14:01:15 - دوشنبه 6 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
120 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای محور دامغان- معلمان در سال 96
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین/ مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت: 120 میلیارد تومان برای اجرای باند دوم دامغان- معلمان در سفر کاروان تدبیر و امید در سال 96 اعتبار در نظر گرفته شد.

به گزارش سمنان لاین  سیدعبدالمجید نژاد صفوی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای احداث محور دامغان- معلمان 120 میلیارد تومان با همکاری نمایندگان مجلس در شورای اسلامی و همکاری دستگاه های ذیربط استان سمنان در بودجه 96 اختصاص یافت.
به گزارش سمنان لاین از ایرنا وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دوبانده کردن 30 کیلومتر از جاده دامغان تا حسن آباد در محور دامغان- معلمان با اعتبار 15 میلیارد تومان آغاز شده و ساخت 13 کیلوتر آن 40 درصد پیشرفت داشته است.
نژادصفوی با اشاره به سفر دکتر روحانی رییس جمهوری در قالب سفر کاروان تدبیر و امید در سی ام فروردین 95 به استان سمنان، یادآورشد: احداث محور دامغان- معلمان به علت اهمیت قرار داشتن در محور ارتباطی شمال به جنوب کشور، در شمال دشت کویر مورد توجه مسوولان قرار دارد و یکی از مصوبات سفر رئیس جمهوری بود.
وی با تاکید بر ایمن سازی مسیرهای ارتباطی استان سمنان برای مسافران به ویژه زائران حرم رضوی، ادامه داد: کویری و یکنواخت بودن محورهای استان باعث خستگی و خواب آلودگی رانندگان و تصادف می شود و به ویژه سهم واژگونی در سوانح را افزایش می دهد.
وی با بیان اینکه به دلیل قرار گرفتن استان سمنان در محور حرم تا حرم سالانه بیش از 20 میلیون تردد در محور شرق به غرب انجام شود، خاطرنشان کرد: ساخت 30 سکوی نمازخانه، نهال کاری حاشیه راه ها، اصلاح 600 کیلومتر شیب شیروانی و مبلمان جاده ای در تقاطع غیرهم سطح نورپردازی دیواره های پل برای افزایش ایمنی و رفاه مسافران انجام شده است.
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان با اشاره به افزایش 21 درصدی تردد مسافران از 15 اسفند 94 تا 15 فروردین 95 خاطرنشان کرد: با تدابیر و اقدامات انجام شده، شاهد کاهش 18 درصدی تصادفات جاده ای بودیم.
بیش از 600 کیلومتر از مسیر اصلی شرقی- غربی کشور از استان سمنان می گذرد و در نمیسال اول 95 تلفات جاده ای در استان سمنان 9 درصد کاهش یافته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. همشهری سمنان   فوریه 7, 2017  

    مهمان حسین باید گفته شود تنها باهمان پل روگذری که دهسالی میشود سر همشهریهای عزیز سمنانی راگرم ومشغول نگهداشته اند برای مدیریت وزارت راه کافیست . آخرراه توجیه دار شمال جنوب معلمان .سمنان .فیروز کوه .ساری که دها سال قبل احداث ومورد استفاده قرار میگرفته بعنوان کوتاهترین راه که طرفیت حمل بار ومسافر‌ درمرکز استان چندین برابر است روچه حسابی بودجه تصویب
    بشه ….؟؟؟؟؟؟

  2. حسین   فوریه 6, 2017  

    از سمنان- معلمان چه خبر؟