14:00:31 - یکشنبه 12 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش کدخدایی به شایعه ردصلاحیت روحانی
کانال تلگرام سمنان لاین

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: تعطیلی 8 ربیع‌الاول مجددا در این شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 عباسعلی کدخدایی در نشست خبری پیش از ظهر امروز خود با خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره مصوبه خواندن تعطیلی 8 ربیع‌الاول با توجه به ایراد شورای نگهبان به این مصوبه اظهار کرد: پاسخ رئیس مجلس این بود که این بند به تصویب هیأت وزیران رسیده است. از این‌رو شورای نگهبان بنا دارد مجددا این تعطیلی را بررسی کند، اما درباره اینکه گفته شده شورای نگهبان بعد از موعد مقرر نظر خود را اعلام کرده باید بگویم که ما از قبل گفته بودیم که نظرات درباره لایحه برنامه ششم با تأخیر به دست مجلس می‌رسد.

کدخدایی در ادامه در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار آنا درباره جوسازی برخی علیه حسن روحانی نسبت به رد صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان بر اساس چارچوب‌های قانونی عمل می‌کند.

کدخدایی در ادامه اعلام کرد: درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات ما منتظر اعلام نتیجه از سوی وزارت کشور هستیم؛ چون از قبل اعلام کرده بودیم این اقدام نیازمند شرایط لازم در حوزه امنیتی است و تاکنون هم کسی از سوی وزارت کشور موضوع جدیدی را در این باره به ما اعلام نکرده است. با توجه به اینکه تا انتخابات مدت زیادی باقی نمانده، بعید می‌دانم که این دوره از انتخابات ریاست جمهوری هم به صورت الکترونیک برگزار شود.

سخنگوی شورای نگهبان درباره تفسیر بحث رجل سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: این موضوع نیازمند نظر کارشناسی واحد پژوهشی شورای نگهبان است که این واحد در این‌باره تحقیقات لازم را انجام داده و بررسی این نظرات کارشناسی در دستور کار شورای نگهبان قرار دارد. شورا بعد از بررسی نظر خود را در این‌باره که لازم‌الاجراست اعلام خواهد کرد. تلاش داریم تا قبل انتخابات آن را نهایی کنیم.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب