17:24:12 - یکشنبه 5 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بخشی از اقدامات صورت گرفته در ؛
اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: 43 بنای تاریخی ارزشمند شهرستان سمنان با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال در بیش از سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید، مرمت و بهسازی شد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، حمیدرضا دوست محمدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در سمنان افزود: شماری از بناهای مرمت شده شامل مسجد امام، مسجد جامع، بافت تاریخی، بازار، ارگ اعلا و آسیاب تاریخی طاووس است.
وی، کمک به احیاء سه بنای تاریخی ثبت شده در مالکیت بخش خصوصی با کاربری گردشگری و واگذاری 2 خانه تاریخی در مالکیت دولت به بخش خصوصی برای فعالیت در حوزه گردشگری را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این مدت اعلام کرد.
دوست محمدی، انجام چهار برنامه پژوهشی درباره بناها و محوطه‌های تاریخی با اعتباری بیش از یک میلیارد و 200 میلیون ریال و انجام 2 فصل کاوش در محوطه تاریخی پارینه سنگی میرک با دستاورد اثبات علمی تاریخ 63 هزار ساله تمدن بشری در شهرستان سمنان را از دیگر فعالیت‌های مهم انجام شده در چهار سال گذشته در سمنان عنوان کرد.
وی با اشاره به ثبت زبان سمنانی و آئین برات در فهرست میراث ناملموس ایران، گفت: آموزش 200 دانش آموز و دانشجو در رشته های صنایع دستی در طرح غنی سازی اوقات فراغت، آموزش 300 نفر متقاضی عادی در رشته های مختلف صنایع دستی و ایجاد چهار کارگاه آموزشی صنایع دستی در اردوگاه حرفه آموزی و زندان مرکزی سمنان برای توانمندی آسیب دیدگان اجتماعی با مشارکت اداره کل زندانها از دیگر دستاوردهای این اداره در دولت تدبیر و امید است.
دوست محمدی، ایجاد ، تجهیز و احیاء کارگاه نمدمالی در شهر سمنان به عنوان صنعت در حال منسوخ شدن در شهرستان سمنان، آموزش شش صنعتگر برای احیاء صنعت نمدمالی با مشارکت مراکز فنی و حرفه ای شهرستان، تاسیس و راه اندازی سه خانه ترویج صنایع دستی در شهر سمنان را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این مدت عنوان کرد.
وی گفت: راه اندازی 2 فروشگاه صنایع دستی در دروازه ارگ سمنان و خانه صنایع دستی شریف واقفی در شهر سمنان با هدف حمایت از عرضه محصولات صنایع دستی توسط هنرمندان، شرکت در 50 نمایشگاه صنایع دستی داخلی، برگزاری 120 نمایشگاه صنایع دستی با مشارکت بخش های دولتی و خصوصی، حمایت از 10 صنعتگر برتر شهرستان برای دریافت نشان ملی صنایع دستی از دستاوردهای بخش صنایع دستی این اداره است.
وی یادآور شد: در دولت تدبیر و امید با تاسیس 2 تشکل مردم نهاد گردشگری برای تقویت مشارکت های مردمی حمایت و زمینه ایجاد یک مرکز بوم گردی روستایی در سطح شهرستان با مشارکت بخش خصوصی فراهم شد.
وی افزود: برپایی بیش از 40 جشنواره مختلف با موضوع های مرتبط گردشگری از جمله سمن دخت، سمنو پزان، جشنواره غذا، گل نرگس و نان برگزاری اردوهای فرهنگی با رویکرد معرفی تاریخ و تمدن شهرستان سمنان و حمایت از تاسیس چهار دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در سطح شهرستان سمنان از فعالیتهای انجام شده در حوزه گردشگری است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: حمایت از افتتاح و بهره برداری 2 مجموعه گردشگری و اقامتی در شهر سمنان ، تاسیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان در بهمن ماه 1392 و تبدیل نمایندگی به اداره شهرستان سمنان در سال 1395 و برگزاری بیش از 20 جلسه ستاد تسهیلات خدمات سفر شهرستان با رویکرد استاندارد سازی خدمات سفر به گردشگران بومی و ملی و بین المللی از جمله فعالیتهای انجام شده در دولت تدبیر و امید در سمنان است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. خطیبی   فوریه 6, 2017  

    خداخیرتون بده هر چه فعالیت کنید برای سمنان عزیز باز هم کم است و باید از دل و جان مایه گذاشت