14:18:46 - دوشنبه 13 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاتب توجه ویژه دولت به واحدهای تولیدی غیرفعال در کشوررا خواستار شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت تدبیر و امید را در راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال به چرخه تولید را مثبت ارزیابی کرد و گفت : هم اکنون واحدهای تولیدی و صنعتی غیرفعال کشور برای تحقق رونق اقتصادی و افزایش اشتغال به توجه ویژه دولت نیاز دارند.

به گزارش سمنان لاین ازایرناغلامرضا کاتب افزود : دولت یازدهم برای راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال به چرخه تولید عملکرد مثبتی داشته است و این راهبرد و برنامه های حمایتی باید برای رفع همه مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی ادامه یابد.
وی اظهار داشت : برگزاری همایش های سرمایه گذاری و همراهی بخش خصوصی در راه اندازی واحدهای صنعتی جدید از برنامه هایی است که دولت تاکنون قدم های مؤثری در این زمینه برداشته است.
وی خاطرنشان کرد : با توجه به استقرار بیش از 60 درصد واحدهای صنعتی استان سمنان در شهرک های صنعتی گرمسار و ایوانکی و همجواری این مناطق با استان تهران ، این واحدها از موقعیت ارزشمندی برای عرضه محصولات خود به بازار فروش برخوردار هستند.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاری در این استان در ماه اسفند سال گذشته تصریح کرد : نتیجه این همایش سرمایه گذاری با 27 هزار میلیارد ریال اعتبار تاکنون به انعقاد چندین تفاهم نامه اقتصادی و سرمایه گذاری با بخش خصوصی منجر شده است.
کاتب همچنین از برگزاری همایش سرمایه گذاری در روز شنبه 30 بهمن 95 در شهرستان گرمسار با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت خبر داد و تصریح کرد : این همایش با محوریت منطقه ویژه اقتصادی گرمسار برگزار می شود و با برنامه ریزی های انجام شده انعقاد چندین تفاهم نامه مهم اقتصادی و صنعتی با بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد : غافل شدن از واحدهای صنعتی منجر به بیکاری جوانان می شود و باید با برنامه ریزی های اساسی علاوه برحفظ وضع موجود برای فعال سازی واحد های صنعتی غیر فعال گام برداشت.
وی بیان داشت : تاکنون 450 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی گرمسار پرداخت شده است که با توجه به اهمیت بخش صنعت در افزایش تولید و اشتغال کشور، این مقدار تسهیلات قابل توجه نیست.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : برای راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی باید نگاه فرا استانی داشت و با رویکرد مدیریتی صحیح و ارایه تسهیلات، شاهد رونق مجدد واحدهای صنعتی در استان سمنان باشیم.
پس از سفر کاروان تدبیر و امید در 30 فروردین 95 تفاهم نامه هایی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان 2 هزار و 500 میلیارد تومان در استان سمنان منعقد شد.
60 درصد مجموع هزار و 20 واحد صنعتی و تولیدی مستقر در شهرستان گرمسار فعال است.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان داشته است، از این تعداد بیش از یک هزار و 160 واحد تولیدی شامل 64 درصد از کل واحدها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند که برای بیش از 28 هزار نفر اشتغالزایی داشته اند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب