14:40:05 - سه شنبه 7 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیر ارتباطات :
مسایل شهرستان شاهرود با جدیت پیگیری خواهد شد!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهم ترین موضوع دولت تدبیر و امید حل مشکل اشتغال است که به صورت جدی پیگیری می شود.

 

به گزارش سمنان لاین از ایرنا محمود واعظی روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان شاهرود افزود: رونق اقتصادی بر پایه سیاست های افتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب در حال انجام است.
وی افزود: سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در باره اقتصادی مقاومتی تزیینی و تبلیغاتی نیست.
واعظی گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی نسخه حل مشکلات اقتصادی کشور است و براین اساس این سیاست ها در دولت پیگیری می شود.
وزیر ارتباطات گفت: با تکیه بر سیاست های اقتصاد مقاومتی و تلاش های انجام شده، تورم یک رقمی شده و تلاش مجدانه ای برای رونق کسب و کار در حال انجام است.
واعظی افزود: به جای استخدام دولتی که بیشتر بودجه دولت صرف آن می شود، دولت به کوچک سازی خود می اندیشد تا چابک تر عمل کند.
وی ادامه داد: باید بخش خصوصی فعال تر و پویاتر شود، شاخص های ما در صنعت و کشاورزی بالا است و 720 هزار شغل امسال در کشور ایجاد شده و یک میلیون و دویست هزار نفر نیز آماده هستند تا وارد بازار کار شوند.
واعظی گفت: اگر اشغال کشور را به یک میلیون نفر در سال برسانیم ، به آرامی بیکاری رفع خواهد شد.
به گزارش سمنان لاین وزیر ارتباطات ادامه داد: آن بخش از مسایل شهرستان شاهرود که به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مربوط است، با جدیت پیگیری خواهد شد ودرخواست های مردمی نیز در دولت رسیدگی می شود.
وی گفت: در دولت تدبیر و امید فقط به تهران توجه نمی شود بلکه به همه نقاط کشور به صورت عادلانه نگاه شده و برای آبادانی آن ها برنامه ریزی می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: دولت همه امکانات را به صورت عادلانه به همه جای کشور می رساند و به مناطق محروم و دورافتاده مرزی نیز توجه ویژه می شود.
وی زیر ساخت های استان سمنان در ITC را در سطح کشور خوب خواند و گفت: این استان بعد از تهران رتبه دوم را در این بخش به خوداختصاص داده است.
به گفته وی ، در دولت تدبیر و امید ظرفیت شبکه انتقال استان سمنان چهار برابر شده، مشترکان اینترنت استان پنج و نیم برابر شده و ظرفیت انتقال شهرستان شاهرود هم چهار برابر شده است.
وی با بیان این که در شهرستان شاهرود 108 روستا اینترنت دارند، افزود: چهار شهر استان سمنان اینترنت نسل سوم دارند و یک شهر هم به اینترنت نسل چهارم تجهیز شده است.
واعظی گفت: تا پایان دولت تدبیر و امیدتمام شهرهای استان سمنان به نسل سه اینترنت تلفن همراه و دو شهر دیگر هم تا پایان دولت تدبیر وامید به اینترنت نسل چهار مجهز می شوند.
وی گفت: تا پایان شهریور آینده پهنای باند و ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات استان سمنان سه برابر خواهد شد.
واعظی گفت: با همه محدودیت های موجود، تلاش شده است تا زیر ساخت های آبادانی همه کشور در این حوزه انجام شود.
وی از اعتماد سازی در بخش خصوصی هم خبر داد و گفت: از سرمایه گذاری بخش خصوصی در دولت برای توسعه استقبال می شودکه تا کنون نیزگام های مثبتی برداشته شده است.
این عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: با وجود مشکلاتی که موجود است، برخی موفقیت ها را شاهد بودیم ولی برای انجام کارهای بزرگ هم مقدمات لازم آماده شده است.
وی گفت: هر چند تحریم ها اجازه نمی داد از امکانات کشور برای رفاه حال مردم استفاده شود ، ولی اکنون از در آمدهای نفتی برای توسعه کشور می توانیم استفاده کنیم.
وی برجام را محصول تدبیرهای مقام معظم رهبری ، تلاش تیم مذاکره کننده و حمایت رییس جمهور و مقاومت مردم دانست و گفت: توفیق های به دست آمده از آن را بیش از گذشته شاهد هستیم ، بنابر این باید بیشتر قدر برجام را بدانیم.
واعظی گفت: عصبانیت های آقای ترامپ موید این مطلب است که برجام به نفع مردم ایران بوده است ، چون فرزندان ایران با عنایت الهی و تدبیرهای رهبری در مقابل 6کشور قدرتمند دنیا ایستادند و این اعتراف دشمنان است.
وی گفت: توفیق های به دست آمده در برجام، متعلق به نظام جمهوری اسلامی است و به جناح خاصی تعلق ندارد.
واعظی افزود: اگر صادرات نفت را به حساب نیاوریم، در 111ماه گذشته صادرات غیر نفتی بیش از گذشته بوده است که این موضوع موردنظر رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری بوده است.
وی گفت: پیش از این کشورهای غربی ایران را بخشی از مشکلات منطقه می دانستند ولی امروز کشور ایران بخشی از راه حل مشکلات منطقه است و اقتدار ایران و نظام افزایش یافته در حالی که در منطقه تفکرات داعشی و اندیشه های منحط و بحران های فراوانی وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب