11:49:42 - یکشنبه 12 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باحضور وزیرصنعت صورت می گیرد؛
همایش مهم سرمایه گذاری استان با رویکرد منطقه ویژه اقتصادی گرمسار!!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – همایش فرصت سرمایه گذاری صنعت معدن استان سمنان روز شنبه 30 بهمن 95 با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت در شهرستان گرمسار برگزار می شود.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا داریوش طاهری افزود: بیش از 50 درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در گرمسار قرار دارد و برگزاری همایش های از این دست می تواند در جذب سرمایه گذار در این شهرستان کمک شایانی کند.
وی تصریح کرد: این همایش با همکاری سازمان صنایع، گسترش و نوسازی ایران ، استانداری سمنان ، فرمانداری گرمسار و سازمان صنعت معدن و تجارت استان برگزار می شود و برگزاری همایش های از این دست با حضور مسوولان ارشد کشور می تواند گامی اساسی به منظور افزایش اشتغال و رونق تولید در بخش صنعت و معدن استان سمنان باشد .
طاهری گفت: در این همایش 2 طرح سرمایه گذاری استان سمنان و شهرستان گرمسار به صورت جداگانه رونمایی می شود و برگزاری هدفمند این همایش گامی مؤثر به منظور کاهش نرخ بیکاری در استان سمنان خواهد بود.
به گزارش سمنان لاین وی با بیان این که این همایش مهم سرمایه گذاری با رویکرد منطقه ویژه اقتصادی گرمسار برگزار می شود، ادامه داد: تلاش می شود با برنامه ریزی های مدون مهم ترین چالش های سرمایه گذاری در حوزه صنعت و معدن استان سمنان در مرحله اول شناسایی شود و بعد از آن در راستای افزایش اشتغال گام های عملیاتی برداشته شود.
فرماندار گرمسار خاطر نشان کرد: در ارایه تسهیلات رونق تولید که از مهرماه 95 در استان سمنان آغاز شد به 50 واحد صنعتی و تولیدی شهرستان گرمسار بیش از 450 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که این امر تاثیر بسزایی در افزایش رونق اقتصادی در استان سمنان داشته است.
در شهرستان گرمسار هزار و 20 واحد صنعتی و تولیدی وجود دارد که بیش از 60 درصد از آن فعال است.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان داشته است، از این تعداد بیش از یک هزار و 160 واحد تولیدی و صنعتی شامل 64 درصد از کل واحدهای تولیدی استان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد که برای بیش از 28 هزار نفر اشتغالزایی داشته اند.
اولین همایش سرمایه گذاری استان سمنان اسفند 94 و با انعقاد تفاهم نامه هایی در بخش های مختلف با سرمایه گذاری بیش از 2 هزار و 700 میلیارد تومانی بخش خصوصی برگزار شد، پس از سفر کاروان تدبیر و امید در فروردین 95 نیز تفاهم نامه هایی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان 2 هزار و 500 میلیارد تومان در استان سمنان منعقد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. طاهری سمنان   فوریه 14, 2017  

  این نمایندگان شهرستان سمنان ومرکز استان پس چکاره هستند آنها چشم وگوش وناظر همه اعمال واقدامات اجرایی دولت نیز خواهند بود طبعا سکوت وبی توجهی آنهادررانجام کارهای غیر کارشناسی ومخالف محیط زیست از آنها سلب مسئو لیت ننموده وشریک ومسئول خواهند بود ..

 2. همشهری سمنان علی   فوریه 14, 2017  

  سمنان لاین باتشکر به خانم ابتکار رئیس حفاظت محیط زیست اطلاع داده شود که عواقب کامل مسئولیت ایجاد صنایع بطورکلی درحومه تهران وتاشعاع یکصدو بیست کیلومتری پایتخت که با زیر پا گذاشتن قانون توسط ایشان مناسبترین زمین های مزروعی رابسرعت تبدیل به احداث صنایع میگردند، نه تنها کمکی به بهبود هوای پایتخت نمی نماید بلکه ایجاد تمرکزوتشدید بحران آلودگی هوای پایتخت میشود…
  .

 3. داود سمنانی   فوریه 13, 2017  

  کاش نماینده محترم شاهرود بجای اینکه فقط به سمنان گیر بده و عامل تمامی عقب ماندگی شاهرود رو سمنان بدونه یه ذره تحلیل میکرد و میگفت با وجود منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با معافیت مالیاتی ده ساله کدوم سرمایه گذار پیدا میشه بیاد شاهرود یا دامغان سرمایه گذاری کنه؟؟؟؟؟
  حتی اگه سمنان و دامغان و شاهرود برای سرمایه گذارا فرش قرمز پهن کنن؟؟؟
  نمیدونم کی داره آدرس غلط به نماینده محترم شاهرود میده گرچه خوشبختانه دکتر حسن بیگی نماینده محترم دامغان هوشمندانه علتها رو میدونه و بزرگترین حامی ارتقای کل استان سمنانه

 4. !!!!!!   فوریه 13, 2017  

  نتیجه تمرکز گرایی صرف میشه همین دیگه، سرمایه گذار برای اینکه امکانات و خدماتش تامین باشه همش میره سمت مرکز و دوست داره اونجا باشه
  خداکنه یه طرحی بره که علاوه بر ممنوعیت احداث کارخونه تو 120 کیلومتری پایتخت، شهرستان های اطراف اون هم کنترل بشن و یا برای صنایع محدودیت ایجاد بشه،

 5. همشهری سمنان   فوریه 12, 2017  

  کجاست تدبیر …..؟این سرمایه گذاریها دودش توچشم مردم تهران میرود همش در راستای کممک به وخیم تر وبحرانی تر شدن اوضاع آلودگی هوای پایتخت نشینان است…درست است که دراین دولت رابطه حاکم است نه ضابطه استان سمنان مگر فقط گرمسار وحوهه تهران است . باادامه روند موجود دیگر کسی از بخش خصوصی درمرکز وشرق استان سمنان سرمایه گذاری نمی کند وآنهائی هم قبلآ اینکار کرده دارند دارندسرمایه هایشان از مرکز استان وشرق به نزدیک پایتخت منتقل مینمایند …