14:32:18 - شنبه 18 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده محترم شاهرود لطفا مرکز و غرب استان را یک کاسه نکن!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: 370 میلیارد ریال قرارداد برای ایجاد زیرساخت در زمینه تامین آب، برق و گاز در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار منعقد شده است.

 به گزارش سمنان لاین از ایرنا غلامرضا کاتب روز شنبه در همایش فرصت های سرمایه گذاری صنعت و معدن استان سمنان با تاکید بر منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن اجتماعات سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران، با بیان این که هشت ناحیه شهرک صنعتی در شهرستان گرمسار استان سمنان وجود دارد، خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی شهرستان گرمسار به دلیل فاصله 85 کیلومتری با تهران و ارتباطات بین الملی ریلی، از منطقه های ویژه اقتصادی قابل توسعه و نیازمند توجه بیشتر محسوب می شود.
وی با بیان اینکه از 2 هزار واحد صنعتی و تولیدی استان سمنان، هزار واحد در شهرستان گرمسار مستقر است، بیان داشت: وجود آزاد راه گرمسار- قم باعث وصل شدن 17 استان به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار شده که شرایط توسعه منطقه ویژه اقتصادی را فراهم کرده است.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: متروی تهران- ورامین- پیشوا- گرمسار تا پایان سال 95 به بهره برداری می رسد و زیرساخت ارتباطی مهمی برای اتصال شهرستان گرمسار با استان تهران می‌شود.
در این همایش محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به سخنرانی پرداخت و با حضور منصور معظمی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، تفاهم نامه های سرمایه گذاری واحدهای نوآوران به اندیش و گلدیس رویا با ایجاد اشتغال مستقیم برای 600 نفر در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در استان سمنان به امضا رسید.

سمنان لاین – ضمن ابرازخرسندی برای توفیقات نماینده محترم گرمسار و علی الخصوص شهرستان های حوزه ی انتخابیه ایشان در استان سمنان لازم به ارائه ی نکته ایست و آن اینکه برخی نمایندگان بویژه نماینده ی محترم شاهرود اخیرا با درکنارهم قرار دادن مرکز و غرب استان ، مناطق شرقی استان را فاقد برنامه مشخص و سرمایه گذاری عنوان می کنند .

لذا باید توجه ایشان را بدین نکته جلب کنیم که عزیز برادر ؛ مرکز و غرب استان را در سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی های مدنظرجنابعالی یک کاسه نکن چراکه  در مرکزاستان هم سال هاست با وجود منطقه ویژه اقتصادی  از سرمایه گذاری جدید حتی یک مورد هم خبری نیست !

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. !!!!!!!!   فوریه 21, 2017  

  اولا دوست عزیزی با نام “مهمان علی” مطالبه گری برای تحقق عدالت رو سطحی فکر کردن میدونن واقعا جای تعجبه، اگه مطالبه گری همه ما تحقق عدالت باشه هم حق عزیزان سمنانی تامین میشه هم حق شاهرودی ها و هم حق سایر نقاط استان و به طور کلی مردم،
  در جواب دوستی که میگه بیشترین اعتبار به شرق داده شده، اولا یکی دوساله اونم تو قسمت عمران و نه اشتغال، در مورد قسمت عمرانی هم اگه حالا حالا ها بازم بیشتر باشه بازم سه دهه عقب موندگی رو جبران نمیکنه، کلی کار داره تا بخاد این مناطق درست بشن، .. مهم عادلانه توزیع شدن اعتباراته اگه سالهای طولانی برای مرکز بود حالا برای سایر نقاط استانه و نه فقط شاهرود،
  در مورد اینکه نماینده شاهرود میاد سمنان، طبیعتا سمنان مرکز استان و محل تجمع مدیران کل هست که نماینده باید برای پیگیری حتما بیاد، رفتن به دفتر نماینده سمنان هم چیز غیرعادی نیست چراکه این افراد باهم در تعامل اند
  درمورد دوستی که فرمودن اینقدر شرق استان نکنین و وحدت و یکپارچگی، همه موافق هستتن ولی وحدت با حرف نمیشه، سالهای طولانی این حرف به مردم شرق استان فقط و فقط مردم شرق استان زده شد وقتی برای اشتغال و امکانات مطالبه گری میکردن، الانم همه بازهم معتقدیم به داشتن وحدت، اما این کلمه نباید پوششی برای عدم احقاق حقوق مردم باشه، نباید برای سرکار گذاشتن مردم باشه، مردم وقتی در یک استان مسائل مختلف رو بررسی ومقایسه می کنند دچار ابهامات و سوالات فراوانی میشن، چرا برای منطقه ما بودجه نبوده ولی تو مرکز استان فلان طرح با چنان کیفیت انجام شده؟؟؟ چرا ما به لحاظ شغل و اشتغال اینقدر تو مذیقه ایم و اشتغالی که تو منطقه ما ایجاد میشه در سال به زور شاید سه رقمی میشه اما در مرکز و غرب استان هزارتا وخیلی بیشتر شغل ایجاد میشه؟؟؟ چرا مشوق یا برنامه ای نیست که سرمایه گذار به اینطرف هم بیاد؟؟ نه امسال که این سوال 30 ساله اس!!!! الانم بحث گرمسار شده بهانه ف وق العاده خوب انگار مردم شذرق استان نمیبینن!!! حتما خودروسازی فردا هم تو گرمساره!!! حتما هیچ مشوق و حمایت دولتی هم نداشته!!! (خداکنه ما همچین بخش خصوصی ای داشته باشیم)

 2. صفاریان   فوریه 20, 2017  

  نمایندگان غرب و مرکز استان هیچوقت بر علیه شرق استان موضع نکرده و برای توسعه اونجا زمین و زمان را به هم ندوخته اند. آقا سید بزرگوار: نماینده محترم شاهرود لطفا شما به فکر خودتان باشید. اینقدر شرق و استان نکنید. استان و کشور نیاز به وحدت و یکپارچگی دارد. پس یادمان باشد. استان سمنان شامل ایوانکی-گرمسار-آرادان- سرخه-سمنان-درجزین-مهدیشهر-شهمیرزاد-امیریه-دامغان-شاهرود- بسطام-بیارجمند-میامی- کالپوش-مجن و… مرکز استان هم شهر سمنان است.

 3. مرتضی   فوریه 20, 2017  

  مطلع شدیم نماینده شاهرود که مرتباً به مرکز استان می تازه اخیراً در شهر ما دیده شده. اونم در دفتر نماینده سمنان. دلتون خوش نکنین شرق نشینان.

  • سید   فوریه 21, 2017  

   دل شماخوش باشه دل شرق استان ناخوش جواب شما بااحکم الحاکمین خدایا خودت قضاوت کن

 4. مسعود   فوریه 20, 2017  

  بیشترین بودجه استان همیشه به شرق استان اختصاص داره. حالا اگه توسعه پیدا نمی کنه مشکل از خود شرق استانه. چه ربطی به غرب و مرکز استان داره ؟

  • سید   فوریه 21, 2017  

   به به به این امار دقیق ودرست ای والله دوست عزیز مواظب خودت باش سرت به جایی نخوره ضربه ببینه .حیفه

 5. موسوی   فوریه 20, 2017  

  فک کردی این حرفا برای استانه، بله برای استان شهر سمنانه، اگه یه مقدار قرار بود عادلانه باشه و عادلانه برخورد کنن تو 40 سال گذشته میکردن، الانم که گرمسار به خاطر موقعیتش داره رشد میکنه دل برا خودشون میسوزنن، میگن تو شهر ما هیچ اتفاقی نیوفتاده و مظلومیم!!!
  جالبه که اخیرا هم فرماندار سمنان اعلام کرده که استانداری سمنان با استان مازنداران داره تفاهم نامه امضا میکنن در زمینه گردشگری!!!!!!! بد نیستا ولی یادشون رفته دوستان مرکز نشین که ملت شرق استان رو با همین توسعه گردشگری سرکار گذاشتن!!! اونوقت به جای تفاهم نامه برای اون مناطق، سمنان رفته تو اولویت، خب برادر من سمنان هم باید تو گردشگری مناسب بشه ولی وقتی توسعه یه منطقه رو با گردشگری ادغام می کنن باید برای گردشگری کاری کنن دیگه، نه که سمنان با مازنداران و پارسال هم اگه اشتباه نکنم با استان آذربایجان شرقی تفاهم نامه امضا کنه درحالی که همین مدیران کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مرکز نشین، انگار نه انگار که اقداماتشون برای شاهرود که مثلا بهش گفتن قطب گردشگری استان “حیاتیه” نه فقط لازم!!!

 6. مهمان علی   فوریه 20, 2017  

  دوستان هم استانی عزیز چرا این قدر سطحی ومتعصبانه فکر می کنید، وهمه اخبار واطلات را بدقت مطالعه نمیکنید .همه سرمایه گذارریها که چه درسمنان وچه درگرمسار و نزدیکتر به نهران و مربوط به استان سمنان انجام گردیده ومیگردد .صددرصد توسط بخش خصوص یعنی خود مر دم است و سرمایه گذاریهای بیشتر درغرب وشاهرود توسط دولت صورت گرفته است ودرست است که گرمسار نزدیک به تهران است .سمنان هم نسبت به شاهرود خیلی نزدیکتر به تهران است .وحتی توجیه فنی واقتصادی مناسبتری دارد …

 7. مرکز و غرب استان؛!!   فوریه 19, 2017  

  چرا هم کاسه نکنه، گرمسار به خاطر موقعیتش پیشرفت کرد، دیگه نشد و نمیتونست سمنان وگرنه گرمسارم وضعیت مشابه شرق استان داشت، مگه مرکز تا قبل از منطقه ویژه گرمسار برای شرق استان کاری کرده که الن اون رو بهانه میکنه، اره مشکل تر شده برای بقیه نقاط، اما بهانه مناسب برای سالها رسیدگی نکردن نیست، الانم شاهرود با مرکز کلی فاصله دارن خصوصا تو اشتغال

 8. حسین   فوریه 19, 2017  

  عقب ماندگی؟؟؟؟؟ عزیز من سمنان دیگه بیشتر ازین توان گسترش نداره، ظاهرا هنوز متوجه مشکل حاد آب نیستین، مرکز مشکل آب داره، الانم بیش از ظرفیت آبیش توسعه پیدا کرده، اصلا به صلاح نیست تا مسئله آب روشن نشده و اطمینان حاصل نشه توسعه هم پیدا کنه، چند دقیه فک کن آب نباشه!!!
  برای گرمسار هم باید گفت که موقعیت استثنایی و بی نظیرش باعث رشدش شده، نزدیکی به تهران، آزاد راه گرمسار قم و مسائل دیگه، استعداد منطقه اینطوره، گرمسار تنها شهر نزدیک تهران نیست که توسعه پیدا کرده اونم تو صنعتی شدن و نه تو ظاهر(فعلا)، البته گرمسار با منطقه ویژه اقتصادی که در موقعیت استثنایی تر قرار گرفته متمایز شده که گفتم استعداد منطقه اس

  **در مورد اینکه نماینده شاهرود مرکز و غرب استان رو با هم میگه اینه که جند دهه اس که در مرکزاستان هم انقد سرمایه گذاری شد تا کلی مهاجر جمع کرد اما شرق استان خصوصا تو زمینه اشتغالزایی تقریبا ول شده، الانم همینه، 2000 تا شغل به اسم استان ایجاد میشه ریز که میشه همش مال مرکز و غرب استانه، دهه ها رویه اینطور بوده متاسفانه، اینم که الان میگین مرکز و غرب استان هم کاسه نکن بازم اشتباهه، چرا؟ چون تو سمنان و دامغان هم حتی منطقه ویژه اقتصادی میخاد زده بشه اما نه شاهرود ونه میامی( که مثلا برای مقابله با شاهرود اسمشو میارن،) منطقه اقتصادی زده نشد، این نمونه تازه به تازشه، این نمونه ها و مشابهش رو چند دهه اس شرق استان داره تحمل میکنه، مسئولین مرکز برای استان تصمیم میگیرن پس باید به فکر همه نقاط باشن، مسئله اشتغال و ایجاد صنعت چیز پنهانی نیست، کاملا واضحه، کافیه از شهر سمنان و شهرک صنعتیش رد بشه بری به سمت شرق استانف اونوق وضع زندگی و کار مردم رو میبینی
  هیچ کس مخالف توسعه و پیشرفت سمنان نیست، همه انسانیم و مسلمان و ملت یک کشور، مهم اینه که مرکز استان به فکر همه جای استان باشه،

 9. سعید   فوریه 18, 2017  

  عامل عقب ماندگی سمنان مسوولین بی تفاوت و عافیت طلب شهرستان سمنان هستند که بیشتر به فکر آینده شخصی خودشان هستند تا توسعه شهرستان مرکز استان. اینان باید پیش خدا جوابگو باشند.