22:30:11 - شنبه 11 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان:نهضت اصلاح رفتار اجتماعی در کشور ایجاد شود
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه وضعیت آسیب‌های اجتماعی آنقدر هم در جامعه حاد نیست، گفت: نباید هر چیزی را آسیب اجتماعی بدانیم.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا، امیر بینایی در آیین افتتاح طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان این استان با انقاد از آنچه سیاه‌نمایی آسیب‌های اجتماعی می‌خواند اظهار کرد: وضعیت جامعه امروز ایران برخلاف آنچه بسیاری می‌گویند، چندان هم حاد نیست.

وی نخستین گام در مقابله با آسیب‌های اجتماعی را شناسی آسیب‌ها ارزیابی و تصریح کرد:باید با شناسایی آسیب‌ها، متناسب با ماهیت آنها برای مقابله با آسیب‌ها و کاستن از اثرگذاری آنها برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه باید برنامه جامع مقابله با آسیب‌ها تدوین کنیم خاطرنشان کرد: دوری از موازی‌کاری دستگاه‌ها در برخورد با آسیب‌ها اصل مهمی است که باید در برنامه‌های پیشگیرانه مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برخی‌ها چنان از شدت آسیب‌های اجتماعی سخن می‌گویند که گویی جامعه از دست رفته گفت: این اظهارات درست به نظر نمی‌رسد ضمن اینکه ارائه برخی آمارها نظیر کاهش سن اعتیاد و یا کاهش سن فساد و…کمک چندانی به حل مشکلات نمی‌کند لذا باید از طرح بسیاری از این مسائل که ممکن است منجر به ایجاد التهاب در جامعه شود، پرهیز کرد.

بینایی با اذعان به اینکه باید با اصلاح رفتار اجتماعی به مقابله با آسیب‌های اجتماعی برویم اضافه کرد: باید نهضت اصلاح رفتار اجتماعی در کشور ایجاد شود چرا که اگر برخی رفتارهای اجتماعی اصلاح شوند بسیاری از آسیب‌ها نیز مرتفع می‌شوند.

وی با اشاره به تدوین منشور حقوق شهروندی در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: این منشور که از افتخارات این دولت است نقش مهمی در اصلاح جامعه و شناخت افراد از حقوق خود دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه باید قدر این منشور را بدانیم گفت: منشور حقوق شهروندی سندی جامع و فراگیر است که راهکارهای رویارویی بسیاری از آسیب‌ها و محافظت جامعه از آنها در آن دیده شده است.

وی به محورها و فصول سه‌گانه این منشور اشاره و گفت: در این منشور حقوق مردم بر مردم، حقوق دولت نسبت به مردم و حقوق مردم بر دولت دیده شده و برای تامین آنها برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش سمنان لاین بینایی ادامه داد: اگر این سند اجرایی شود و هر فردی از جامعه حقوق دیگری را محترم بشمارد بسیاری از این آسیب‌ها خود به خود مرتفع می‌شوند لذا باید با فرهنگسازی در جامعه و آموزش مهارت‌ها به رویارویی با آسیب‌ها برویم کاری که خوشبختانه دولت یازدهم در حوزه اجتماعی بر ضرورت آن تاکید دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب