1:37:25 - سه شنبه 14 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده سمنان در حضور دکتر ظریف خواستارشد؛
اجرایی شدن وعده دکتر عراقچی مبنی بر ایجاد دفتر وزارت خارجه در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نشست فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی  با حضور دکتر ظریف و معاونان ایشان شامگاه دوشنبه 25 بهمن ماه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

دکتر احمدهمتی نماینده مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار داشت: در جهان امروز قدرت دیپلماسی وابسته به قدرت ملی مردمی ، نظامی و اقتصادی است.

وی در خصوص مقابله با فشار اقتصادی دشمنان و همچنین اقتصادمقاومتی گفت: ما از نظر قدرت ملی مردمی و نظامی در وضعیت خوبی هستیم ولی در بعد اقتصادی باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی بیشتر تلاش شود که پیشنهادمیشود  رایزن اقتصادی با تیم اقتصادی قوی در سفارتخانه ها شکل بگیرد.

همتی به فشار اقتصادی دشمنان در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: عضویت در پیمان شانگهای از دیگر نکاتی است که باید پیگیر آن بود تا بتوان با فشار اقتصادی دشمنان مقابله کرد.

نماینده مردم سمنان در ادامه اظهارداشت : زمینه سازی برای عضویت در WTO اقدام دیگری است که وزارت خارجه باید بدنبال آن باشد و همچنین استفاده از ظرفیت توریسم از جمله توریسم درمانی میتواند به اقتصادمقاومتی کمک کند.

در پایان دکتر همتی با اشاره به سفر دکتر عراقچی به سرخه  با توجه به وجود دانشگاههای بین المللی و صنایع متنوع خواستار اجرایی شدن وعده ی ایشان مبنی بر ایجاد دفتر وزارت خارجه در سمنان شد.

لازم به ذکراست ،مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی در این دیدار گزارشی از عملکرد این فراکسیون در مجلس دهم را به ظریف وزیر امور خارجه ارائه کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. حسین سمنان   فوریه 15, 2017  

    تشکر از اطلاع رسانی سمنان لاین ولی مردم سمنان نمیخواهند نماینده هایشان شومن باشند بلکه صاحب شغل گردند ، جوانانش بخصوص تحصیل کردگان از این شهر رحل مهاجرت نبندند ، سرمایه ها ،وانباشت صنایع که دراین شهرستان بگزاف وجود دارد به حرکت درآید ورونق اقتصادی وتوسعه بازگردد که دراین برهه متآسفانه این شهرستان واین مرکز استان دورا ن سختی را سپری می نماید ….