15:20:58 - شنبه 18 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شرکت‌های اقتصادی جهانی در راه منطقه ویژه اقتصادی گرمسار
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مشاور استاندار و مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت: امضای تفاهم نامه های مهم با شرکت های مهم اقتصادی جهانی از مهم ترین اقدامات استانداری سمنان در همایش اقتصادی گرمسار بود.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا منوچهر صادقی روز شنبه در حاشیه همایش فرصت های سرمایه گذاری صنعت و معدن استان سمنان با تاکید بر منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن اجتماعات سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران به ایرنا گفت: بهره گیری از تجربیات و دستاوردهای مهم انعقاد تفاهم نامه با فدراسیون مدیریت مناطق ویژه از مزایای برگزاری این همایش است.
وی با اشاره به امتیازهای فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، ادامه داد: معافیت از پرداخت عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده برای ورود ماشین آلات، قطعات یدکی، مواد اولیه، ماشین آلات حمل و نقل صنعتی، از جمله مزایای اقتصادی سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار است.
صادقی با اشاره به اینکه شرایط منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، دسترسی مستقیم به محور تهران- گرمسار و آزادراه حرم تا حرم و دسترسی به خطوط ریلی سراسر کشور است، افزود: نزدیکی به مرزهوایی کشور، فرودگاه امام خمینی (ره) و فرودگاه مهرآباد، قم و سمنان با فاصله زمانی یک ساعت است.
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت: امکان سرمایه گذاری در صنایع برق، الکترونیک، فناوری اطلاعات و انرژی های نوین از فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان گرمسار است.
وی ادامه داد: امکان سرمایه گذاری در خودروهای الکتریکی و هیبریدی و مجموعه سازی و قطعه سازی و امکان سرمایه گذاری شرکت های خارجی در حوزه تولید و تعمیرات ماشین آلات وارداتی از مزایای سرمایه گذاری در شهرستان گرمسار است.
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سمنان با بیان اینکه زیر ساخت قابل توجهی برای جذب سرمایه گذار در این استان وجود دارد که باید تلاش شود با برگزاری همایش های از این دست محقق شود، افزود: بیش از 600 اشتغال در مرحله اول ساخت و ساز منطقه ویژه اقتصادی در استان سمنان ایجاد می شود که باید این میزان از اشتغال آفرینی را قدر دانست.
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت: برجام فرصتی ارزشمند برای ایجاد رونق اقتصادی و افزایش اشتغال در استان بود که مسوولان استانی با فراهم کردن زیر ساخت لازم سرمایه گذاری در حضور فعالان اقتصادی در استان نقش بسزایی داشتند.
عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی با 2 هزار هکتار وسعت، در سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان در فروردین 95 به وسیله سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ایدرو آغاز شده است.
به گزارش سمنان لاین در این همایش محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به سخنرانی پرداخت و با حضور منصور معظمی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، تفاهم نامه های سرمایه گذاری واحدهای نوآوران به اندیش و گلدیس رویا با ایجاد اشتغال مستقیم برای 600 نفر در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در استان سمنان به امضا رسید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مهدوی   فوریه 18, 2017  

    بنده خدا آقای استاندار را ببینید . گیر افتاده توو این استانی که هرنماینده ای به فکر شهرستان و منطقه و جزیره خودشه و استانی عمل نمی کنه. البته به استثنای مرکز استان که هیچ برنامه توسعه ای را از مسولینش نمی شنویم و نمی بینیم. باید فکر اساسی برای خودمان بکنیم.

  2. شاهرودی   فوریه 18, 2017  

    آقای حسینی شاهرودی لطفا اینقد مرکز استان را نشانه نروید . فعلا که همه چیز در غرب استانه.

  3. مرتضی   فوریه 18, 2017  

    یکه تازی آقای کاتب در استان . به نظرم نباید از ایشان ایراد گرفت بلکه باید از ایشان یاد گرفت. این یعنی نماینده واقعی.