اجتماعی هستند اظهار کرد: این تعداد بیمه‌شده معادل ٧١ درصد جمعیت استان هستند و همه این بیمه‌شدگان از طریق بیمارستان شفا، چندین درمانگاه تخصصی و پلی کلینیک و مرکز درمانی خدمات درمانی رایگان دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی یک نهاد عمومی و غیردولتی محسوب می‌شود افزود: البته این سازمان به‌واسطه سطح دربرگیری و گستردگی خدمات در واقع یک نهاد حاکمیتی محسوب می‌شود.

اکرم با بیان اینکه بالغ بر 40 میلیون ایرانی از این سازمان خدمات دریافت می‌کنند گفت: بر همین اساس هر گونه بحث در خصوص سازمان تامین اجتماعی یک بحث ملی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مخالفت مجلس دهم با لایحه منفک شدن بخش درمان این سازمان و برخی تغییرات پیشنهادی دیگر با اظهار رضایت از منتفی شدن این مهم افزود: سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی است که از بودجه‌های دولتی ارتزاق نمی‌کند لذا ادغام آن به هیچ عنوان منطقی نبود که خوشبختانه نمایندگان مردم هم مانع از تحقق این ادغام که به زیان سازمان و بیمه‌شدگان بود، شدند.

اکرم با بیان اینکه استقلال سازمان تامین اجتماعی در برنامه ششم توسعه حفظ شد تصریح کرد: این سازمان در حال حاضر طلب بسیار زیادی از دولت دارد و از طرفی بخش کمی نیز بدهی به بخش‌های درمانی وابسته به دولت دارد لذا حتی اگر 10درصد طلب سازمان برگردانده شود این سازمان همه بدهی‌های خود را پرداخت خواهد کرد.

مسئولان بهداشت نباید مشکلات طرح تحول را به سازمان‌های بیمه‌گذار ربط دهند

وی از طرح تحول سلامت به عنوان یک طرح بزرگ و در راستای منافع مردم نام برد و بیان کرد: این طرح یکی از موفق‌ترین طرح‌های دولت تدبیر و امید است و رضایت‌مندی مردم از آن چشمگیر بوده چرا که پرداختی‌های مردم به حداقل ممکن رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این طرح بخش عمده هزینه‌ها بر دوش بیمه گذارده شده خاطرنشان کرد: این در حالی است که بودجه‌ای برای اجرای این طرح به بیمه تخصیص داده نشده و لذا با اجرای این طرح هزینه‌کرد سازمان تامین اجتماعی در استان سمنان 2.5 برابر شد.

وی با بیان اینکه هزینه‌های بیمه در برخی استان‌ها سه برابر نیز شده گفت: سازمان تامین اجتماعی بیشترین همراهی را با طرح تحول داشته و این در حالی است که یک ریال هم اعتبار به آن اختصاص نیافته است.

به گزارش سمنان لاین اکرم با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی همراهی زیادی با این طرح داشته افزود: توقع می‌رفت که مسئولان وزارت بهداشت نیز همراهی خوبی با سازمان تامین اجتماعی داشته باشند اما متاسفانه آنها مشکلات طرح تحول را به سازمان‌های بیمه‌گذار ربط می‌دهند که درست به نظر نمی‌رسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب