11:14:38 - سه شنبه 14 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعطای جایزه بین‌المللی کنفرانس گردشگری و معنویت به پروفسور “غلامرضا اعوانی”
کانال تلگرام سمنان لاین

 

شورای سیاست‌گذاری دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت اعلام کرد، جایزه بین‌المللی این رویداد به پروفسور «غلامرضا اعوانی» اعطا می‌شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسنادکتر محمدحسین ایمانی خوشخو، رییس دانشگاه علم و فرهنگ ـ در این نشست با اشاره به برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت از سوی دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی در روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن ماه، گفت: در این کنفرانس یک جایزه جهانی را تعریف کردیم که سال گذشته اولین جایزه به پروفسور شارپلی اعطا شد و امسال نیز جایزه بین‌المللی این کنفرانس به پروفسور اعوانی تعلق خواهد گرفت.

او یادآور شد: در این کنفرانس فصلنامه بین‌المللی “گردشگری و معنویت” (International Journal Of Tourism & Spirituality) دانشگاه علم و فرهنگ نیز رونمایی می‌شود.

پرفسور غلامرضا اعوانی، عضو فرهنگستان علوم نیز گفت: برگزاری کنفرانس “گردشگری و معنویت” با توجه به فرهنگ ما بسیار ضروری است، زیرا فرهنگ ما یک فرهنگ به غایت معنوی است. چه پیش از اسلام و چه پس از اسلام. کشور ما به لحاظ تشیع و وابستگی به اهل بیت (ع) از دیگر کشورهای اسلامی متمایز است.

وی بیان کرد: ایران یکی از معنوی‌ترین و دینی‌ترین کشورها است. دین حقیقی غیر از معنویت نیست. عالم پر از معناست و چیزی بدون معنا نداریم، زیرا برای هر چیزی اسم می گذاریم و اسم همان معنا است.

این محقق اظهار کرد: خداوند اصل معناست و تمامی معانی به حق باز می گردد. دین آنگونه که قرآن معرفی می کند عین حکمت است، زیرا فرهنگ ما از هر حیث ممتاز است چه نظری، چه عملی و چه آفرینش هنری. یکی از نشانه های معنویت حکمت و عرفان است. ایران در میان تمامی کشورهای اسلامی به دلیل داشتن حکمت ممتاز است.

وی افزود: در غرب مسأله معنویت مطرح است، اما به صورت منفی و فرق ما با آن ها این است که آن ها به سوی مدرنیسم و سکولاریم رفتند و در حال حاضر که می خواهند به سمت معنا برگردند این معنا به شکل دیگری مطرح می شود و ما باید بر حذر باشیم که آن ها به این مقوله راه پیدا نکنند

اعوانی گفت: ما هر چه معنویت داریم از حافظ و مولانا تا مسجد شیخ لطف الله همه از معنویت دینی است، اما این که کار در حوزه گردشگری و معنویت را از کجا شروع کنیم خیلی مهم است؟ جواب این است که باید از چیزهای محسوس و ملموس شروع کنیم. همه مردم کشش مسایل پیچیده را ندارند. ما نباید از سنت فرهنگی ما که این بزرگ را به وجود آوره خارج شویم. در کشور سرمایه های بسیاری داریم و برگزاری این کنفرانس بسیار مغتنم است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب