17:30:37 - شنبه 11 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مذاکره کننده “رفع حصر”
کانال تلگرام سمنان لاین

حدود سه ماه دیگر به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است. در واقع حسن روحانی رییس جمهور فقط این زمان را فرصت دارد تا به یکی از مهمترین وعده های انتخاباتی اش در سال 92 عمل کند.  روحانی به مهمترین وعده انتخاباتی خود یعنی بستن پرونده هسته ای ایران عمل کرد اما در عمل به دومین وعده مهم اش یعنی “رفع حصر” هنوز “ناکام” مانده است. این روزها باز هم برای چندمین بار در سال های اخیر اخباری منتشر شده که  این گمانه را تقویت کرده که ممکن است در روند حصر “میر حسین موسوی”، “مهدی کروبی” و “زهرا رهنورد” تغییر ایجاد شود.

چند روز پیش نقل قولی از علی مطهری در این باره منتشر شد که بحث های پیرامون رفع حصر را افزایش داد.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی به نقل از مطهری نوشته بود: «ملاقاتی با محصوران داشتم تا ببینم اگر آزاد شوند، برنامه‌شان چیست، آنها گفتند نظام را دوست دارند و مایل به وحدت هستند که این مواضع به مقامات و رهبری ابلاغ شد.»

این اظهار نظر توسط محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی تکذیب شد. علی مطهری نیز این نقل قول را تکذیب کرد.

فایل صوتی سخنانی علی مطهری نیز منتشر شد که نشان می دهد او گفته است:  «…ملاقاتی باید با محصوران شود تا ما بفهمیم که فرضا اگر آقایان آزاد شوند، برنامه‌شان چیست؟ هر چند ما می‌دانیم و دختران آقای موسوی نیز بارها پیش ما آمدند و پیغام آوردند و ما پرسش کردیم، آنها گفته‌اند که ما نظام را دوست داریم و از دولت حمایت می‌کنیم و دنبال وحدت هستیم.؟»

با این حال روز گذشته اخباری از احتمال دیدار مطهری برای ملاقات با موسوی و کروبی منتشر شد.

فرزند مهدی کروبی به «امید ایرانیان» خبر داده که مسئولان با درخواست ملاقات علی مطهری با محصوران پاسخ مثبت داده‌اند؛ اما هنوز زمانی برای آن تعیین نشده است.  کروبی تاکید کرد: «علی مطهری مدت‌هاست که این موضوع را پیگیری می‌کند و به یک‌سری موفقیت‌هایی دست پیدا کرده‌اند. در واقع با دیدارهایی که داشته‌اند، توانسته‌اند مسئولان را برای دیداری با محصوران راضی کنند.»

همچنین علی مطهری با اشاره به سخنان فرزند مهدی کروبی به ایلنا خبر داده است: «زمان قطعی این دیدار هنوز نهایی نشده است. در حال گفت‌وگو هستیم، امیدوارم این دیدار انجام شود.»

حدود دو ماه پیش مطهری گفته بود: “برنامه داریم ضمن ملاقات با رهبری و سپس دیدار با محصوران این مشکل را حل کنیم.”

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب