16:31:24 - پنجشنبه 16 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاسخ سازمان صنعت، معدن وتجارت استان به اظهارات اشتباه نماینده شاهرود!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – با اشاره به انتقاد حسینی شاهرودی نماینده شاهرود  از اجرایی نشدن مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بسیاری ازرسانه ها ازجمله سمنان لاین خواستار پاسخ مسئولان ارشد استان بویژه استاندارسمنان درخصوص برخی ادعاهای نماینده شاهرود در روزهای اخیر شدند  که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان به مرآت جوابیه ای را درحوزه ای سازمانی خود ارسال کرد.

سمنان لاین با پرداختن به موضوعاتی از این دست درآینده ای نزدیک  ضمن تقدیر از شفاف سازی مسئولان  امیدوار است دیگر نهادهای مسئول درمقابل ارائه ی آمارهای مخدوش  که خواسته یا ناخواسته بذر اختلاف و ناامیدی در دل مردم می کارند با شفافیت و قاطعیت جهت آگاه سازی و تنویر افکار عمومی مردم استان ورود کرده تا بیش ازپیش شاهد وحدت و همدلی در استان ولایتمدار و همیشه ممتاز سمنان باشیم.

متن توضیحات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان به این شرح است:

بازگشت به خبر درج شده در خبرگزاری مرآت در مورخ 20/11/95 با عنوان نقش سازمان صنعت،معدن وتجارت در تحقق اقتصاد مقاومتی با تشکر از حسن توجه آن خبرگزاری در پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی در سطح استان ، با توجه به طرح چند سوال در بخش های مختلف صنعت ، معدن وتجارت استان ، بدینوسیله جوابیه این سازمان به شرح ذیل به حضور ارسال می گردد.

مقتضی است جهت تنویر افکار عمومی به نحو شایسته اطلاع رسانی مناسب صورت پذیرد.

1-  جایگاه استان در اجرای بسته رونق تولید در کشور با پرداخت 3577 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به 688 واحد تولیدی استان از نظر تعداد واحدپرداختی رتبه 4 کشور و از نظر مبلغ پرداختی نسبت به سهم هر استان رتبه 7 کشور را دارا است .

2-  به استناد بخشنامه مورخ 16/8/94 معاونت معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، محدوده های معدنی مشمول آزادسازی در سامانه کاداستر مشخص و در تاریخ 1/10/94آزادساری انجام گردید همچنین با توجه به اطلاع رسانی که  در سایت کاداستر انجام شده  افراد واجد شرایط بعد از آزادسازی توانستند محدوده مورد نظرشان را در سامانه کاداستر ثبت نمایند در سال جاری بعد از انجام مزایده ، به استناد بخشنامه  232276/60مورخ 28/10/95  آزادساری محدوده معدنی  انجام خواهد شد

3-  سهم استان سمنان از 33 طرح بزرگ ملی ابلاغ شده از سوی معاون اول رئیس جمهور، طرح آریا ترانسفوشرق و قدرت درشهرستان مهدیشهر ، دارو سازی ثنامد در گرمسار و خودروسازی فردا در سمنان است.

آریانسفو شرق با سرمایه گذاری 2214 میلیارد ریال و اشتغال 161 نفر

آریانسفو قدرت با سرمایه گذاری 4038 میلیارد ریال و اشتغال 240 نفر

دارو سازی ثنامد با سرمایه گذاری 742 میلیارد ریال و اشتغال 60 نفر که در هفته دولت سالجاری با حضور معاون اول محترم ریاست جمهوری و مقام عالی وزارت صنعت ، معدن وتجارت به بهره برداری رسید.

همچنین اتومبیل سازی فردا با سرمایه گذاری 1500 میلیارد ریال و اشتغال 210 نفر که در اسفند ماه ان شاء ا… به بهره برداری خواهد رسید.

4-  تعداد طرح های صنعتی دارای پیشرفت بیش از 60 درصد که تکمیل شده است 117 مورد می باشد که درسالجاری پروانه بهره برداری دریافت نموده اند با سرمایه گذاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال واشتغالزایی 2200 نفر

5-  در 49 جلسه قبلی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان  مشکلات 321 واحد تولیدی بررسی و 790 مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است. از 790 مصوبه تعداد 359 مصوبه (45درصد) اجرایی، 393 مصوبه (50 درصد) در دست اقدام و 38 مصوبه (5درصد ) اقدام نشده است که در هر جلسه کارگروه تعدادی از مصوبات اقدام نشده در حضوراستاندار محترم  پیگیبری می شود.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. مجید   فوریه 17, 2017  

  داداش بیخیال مدیر کل
  دوسال دیگه باید درباره استان گرمسار صحبت کنیم

 2. منصف و عدالتجو باشیم   فوریه 16, 2017  

  متاسفانه آقای مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یا به حرف های نماینده شاهرود دقت نکرده اند یا قصد دمیدن بر آتش جبهه گیری مسئولین و مردم در برابر هم رو داشته اند یا اصلا آگاهی ندارند که موضوع اصلی و مطالبه اصلی مردم چیست!!!!!!

  با توجه به این اظهارات دقت به چند نکته ضروری است:

  1. اولا آمار همچنان به صورت کلی ارائه گردیده درحالی که مطالبه مردم و موضوع اصلی ، ارائه آمار “شفاف و به تفکیک هر شهرستان” برای دوره طولانی مدت (حتی از اول انقلاب اسلامی) می باشد تا مردم نسبت نسبت به اقدامات انجام شده اقناع و برای انجام اقدامات جدید که باعث توسعه استان به صورت “عادلانه” شود باهم “همدل و همصدا شده” و “مورد سوءاستفاده “قرار نگیرند و تصورات “عدم توجه به مرکز یا شرق استان” با انجام اقدامات مناسب از بین رفته و برای “تحقق عدالت” تلاش گردد.

  2. ارائه آمار تسهیلات رونق تولید و کارگوه رفع موانع که یک طرح ملی می باشد و هم به صورت کلی داده شده و به تفکیک شهرستان ارائه نشده، بیشتر ارائه آمار دولتی به معنی گزارش “آمارهای کاغذی و نه چندان عملی و کارگشا” می باشد چراکه این تسهیلات هم برای واحد های فعلی و بیشتر سرپا نگه داشتن آنها می باشد، این نکته در دو بند اظهارات ایشان (بند 1 و 5) وجود دارد ناشی از عدم وجود آمار قابل لمس برای مردم خصوصا مردم شرق استان دارد، ای کاش حداقل به تفکیک شهرستان اعلام می شد!!!!

  3. با توجه به همین جوابیه، بازهم همانند “دهه های گذشته” مشاهده می شود که بیشتر “استغال جدید” استان در مرکز و غرب استان ایجاد گردیده است که این مسئله در سخنان نماینده شاهرود با ذکر “کم توجهی به شرق استان” و “جلوگیری از صنعتی شدن شاهرود” و “عدم اقدام و کار قابل توجه و اشتغال زا در بخش کشاورزی و گردشگری با ایجاد صنایع تبدیلی (قریب به مضمون)” تاکید گردیده است، پس تناقض واشتباهی در گفتار نماینده شاهرود نیست، با نگاه منصفانه این “رویه نابرابر” همچنان ادامه دارد و برابهامات مردم شرق استان می افزاید.

  4. بند شماره 2 این جوابیه صرفا ذکر مجدد یک طرح ملی بوده درحالی که سازمان صنعت و معدن می بایست با استفاده از این طرح و بخشنامه، نسبت به زمینه سازی برای “ایجاد اشتغال و درآمد زایی” اقدام نماید نه اینکه به عنوان جوابیه این مسئله صادر شود آن هم در برابر “مطالبه ایجاد شغل در شرق استان” آنهم نه به تعداد سمنان و جذب کننده دهها هزار مهاجر بلکه به اندازه ظرفیت بومی منطقه که حق مردم هر منطقه است. قابل ذکر است که ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی نیز تا حد زیادی به سازمان صنعت و معدن و تجارت مرتبط می گردد.(این نکته برای این ذکر شد تا آقای مدیر کل باز مثل همکاران و سایر دوستان هم رده خود جمله تکراری و 38 ساله “شرق استان قطب کشاورزی و ایجاد اشتغال در این زمینه” را مجددا تحویل مردم شرق استان ندهند بلکه بفرمایند که در همین زمینه “چه تعداد” شغل ایجاد شده است؟؟)

  5. آقای مدیر نفرمودن که چطور همانند سالها و دهه های گذشته اکثر قاطع ایجاد شغل در مرکز یا غرب استان اتفاق افتاده است؟ این 2200 شغل ایجاد شده در “کدام مناطق” بوده و اگر دقت کنیم می بینیم که اکثر قاطع آن در مرکز و غرب استان بوده، درد مردم شرق استان همین است، دکتر حسینی شاهرودی هم در جملات و اظهارات مختلف این موضوعات را به عنوان ” مطالبه های مردم شرق استان خصوصا شاهرود” بیان کرده است.

  پس تناقضی و اشتباهی نیست اتفاقا این جوابیه تایید کننده اظهارات آقای حسینی شاهرودی (به عنوان فردی که وظیفه دارد تا حرف دل و مشکلات ما مردم را بیان کند) نسبت به “کم لطفی و بی توجهی نسبت به شرق استان خصوصا در زمینه اشتغال و سرمایه گذاری” است.

  لطفا تعصب های بیجا و کورکورانه را کنار بگذاریم.

  منصف و عدالتجو باشیم

  یا علی