22:23:04 - سه شنبه 7 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرکز داده‌های استان سمنان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – همزمان با هشتمین روز از سی و هشتمین دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز داده‌های استان سمنان افتتاح شد.

به گزارش سمنان لاین  محمود واعظی روز سه شنبه در آئین افتتاح مرکز داده های استان در اداره کل پست سمنان افزود: ایجاد این مرکز 80 میلیارد ریال هزینه داشته است و با افتتاح مرکز داده‌های سمنان به عنوان قطب شمال شرق کشور، تبادل اطلاعات مراکز داده‌های استان های خراسان شمالی، مازندران، گلستان و خراسان جنوبی از مرکز استان سمنان برقرار می شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان نیز با بیان اینکه با بهره برداری از مرکز داده های استان ظرفیت محتوای داده های استان تقویت می شود و امکان خدمات بیشتر به شرکت های دانش بنیان ایجاد می شود، تصریح کرد: همه دستگاه های دولتی از این مرکز به عنوان پنجره واحد برای نگهداری اطلاعات وخدمت رسانی بهره مند می شوند.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا سعید میررضایی با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویی بالای استان سمنان در قالب این طرح که موجب رونق کسب و کار در بخش نرم افزار و تولید محتوا می شود، ادامه داد: امکان در نظرگرفتن سهمی از دانش آموختگان دانشگاهی در قالب شرکت های دانش بنیان این حوزه بخشی از مشکل اشتغال این جوانان نیز برطرف می شود.
وی بیان داشت: یکی از حوزه های خوب برای ایجاد اشتغال فناوری ارتباطات است که اشتغال یک گروه چهار نفره در یک شرکت می تواند به بیش از هزار نفر افزایش یابد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان اضافه کرد: برخلاف حوزه های کاری دیگر که اشتغال در آنها نیاز به سرمایه زیاد دارد، در حوزه فناوری اطلاعات زمینه اشتغال جوانان در یکسال اول به صورت رایگان و با ارایه تسهیلات فراهم می شود.
وی با اشاره به تلاش دولت برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در گام های طراحی شده، گفت: گسترش نسل سوم و چهارم اینترنت تلفن همراه به عنوان حوزه فعالیت دیگر دولت یازدهم بود به طوری که در حال حاضر بیش از 800 شهر کشور نسل سوم و 350 شهر نسل چهارم اینترنت تلفن همراه دارند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با بیان اینکه در چند ماه گذشته در بیش از 100 شهر نسل چهار و نیم اینترنت تلفن همراه به بهره برداری رسیده است، افزود: 105 میلیارد تومان طرح شامل توسعه اینترنت تلفن همراه، فیبر نوری به غیر از مرکز داده استان در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سمنان به بهره برداری رسید.
در این آئین محمد رضا خباز استاندار سمنان، سید عباس دانایی فرماندار و جمعی از مسوولان استان سمنان حضور داشتند .
امسال به برکت سی و هشتمین دهه فجر انقلاب اسلامی در هشت شهرستان استان سمنان از 485 طرح با بیش از هفت هزار و 270 میلیارد ریال بهره برداری و عملیات اجرایی 64 طرح با بیش از 2 هزار و 200 میلیارد ریال آغاز می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب