13:03:42 - پنجشنبه 16 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بین آمار ثبت احوال و مرکز آمارایران؛
اختلاف 18 هزار نفری در تعداد واجدین شرایط انتخابات 96 در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون سیاسی وزیر کشور گفت: طبق آمار مرکز آمار ایران 56 میلیون و 966 هزار نفر و طبق آمار ثبت احوال کشور 55 میلیون و 936 هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات سال 96 هستند.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، علی اصغر احمدی روز پنجشبه در نشست ستاد انتخابات استان سمنان در سالن مدیریت و بحران استانداری افزود: اختلاف یک میلیونی بین ثبت احوال و مرکز آمار ایران درباره تعداد واجدهای شرایط شرکت در انتخابات وجود دارد که به زودی آمار دقیق ارایه می شود.
وی گفت: در استان سمنان نیز ثبت احوال 501 هزار نفر واجد شرایط و مرکز آمار 483 هزار نفر را واجد شرایط برای شرکت در انتخابات 96 اعلام کرده است.
معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: مهم ترین نکته در انتخابات سال آینده حضور حداکثری مردم است و باید با توجه به تعداد واجدهای شرایط برنامه ریزی برای حضور حداکثری مردم انجام شود.
وی تاکید کرد: مسوول ها به عنوان مجریان قانون باید بسترهای مناسب برای شرکت پرشور مردم در انتخابات را فراهم کنند و خود آن ها بدون هیچ گرایشی و به صورت بی طرفانه مردم را برای حضور پرشکوه جذب کنند.
وی اضافه کرد: مسوولان باید توجه داشته باشند چگونه با مردم صحبت می کنند و باید اهمیت مشارکت آن ها در انتخابات را به آن ها یادآوری و مردم را آگاه کنند.
وی با بیان اینکه انتخابات باید در سلامت و امنیت کامل برگزار شود و سلامت که در انتخابات به معنی همان امانت داری است، بهترین هدیه ای است که می توان به مردم داد، ادامه داد: مسوولان بهره برداری از عید نوروز برای افزایش نشاط اجتماعی را مدنظر قرار دهند و خدمات دولت و واقعیت ها را به مردم بگویند.

وی درادامه افزود: تولید آب سنگین، واردات کیک زرد، تحول در صنعت هسته ای ایران، کاهش وابستگی به نفت، صادرات گاز به کشورهای دیگر، کاهش چشمگیر تورم، برق رسانی به تمام روستاهای بالای 20 خانوار، سدسازی و توسعه شبکه ریلی، شماری از دستاوردهای دولت یازدهم است.
وی یادآور شد: با توجه به سخنان دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران، مخالفان انتقاد کنند اما کسی نباید هرگز امید مردم را از بین ببرد، زیرا این انقلاب به راحتی به دست نیامده است.
احمدی، با هشدار به کارکنان دستگاه های اجرایی در کشور، تاکید کرد: دستگاه های دولتی به هیچ وجه از فضای مجازی برای فعالیت های خود و مکاتبات اداری نباید استفاده کنند.
معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این که دنیا در حال تغییر و تحول است و باید مراقب تحولات بود، افزود: به طور مثال دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در ابتدا عربستان را به وجود آوردنده داعش می دانست اما در حال حاضر با عربستان صعودی و کویت ارتباط برقرار کرده است.
پیش بینی می شود بین 53 تا 55 هزار شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و حدود 65 هزار شعبه برای انتخابات شوراها در کشور داشته باشیم.
این نشست با حضور محمدرضا خباز استاندار سمنان، محمد همتیان و محمود قنبری معاون های استانداری و فرمانداران و بخشداران استان سمنان برگزار شد و فرماندارن نظرات و پشینهادهای خود را برای برگزاری انتخباتی پرشور و امن بیان کردند.
انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاها جمعه 29 اردیبهشت 96 در کشور برگزار می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب