21:19:36 - چهار شنبه 8 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده شاهرود خواستار پایانه صادراتی هم شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد صنایع تبدیل و پایانه صادراتی زمینه ساز رونق شاهرود خواهد شد.

 به گزارش سمنان لاین ازایرنا، سیدحسن حسینی روز چهارشنبه در آیین افتتاح همزمان 110 طرح عمرانی و صنعتی شاهرود در مجتمع ورزشی و فرهنگی دانشگاه پیام نور این شهرستان، افزود: راه اندازی صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی به معنی واقعی یکی از مطالبات مردم شهرستان شاهرود است و باید تلاش شود پایانه های صاداتی در فرودگاه شاهرود هرچه زودتر راه اندازی شود‌.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید بر اساس اصل 44 قانون اساسی زمینه حضور گسترده تر بخش خصوصی به سرمایه گذاری ها در زمینه های مختلف صنعتی، کشاورزی و گردشگری در استان بیش از پیش فراهم شود.
وی تاکید کرد: توانمندسازی اقشار و آماده سازی زیر ساخت به منظور ورود بخش خصوصی در حوزه های سرمایه گذاری اقتصادی وظیفه مسوولان است.
حسینی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از صادرات کالا از استان سمنان به نقاط مختلف کشور و منطقه از شهرستان شاهرود است، گفت: باید با برنامه ریزی های هدفمند ، از سوی مسوولان استان به زیرساخت و صنایع تبدیلی در شاهرود توجه بیشتری شود.
وی اضافه کرد: در سال 95 مصوبات خوبی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای استان سمنان مصوب شد که اگر در صحن علنی مجلس نیز به تصویب برسد سهم استان سمنان در حوزه های عمرانی و تملک دارایی سه برابر می شود.
حسینی ابراز داشت: با راه اندازی کارخانه کنسانتره شاهرود در سال گذشته قیمت انگور در این شهرستان از 300 تومان به هزار و 300 تومان افزایش یافت و رونق کسب و کار بار دیگر به کشاورزان این شهرستان برگشته است.
وی گفت: درسال گذشته بیش از 95 هزار تن انگور در شهرستان شاهرود تولید شد که این امر نشان دهنده رونق کسب و کار در این شهرستان است.
نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان شاهرود در زمینه های مختلف کشاورزی صنعتی ورزشی معدنی و دانشگاهی ظرفیت بالایی دارد و باید تلاش شود از این ظرفیت ها در راستای افزایش اشتغال استفاده شود.
110 طرح این شهرستان با بیش از 125 میلیارد تومان در بخش های مختلف با حضور محمدرضا خباز استاندار سمنان به بهره برداری رسیده است.
امسال به برکت سی و هشتمین دهه فجر انقلاب اسلامی در هشت شهرستان استان سمنان از 485 طرح با بیش از هفت هزار و 270 میلیارد ریال بهره برداری و عملیات اجرایی 64 طرح با بیش از 2 هزار و 200 میلیارد ریال آغاز می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب